Skocz do zawartości
 • Ogłoszenia

  • Mateusz

   Przerwa techniczna   07.12.2017

   Ze względu na trwającą migrację danych mogą występować problemy z dostępem do forum.

Recommended Posts

Niewolnik woli.W ręku ściskam krzyżyk i dog tag  kupiony na bazarze w Nottingham.Medalik ma wygrawerowany na wspak napis na życzenie .W swojej małej głowie ściskam myśl że może jednak ułożę Sobie życie jako mięso armatnie! We  francuskiej Legii cudzoziemskiej...
Jakaś część mnie leży tam dalej pod tym balkonem w Paryżu, choć nie mam już dwudziestu  lat.Wpatrzony w swoje odbicie w szklanym suficie , a samotność  milczy  o tym że jestem pusty i o tym że nie ma litości. Pewnie poczuję  jeszcze to zimno mocniej w obliczu  śmierci.Wtedy będę się o to martwił choć to wywołuje strach równy usłyszeniu swojego nowego nazwiska.Nie ma odwrotu!
Te wspominienia połączone z innymi o których napiszę póżniej tworzą  jakąś dziwną magię i mają umetafizyczniać się  latami.Opisanie ich być może zniszczy uczucie że doświadczyłem w życiu czegoś niezwykłego.Z drugiej strony medalu  czasem myślę że jakaś magiczna melodia istnieje w życiorysie  każdego z nas, trzeba tylko  umieć usłyszeć tę muzykę, nawet jeśli jest bardzo ciężka.
Tym czasem chora rzeczywistość wciąga mnie niczym czarna dziura,zaczynam myśleć , logika schodzi poniżej zera aż zniknie, a ja skończę jak balon intensywnie nadmuchiwany  niemym wspłczuciem i wyrzutami sumienia zrodzonymi z niemocy.Tak oto zaczynam się modlić o pomoc.Towarzyszy mi w tym szaleńczo-(nie)logiczna konkluzja że ani rzeczywistość,  ani przestrzeń, ani czas nie posiadają granic...
W końcu nachodzi mnie myśl że zaakceptowanie tego że istnieje się  w czasie i przestrzeni może uczynić  ból przyjemnym jak widok niepełnej szklanki wody którą  można! Tylko i aż  wypić.

Edytowano przez Gieesz

Udostępnij ten post


Link to postu

leży tam dalej pod tym balkonem / o tym że jestem pusty i o tym że  - za dużo:  to, tamto, tego, ten (Anzelm Bohatyrowicz;)

nie zwykłego - niezwykłego

po niżej - poniżej

te zimno - to zimno

popraw literówki, typu będe, wspłczuciem i to powyżej, po kropce, przecinku itp. zawsze  - spacja.

Aha, "poprawiacz" internetowy, to oszust. Nie zawsze, ale kłamcą jest dość często, pamiętaj

- poprawia błędnie - lepiej korzystać ze słowników :)

Całość ogólnie w porządku i czyta się dobrze,

życzę powodzenia i pozdrawiam.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Dnia 25.11.2017 o 10:01, Gieesz napisał:

Niewolnik woli.

 

Dnia 25.11.2017 o 10:01, Gieesz napisał:

Wpatrzony w swoje odbicie w szklanym suficie , a samotność  milczy  o tym że jestem pusty i o tym że nie ma litości. Pewnie poczuję  jeszcze to zimno mocniej w obliczu  śmierci.

 

Dnia 25.11.2017 o 10:01, Gieesz napisał:

jakaś magiczna melodia istnieje w życiorysie  każdego z nas, trzeba tylko  umieć usłyszeć tę muzykę, nawet jeśli jest bardzo ciężka.

 

Dnia 25.11.2017 o 10:01, Gieesz napisał:

W końcu nachodzi mnie myśl że zaakceptowanie tego że istnieje się  w czasie i przestrzeni może uczynić  ból przyjemnym jak widok niepełnej szklanki wody którą  można! Tylko i aż  wypić.

Edytowano wczoraj o 15:38 przez Gieesz

Bezsilnego przemyślenia. Dla mnie tekst przejmujący i poruszający. Niewola - wolą, czucie - śmierć, melodia - ciężka, akceptacja - ból

    J. 

Udostępnij ten post


Link to postu
6 godzin temu, Gieesz napisał:

Dzięki za ślad wizyty Justyno:)

Gieesz, A ja dziękuję za Twe słowa. :)) 

Gdybym mógł sobie wybrać...(w

Kazimierz Przerwa-Tetmajer

Gdybym mógł sobie wybrać śmierć podług mej woli, chciałbym z wolna utracać świadomość istnienia, przestawać czuć, co rozkosz przynosi lub boli, i pogrążać się w cichą otchłań zapomnienia.

 

Edytowano przez Justyna Adamczewska

Udostępnij ten post


Link to postu
 • Autor
 • To tylko moje słowa, rozumiesz z nich więcej niż ja :)  Tetmajer jest zdecydowanie ciekawszy, ale jakoś sobie poradzę z tym że Ci się podobało.

  Udostępnij ten post


  Link to postu
  Dnia 25.11.2017 o 10:01, Gieesz napisał:

  wygraderowany

  Wygrawerowany - wkradła się literówka.

  Przyimek we stoi przed wyrazami zaczynającymi się dwiema spółgłoskami, z których pierwsza to w lub f: we Wrześni, we Włoszczowie, we Francji analogicznie we francuskiej Legii Cudzoziemskiej.

  Tekst rzeczywiście czyta się dobrze i jeśli to część większej całości to czekam na dalszy ciąg.

   

  Edytowano przez Bożena Tatara - Paszko

  Udostępnij ten post


  Link to postu
  Dnia 28.11.2017 o 16:18, Gieesz napisał:

  To tylko moje słowa, rozumiesz z nich więcej niż ja :)  Tetmajer jest zdecydowanie ciekawszy, ale jakoś sobie poradzę z tym że Ci się podobało.

  Gieesz ten utwór przynosi też na myśl

  Bitwa pod Moskwą (bitwa o Moskwę, obronna operacja moskiewska, operacja Tajfun”) – główna bitwa początkowego okresu wojny między Niemcami a ZSRR, trwająca od października 1941 do stycznia 1942 r., która zakładała zdobycie stolicy ZSRR. Uważana jest za jedną z najważniejszych operacji strategicznych II wojny światowej." 

  Pozdrawiam. J. 

  Udostępnij ten post


  Link to postu

  Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

  Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

  Utwórz konto

  Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

  Zarejestruj nowe konto

  Zaloguj się

  Posiadasz własne konto? Użyj go!

  Zaloguj się


  • Kto przegląda   0 użytkowników

   Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Ostatnie komentarze

   • Dzięki za ten rymowany komentarz. Na dobrą sprawę wyszedł z tego całkiem fajny wiersz, mający swoją artystyczną, czy raczej satyryczną autonomię.  
   • dobrze jest wyrachowana ta kolejka to się wie żona zdradza tego pana a tam baran mordę drze*   tłum jak trzystu Spartan stoi i nie odda piędzi ziemi jak ten Parys u drzwi Troi się i dwoi by trwać z niemi   niemi póki drzwi tych szturmem nie weźmiemy gdy sklepowa je uchyli jeśli           kurde tylko rzucą jakiś towar   * - Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz   PS mnie to rachowanie (2x) nie przeszkadza, przeciwnie, jak widzisz ;) fajne, chociaż czasy nieciekawe, ale samo stanie w kolejce wspominam z uśmiechem.  Pozdrawiam    
   • Ładny, ciepły wiersz, nie mam uwag :)) Nic tylko czekać :)   Pozdrawiam :)
   • Witam - tylko patrzeć jak wróci Andrzeju - ciepły wiersz.                                                                                                                                                         pozd.
   • Witam -  byłem czytałem uśmiechem podpisuje takim szczerym.                                                                                                                                                                                           Radości i spokoju zyczę
  • Ostatnio dodane

  ×