Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki
Wesprzyj Polski Portal Literacki i wyłącz reklamy

Uczę Się Twojego Kodu


Rose

Rekomendowane odpowiedzi

Uczę się twojego kodu
sekwencją czterech zasad
rozpiętych w czasie
czasami czuję pod skórą
nieustanną walkę erytrocytów
o jedną cząsteczkę tlenu

w trójliterowym szyfrze
przyjmuję rolę widza
nawet splecione wokół siebie nici
tym razem nie utworzą drabiny
bo reguła działa parami
a ja zanurzona w cytoplazmie
poczekam na następny etap
ale to nie będzie translacja


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W podstawowej uczą o składowych DNA - adenina, guanina i cytozyna, wchodzace w tą sekwencję czterech zasad. To jest łatwe do odczytania. Do opiniowania i odbioru wierszy nie wystarczy prostacka sentymentalność, kompetencje intelektualne tez są przydatne. Idz podszkolic się, bo narazie nie mamy o czym rozmawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idz doucz się, bo to co piszesz coś bez zrozumienia. Nie ma czterech związków tworzących DNA. Jest ono trójliterowe a sekwencja czterech zasad to co innego, określenie ogólne zbierające jego składniki. Naprawdę uczą tego w podstawówce, bodajże w 8 klasie, nie pamiętasz a tym bardziej nie znasz tego z Lo , więc się nie wyp;owiadać. Gubisz się we własnej nielogiczności, a mówią , że z was tacy inteligenci . O tym co jest odtwórcze nie Tobie sądzić. Bez odbioru. Komentuj inne dzieła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z całym szacunkiem, ale jedno musimy ustalic -
wiersze piszemy dla siebie
czy dla innych ?

jesli do siebie to ok, problemu nie ma. slicznie i jasno, autor wie o co chodzi, autor i środowisko zainteresowane

jesli dla innych to piszmy tak aby inni mogli zrozumieć, intelekt wysliać mozna nad interpretacja ale nie nad tym skad wziąść podręcznik do biologii. Szkolic sie w biologii jak ktoś nie lubi nie musi, i zmuszanie go do tego nie prowadzi do zadnych sensownych wnosków.

Oburzać sie na słowa krytyki nie ma po co, bo jesli mnie pamięc nie myli panie same krytykują, a że zyjemy w ustroju demokratycznym ( popdbno) to każdy ma prawo do własnego zdania. I czytania tego co w miejscu publicznym jest.

Krytyka tylko dla krytyki jest głupotą, ktytyka przemyślana, głęboka i z sensem jest nadzieją na poprawe własnych błędów.

( uderzam w stół ciekawe co na to nożczki smile.gif )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do przemyślenia- fragment wypowiedzi M. Gretkowskiej.

" Polska nie jest krajem intelektualnym, lecz emocjonalnym. Im bardziej sentymentalnie, tym lepiej. Bez logiki, sensu, ale rzewnie. To, co się odnosi do logiki, intelektu, nigdy nam nie leżało, bo może ten kraj nie żył w sferze logiki, tylko popieprzonej historii, gdzie wariactwo okazywało się jedynym sposobem działania. Nas musi coś chwytać za serce i być ku pokrzepieniu serc, nie ku pokrzepieniu umysłów, rozsądku. Dlatego takie kłopoty miał Gombrowicz. "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, emocje wypływają z mózgu( ciało migdałowate) ale czy to znaczy, że mamy przeceniać ich wartość i tak jak nad wiejską makatką, która jest tak chwytająca za serce rozczulać się nad byle jakim przekazem w sztuce, wchodzić w świat emocji autora przekazanych za pomocą byle jakich zwrotów typu " łzy", "żal", " ból", które w istocie stanowią nic nie znacząca wyliczankę. Ale mamy też tendencję do identyfikowania autora z podmiotem lir , i wścibskiego wchodzenia w świat jego przeżyć, nad którym możemy się rozwodzić, a intelekt , jest chyba zbyt intymny, osobisty i jego wrota otwierają tylko Ci bardziej odważni lub przekorni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...