Recommended Posts

Mimo kłamstw

 

Karmiony kłamstwami w nałóg popadam
Choć za kłamstwami ja nie przepadam
Lecz jak spróbowac prawdy gdy ona tak boli
Jak zrozumieć to wszystko gdy mi się pierd***

Już nie wiem co prawda, co kłamstwem się stało
Wiem tylko tyle że będzie bolało
Bo miałem Was blisko bylyscie moje
Teraz samemu wszystkiego się boję

Pierwsza noc za mną przede mną

miliony
Bez nie mego dziecka bez nie mojej żony... 

Edytowano przez Szeptem Cię wołam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Nie możesz tak wprost pisać o swoim problemie, bo robi się banalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Szeptem Cię wołam napisał:

Szczerze. Mama to w dupie jak się robi 

Ok. Szczerze mówiąc, to Twój wiersz i Twój problem. Co mi do tego, chciałam dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • Autor
 • 27 minut temu, Maria_M napisał:

  Ok. Szczerze mówiąc, to Twój wiersz i Twój problem. Co mi do tego, chciałam dobrze.

  Wierzę, nie pisze ze pretensjami ale robię to po swojemu 

  Udostępnij ten post


  Link to postu
  Udostępnij na innych stronach
 • Autor
 • W dupie mam że robi się banalnie. Piszę co myślę. Dziękuję za opinie, ale mimo krytyk trzymam się swoich poglądów. Nie piszę dla slawy.pisze dlatego żeby nie rozje**c już wiec drzwi

  Udostępnij ten post


  Link to postu
  Udostępnij na innych stronach
  2 minuty temu, Szeptem Cię wołam napisał:

  W dupie mam że robi się banalnie. Piszę co myślę. Dziękuję za opinie, ale mimo krytyk trzymam się swoich poglądów. Nie piszę dla slawy.pisze dlatego żeby nie rozje**c już wiec drzwi

  :))))))

   

  Udostępnij ten post


  Link to postu
  Udostępnij na innych stronach

  Problem jest i jest temat, ale pojechałeś strasznie częstochową. W całym wierszu masz chyba tylko dwa dobre rymy, reszta jest zbyt dokładna, gramatyczna. Osłabiają Ci siłę przekazu (bo tak się pisze dla dzieci) i nawet wulgaryzm tutaj nie pomaga. I nie żachaj się na krytykę i tak wielu oryginałów pojawiających się na tym forum już nie przebijesz. Oszczędzaj drzwi i nerwy, a może przy okazji nauczysz się czegoś nowego (no chyba, że uważasz, że już wszystko wiesz i rozwijać już się nie musisz).

  Na koniec, parafrazując twój komentarz, większość czytających będzie "miała w dupie" Twoją sytuację życiową. Zainteresuje ich tylko wiersz. To niestety działa we dwie strony, więc szanujmy się. OK?

  Pozdrawiam

  Udostępnij ten post


  Link to postu
  Udostępnij na innych stronach

  Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

  Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

  Utwórz konto

  Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

  Zarejestruj nowe konto

  Zaloguj się

  Posiadasz własne konto? Użyj go!

  Zaloguj się

  • Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

   Zarejestruj się. To bardzo proste!

  • Ostatnio komentowane

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

   • Dziwi się stara, dlaczego odszedłeś do nowej.
    Zdziwiona jest nowa, że tak długo wytrzymałeś ze starą.
    Sam jesteś zdziwiony przyjemnością odczuwania ogólnego zdziwienia. 
   • Przepraszam, że znów dodaję swój komentarz. Ogólnie jestem w takim stanie, że nie powinienem odpisywać na ambitnym portalu, jednak jestem nałogowcem, a DNA się nie oszuka nawet odrzucając odżywki.    Nie chcę z siebie robić pajaca. Rozumiem dążenie do ideału. Nie wyobrażam sobie frywolności podczas obliczania sił oddziałujących na belkę mostu wiszącego. Jednak wbrew mojej woli nie mogę tego pojąć w sztuce przekazu emocji i bardzo ubolewam nad faktem, że zostałem oskarżony o wyśmianie innego niż moje podejście do poezji. Każdy ma prawo tworzyć według swojej ideologii i także naprowadzać innych na swój punkt widzenia, jednak ostateczny wynik zawsze pozostaje w kwestii autora. W swojej klasie w technikum byłem najlepszym uczniem z języka polskiego, do tego zdaniem mojej Pani polonistki murowanym faworytem do zwyciężania w corocznych konkursach. Jednak nie chciałem błyszczeć na tle przeciwników, którzy zwyczajnie nie powinni nawet zaczynać pisania. Ja na kilka lat wycofywałem się (oddałem się mniej ambitnej twórczości, nawet zarabiając na tym) i przywykłem pisać do szuflady. Biorąc pod uwagę moją buntowniczą osobowość chyba dobrze się stało. I teraz dojdę do meritum, bo bez tego komentarza ten i poprzednie moje wpisy u Pana Czarka są zwykłą błazenadą.   Uważam, że największym osiągnięciem technicznym człowieka jest koło i pomimo swojej nienaturalności uważam je za ideał. Wiele lat rozważałem koncept symetrii, jednak koniec końców - brzydzi mnie. Koło jest wyjątkiem, a reszta moim zdaniem czasem na siłę próbuje nam odebrać naturę zwierzęcia. Symetria jakoś mnie brzydzi - nie wiem, może to kwestia moich zaburzeń, a może tylko sprawa osobowości. Oddaję szacunek perfekcjonistom, jednak w pewnych kwestiach asertywnie muszę stwierdzić, że nie pojmuje lepszych od siebie. :) Także przepraszam, jeśli kiedyś Pan Jan poczuł się przeze mnie "wyśmiany".    PS. Gdyby nie jedno wspomnienie mojej ksywki to odpuścić bym sobie lania wody, które pewnie zanudzi każdego z czytelników. Przepraszam.    PS.2 przedstawiam zupełnie inne zdanie na temat Boga. Co z pełną żarliwością swego czasu przedstawiłem pod tematem Pany Iwony. Dodam, że osobiście zrezygnowałem z miłości swojego życia (czy można więcej poświęcić?) dla obrony wartości chrześcijańskich. Jednak uważam, że wiersz Pana Czarka jest spisany idealnie.    Pozdrawiam wszystkich. I postaram się już nie spamować więcej :)   EDIT: właśnie sobie przypomniałem coś najbardziej istotnego. Komentuję wyłącznie jako fan poezji. Mam tą przewagę nad Panami @Don_Kebabbo i @jan_komułzykant  jestem tylko czytelnikiem poezji i od mojej wizji łatwiej się odbić. Jednak szanuję swoje prawo czytelnika do poezji, która może trafić też do takich mniej ambitnych czytelników. :)    Pozdrawiam wszystkich zaangażowanych w temacie. A jeszcze bardziej autora. :)
   • W zawiesinie wszechobecnego zapachu ziół, przechodnie beznamiętnie szlifują perfekcyjnie wygładzone już płyty. Tylko turyści puszczają do nich oko, a one odbłyskują cienkim, azjatyckim pudełkom.    Spośród niezliczonych w całym wszechświecie, ponad dwa i pół tysiąca  dotknęło bruku, wtapiając się w anielski trotuar. Większość już wygasła, ale cześć z nich do dziś świeci blaskiem sławy.   Jednak każda z nich  ma także swoją drugą, niewidoczną, czasem wręcz mroczną stronę.  I nietrudno zauważyć tych, co staranniej wcierają brud  obuwia w niektóre złote literki.    #metoo??    
   • Chciałbym
    Przy stole mieć pełno gości
    Nie - dzieci myśliwych
    Ale zrodzonych z miłości
    By niebo było niebieskie
    Nocą czarne jak smoła
    Nie - mglistą zawieją Gdy w trwodze pragniesz zawołać
    Chciałbym Znów nie wybierać
    Co dzisiaj jest dla mnie dobre
    W wzruszeniu oczu wycierać
    Że właśnie złapałem ten moment
    Do zdjęć starych wracać 
    Znajdować w nich niepokoju
    W pamiętnik uparcie zaglądać 
    By nie zapomnieć o sobie. 
     
  • Najczęściej komentowane