Spotkania w szerszym gronie, czyli jak niebanalnie spędzić czas w towarzystwie znajomych?

Spotkania ze znajomymi niezmiennie kojarzą się z przekąskami, głośną muzyką, czy wyskokowymi napojami. Zazwyczaj kończą się one jednak na pogawędkach, czy popularnej grze w karaoke. Czas spędzony z przyjaciółmi może być jednak dużo bardziej ekscytujący. Jakie atrakcje zaplanować na wieczór ze znajomymi, by nie tylko miło go spędzić, ale także zintegrować wszystkich uczestników?

 • Gra w butelkę 
 • Gry planszowe dla dorosłych
 • Wspólne gotowanie
 • Tworzenie kolaży ze zdjęć 
 • Gra w butelkę 

  Niegdyś niezwykle popularna gra zrzeszająca znaczną ilość fanów. Przeznaczona głównie dla grona bliskich znajomych. Polega na kręceniu pustą butelką ułożoną na środku koła, które tworzą wszyscy uczestnicy. Wylosowana osoba musi wykonać zadanie, które wybiorą dla niej inni gracze. W przeciwnym razie zdejmuje ona jeden element ubioru. Alternatywną karą może być również zjedzenie czegoś o bardzo nietypowym smaku lub wyznanie wstydliwej tajemnicy. Zasady gry można dowolnie modyfikować. 

  Gry planszowe dla dorosłych

  Sposobem na nudę są także gry towarzyskie. Gry przeznaczone dla dorosłych są znacznie bardziej skomplikowane niż te dla dzieci. Angażują nie tylko umysł, który musi skupić się na zasadach, ale często także ciało. Gry towarzyskie pomagają lepiej poznać wszystkich uczestników. Dzięki nim możemy dowiedzieć się jakie zainteresowania posiadają inni gracze, jaka jest ich mocna strona oraz czego się obawiają. Do gier towarzyskich zaliczają się zarówno kalambury, jak i gry stricte planszowe. 

  Wspólne gotowanie

  Większość spotkań ze znajomymi niezmiennie kończy się w kuchni. Pomieszczenie to jest sercem domu, w którym człowiek z natury czuje się bezpiecznie i swojsko. Dlatego właśnie imprezowicze często przenoszą się do kuchni, by w niej spędzić cały wieczór. Świetnym pomysłem wykorzystującym ten fakt, jest zaangażowanie wszystkich uczestników spotkania do wspólnego gotowania. Potrawy przyrządzane nie muszą być skomplikowane. Podczas imprezy można przygotować na przykład pizzę, którą po upieczeniu wszyscy chętnie zjedzą. 

  Tworzenie kolaży ze zdjęć 

  Jeśli na domówce spotyka się grono znajomych kolegujących się od lat, zapewne łączy ich wiele wspólnych historii uwiecznionych na zdjęciach. Dobrym pomysłem jest przygotowanie z nich kolażu, który uruchomi wspomnienia. Wesołe, dawno zapomniane chwile z pewnością wywołają lawinę śmiechu, która wszystkim dobrze zrobi. Taki sposób spędzenia wieczoru pozwoli także nowym członkom poznać lepiej pozostałych uczestników. Do przygotowania kolaży potrzebne będą jedynie nożyczki, klej i duży karton lub antyrama.


  Czytaj dalej: Rodzaje grzechów

  Ostatnia aktualizacja: 2023-01-17 21:15:01