Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Tomasz Żak

Użytkownicy
  • Postów

    78
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Tomasz Żak

  1. Tomasz Żak

    Obawa

    Rozmyśla Balbina z Koszalina, Gdy swoje pośladki mocno spina, Zaciska je z mocą imadła, Bo jabłkek się z mlekiem najadła, Czy klop wytrzyma, gdy ruszy lawina?
  2. Tomasz Żak

    Kim jestem??

    @Marek.zak1 Jeśli chodzi o limeryk, to mnie się podoba i to nie ze względu na nazwisko. Ciekawy pomysł na temat tego limeryku. Również pozdrawiam.
  3. Tomasz Żak

    Kim jestem??

    @Marek.zak1 A więc jednak. Z tego 'Ż' spadła kropeczka i nie byłem pewien czy to nazwisko :)
  4. Tomasz Żak

    Św. Mikołaj

    "… prosi, Maja z Jasła" - dziewczynka pisała, W liście do świętego, bo prezentów chciała, A Mikołaj był pijany, Mocno niedysponowany, Słowa przekręcił i jaja z masła dostała.
  5. Tomasz Żak

    Na żabce

    Ikra i skarbiec, bażant na żabce i brak siarki.
  6. Tomasz Żak

    Narodziny nowego herosa

    @Franek K A potem hydrze, łby urwał chytrze. Tak mi się skojarzyło ze względu na podobieństwo słów: chytra hydra.
  7. @Nefretete Sprawa mnie zaintrygowała, bo spytałeś czy@Henryk_Jakowiecpisze mordnilapy, a przecież jego powyższy 585 palindrom, da się przeciąć w połowie na dwa różne zdania, więc jest on właśnie mordnilapem :) Ula, temperatura, a ruta? Rep metalu. Ja podczas układania palindromów, też zauważyłem, że niektóre zdania czytając wspak, dają całkiem inne zdanie. Zacząłem drążyć temat i trafiłem na powyższą przytoczoną przeze mnie stronę Tadeusza Morawskiego. Dziś dowiedziałem się, że są to mordnilapy. Dzięki Ci za to! Również pozdrawiam.
  8. @Nefretete Nieżyjący już niestety Tadeusz Morawski, szukał nazwy do pewnego typu palindromów i nie mógł znaleźć nazwy. Problem bezskutecznie próbowała rozwiązać poradnia językowa WPUJ. Tadeusz Morawski nazwał więc te palindromy wspakami. Czy dobrze rozumiem że to są właśnie mordnilapy? Poniżej link do opisanych przez niego palindromów. http://www.palindromy.pl/pal_wspak.php
  9. @Nefretete A mógłbyś się pochwalić choć jednym mordnilapem?
  10. @Franek K @Klip Oczywiście, macie rację, że można to trochę "odchudzić". @Klip Co do twojej wersji, to oczywiście może tak być, tylko zamiast słowa 'liczył', napisałbym 'licząc'. Ale z tym, że autor i tak ma rację, to się nie zgodzę :) Dziękuję wam za opinię i dziękuję też wszystkim, którzy kliknęli w serduszko, wyrażając tym swoją aprobatę i zainteresowanie.
  11. @Antoine W Dziękuję :)
  12. Zaprosiła raz lisica, zająca do swej nory, Ten poszedł ucieszony, w nadziei na amory, Kupił kwiaty i wino, Na myśli miał też kino, A ona go ciach na pasztet i inne przetwory.
  13. Tomasz Żak

    Dla czarownicy

    Jad, misa, flaki kurki, kosy, błotna żaba, bażant. O! Łby, sok i kruki. Kalfas im daj.
  14. Tomasz Żak

    Ksiądz.

    @Jacek_K Oczywiście masz rację i wiem jaki błąd popełniłem. To była dobra lekcja i przyda się na przyszłość. Dzięki i również pozdrawiam.
  15. Tomasz Żak

    Ksiądz.

    @Jacek_K Bo ja już powoli głupieję :) Nadziwić kobietom się ludzie nie mogą. Wtedy byłoby jaśniej, ale nie byłoby nic o ich pięknej urodzie. Czy byłoby lepiej? Chyba też nie. Nadziwić (tym) kobietom się ludzie nie mogą. Stąd: Nadziwić (tym dwóm) pięknościom się ludzie nie mogą. Słowo 'tym' jest u mnie w domyśle. Może faktycznie powinno być jasno sprecyzowane co i jak i może faktycznie, w tym przypadku tylko ja wiem co miałem na myśli.
  16. Tomasz Żak

    Ksiądz.

    @Jacek_K No OK, ale: Kasia to piękność. Co za piękność! Nie mogę nadziwić się jej piękności. Nie mogę nadziwić się tej piękności (jako osobie). Piękność w znaczeniu 2: https://sjp.pwn.pl/sjp/pieknosc;2500236.html Jak te zdania będą brzmiały w liczbie mnogiej, kiedy będą dwie piękności Asia i Kasia.
  17. Tomasz Żak

    Ksiądz.

    @Jacek_K Kasia to piękność i Asia to piękność. Jeśli Kasia i Asia były pięknościami, to chyba w celowniku liczba mnoga, będzie: przyglądał się (komu?) tym pięknościom. No i dziwili się pięknościom. https://odmiana.net/odmiana-przez-przypadki-rzeczownika-pi%C4%99kno%C5%9B%C4%87
  18. Tomasz Żak

    Ksiądz.

    W Swarzędzu szły Asia i Kasia drogą, Nadziwić pięknościom się ludzie nie mogą, Ksiądz też patrzy się na nie, Nawet i jemu stanie, Ostatni włos na łbie, gdy się wiatry wzmogą.
  19. Tomasz Żak

    Rzeczowniki

    @Marianna_Katarzyna Byłoby super, ale jest malutki błąd i niestety nie jest to palindrom :( Może tak: A łza? Zło! Zakażono żaka. Zołza zła!
  20. Tomasz Żak

    Rzeczowniki

    Karabin, arab, karta, bar, katar kata, tata, krata, kra, bat, rak, baran i barak.
  21. Tomasz Żak

    Baron.

    A nora? Buława? Wał u barona? Atak na barona! No, raban kata.
  22. Tomasz Żak

    Trudne słowa.

    Macie AMBIWALENTNY czy INDYFERENTNY stosunek do IRRELEWANTNYCH IMPONDERABILII? Czy sejm to INWARIANTNA DEZYNWOLTURA, TROMTADRACJA, IDIOSYNKRAZJA i IMPERTYNENCJA RACHITYCZNTCH INTELEKTUALNIE INTERLOKUTORÓW zwanych posłami, czyli DEGRENGOLADA? Co to jest PLENIPOTENCJA? Nie oczekuję KOHERENTNEJ EKSPLIJACJI.
  23. Tomasz Żak

    Szachy.

    I mała da. Ta? Pan dał mata, a tam ładna, pata dała mi.
  24. Tomasz Żak

    Równanie

    Tak. A łapa + pała = kat. Taką łap, zapał. Łapa z pałą, kat.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...