Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Jacek_Dyć

Ceną smakowania, życie.

Recommended Posts

 • Autor


 • Niczym w sarkofagach, makabryczne zwłoki leżą w prosektoriach jatek,
  a na hakach zawisły upiornych girland wędliny zmumifikowanych ciał,
  Boże ich drogi, zabroń praktyk kulinarnych w mordowaniu twych dziatek,
  by każdy zęby wścibiał w wegetariański pokarm i na baczności się miał,

  marne szczątki ciał poukładali w kunsztowne szklane trumny,
  nikt łzy nie uroni, też kwiatów nie położy i nie zapali świeczki,
  ty im cmentarz z swego ciała robisz narodzie - grabarzu dumny,
  a to jak twoje są ciała - zwierzęta to Boga, a nie diabła owieczki,

  ty je przed ostatnią ich drogą namaszczasz przyprawami,
  tak zabalsamowane do grobowca jamy ustnej wpieprzasz,
  fetoru jad rozkładających się w was zwłok, krąży z wami,
  i żeby nieludzko nie capieć, ciągle ciała higienę ulepszasz.

  Głupcze religijny, czy nie postrzegasz, że zwierze jak ty żyje,
  czy wszystko w paszczę bramy towarowej wepchać musisz,
  w miastach ciała w jego murach, gnojnymi bramami są styje,
  ty smakujesz krótko, wydalasz i swego losu niefart kusisz,

  do piekła drogę masz wybrukowaną uczynkami swymi,
  z pewnością po śmierci nie usłyszysz anielskiej muzyki,
  bo twe ciało strawią, by wydalić je bramami gnojnymi,
  zostań łagodnym roślinożercą, zarzuć demoniczne nawyki,

  bo z ciała ludzkiego odejdziesz i otrzymasz ciało zwierza tucznego,
  wtedy inny dureń na koszerną święconkę z twego ciała się pokusi,
  bo takie przeznaczenie jest, gdy nie rozumiesz przykazania piątego
  tak prawo natury w drodze akcji, do odebrania reakcji ciebie zmusi,

  pomimo egzystencji, jesteście duchowo żywe trupy,
  nie rozumiejąc, iż dla smaku popełniacie zbrodnie,
  za nie i was upasą, by zrobić szynkę z waszej dupy,
  a szynki macie, chociaż w łóżku sypiacie wygodnie,

  lecz nie jeden powie; nikt mięsnego żarcia nie zdoła mi obrzydzić,
  a dotknięty do żywego, za miłosierdzie poety okrutnie się obrazi,
  nie widząc nic złego w jedzeniu trupa, nawet nie będzie się wstydzić,
  i konsekwencji za pragnienia i smaki języka swego się nie przerazi,

  hodując, kupując, gotując, czy jedząc, współwinni jesteście zbrodni,
  obrażanie twe serdecznie mam w dupie, gdy nie masz litości odruchów,
  gdyście religijni, jak krowa żryjcie zieleninę, a nie będziecie głodni,
  ona nie będzie kisnąć i śmierdzieć w gnilnej retorcie waszych brzuchów,

  głupcy są dalecy od zmian, gdy w zachłanności są głusi,
  i każdy dobrych duchowych przesłań wskazówki wyszydzi,
  taki ignorant z pewnością na jadło i z mego ciała się pokusi,
  jemu każdy pokarm jest odpowiednim, gdy uboju nie widzi,

  więc nie dziw się, iż partner bez wstępnych pieszczot zabiera się do dupy,
  bo gdy zwieracze dobrze trzymają ona przyjemniej pachnie niż z twych ust,
  by nikt nie odczuwał odoru, nie w żołądku, lecz w ziemi zagrzebujcie trupy,
  do przerobu na jadło twe ciało dobre jest, a na serdelki twój wydatny biust.
  8 czerwca 2001

  Udostępnij ten post


  Link to postu
  Jacku ! Odnośnie wiersza - ma mocno postrzępiony rysunek... Użyte frazy mieszają się dobre ze slabymi... Troszeczkę przegadany... Prawie patetyczny...
  Odnośnie treści - jestem za chociaż minąl ten okres kiedy bylem niemal ortodoksyjnym weganem ( cztery lata ) - Biblia wyprostowala mój obecny światopogląd. Z cierpliwością wyczekuję czasów, kiedy z lubością wszyscy ludzie zanurzą zęby w kalarepie ;-) Pozdrawiam serdecznie, C :-)

  Udostępnij ten post


  Link to postu
 • Autor
 • @cezary_dacyszyn
  Drogi Cezrze, tu nie chodzi kto ile lat jest kimś, ale o to co nosi nie w trzwiach, lecz pod sklepieniem czaszki. Byłem ateitą, mi Biblia również wyprostowała ścieżki. Co do vegetarianizmu - tym ortodoksem jestem sześć razy dłużej od ciebie, na veganizm w pewnym okresie mój organizm przeszedł sam, ja słucham czego on wymaga i jakie są jego potrzeby i za to on sprawuje mi się należycie. Mając dogłębną wiedzę nie mam zamiaru powracać do krwawej diety przodków. Po to piszę by ludzie mogli zrozumieć o co biega, wyrywanie komuś pęta kiełbasy z rąk jest fanatyzmem, jak i palenie na stosie za inność w wiedzy. A tak na marginesie; nie jestem Buddystą, Iskonowcem, Świadkiem Jehowy, Żydem, czy też Chrześcijaninem, ale Ich kodeks moralności przjąłem bez zastrzeżeń do swej świadomości i codziennej egzystencji. Cesarzu może i rysunek wiersza jest postrzępiony, ale przekaz w nim jest bez postrzępień. Ten wiersz jak napisałem ponad dwanaście lat temu, tak go przeczytałem dopiero teraz i to właśnie pod wpłóywem komentujących i muszę powiedzieć nieskromnie - bardzo, ale to bardzo mi się podoba jego styl i treść. Gdy nieraz czytam po latach swoje twory, to tak jakbym czytał kogoś innego twórczość, ale niestety, tylko ja tak potrafię.
  Pzdrawiam

  Udostępnij ten post


  Link to postu
 • Autor
 • @henryk_bukowski
  Henry ja nie uważam bym należał do waszego kółka wzajemnej adoracji i nie mam zamiaru powalać tutejszych waszych kobiet, ani na wyro, ani na kolana. Kobieta jest tą osobą która przygotowuje pokarm i to ona jest winna opasłości waszych ciał, gustów smakowych, chorób dziecka, męża i swoich, a wszczególności żezi czujących ból, lęk radości i smutki zwierząt posiadających; układ trawienny, oddechowy, krwionośny, zwrok, słuch, węch, smak i gust, a także swoje problemy i pragnienie egzystencji, nawet mają one mowę, której my nie rozumiemy, jednak one nas jakoś rozumią pomimo, iż stawiamy się ponad wszystko, a nawet ponad rasę innych kolorów skóry. Jaką dietę ustali; matka dzieciom, żona mężowi, taką będziecie konsumować, ale jak ona może was karmić inaczej skoro ten jadłospis już wyniosła ze swego domu i od tych z którymi wchodzi w komitywy przyjacielskie.
  Pozdrawiam

  Udostępnij ten post


  Link to postu
 • Autor
 • @marek_miros
  Widzisz przyjacielu, ja wiem o czym piszę i mam o czym pisać i nie są to jakieś tam pierdoły pisane dla pisania, lecz konkretna wiedza. Może byś tak chciał zabłysnąć intelektem i napisać coś co przykuje mój umysł na dłużej niż przeczytanie nieskładnych i niezrozumiałych wypocin, a ja z pewnością to ocenię chociażby w swym umyśle, bez wypisywania komentaża po to by zabłysnąć przed kółkiem wzajemnego adorowania wątpliwym intelektem. Na zakończenie mojej epistoły, do czego starasz się przyrównać chorobę Creutzfeldta-Jakoba, myślę, że albo jesteś jej cichym posiadaczem, albo nie masz o niej zielonego pojęcia pomimo, że ją masz.
  Pozdro

  Udostępnij ten post


  Link to postu
  @Jacek_Dyć
  ..bardzo mądrze piszesz w swoich komentarzach,choć nie przekłada się to nijak na jezyk poetycki,z zachowaniem jakiegokolwiek dystansu,dajacego mozliwość dla czytelnika,odkrywania własnej drogi,własnego miejsca i roli we współczesności.Dawno mi minął okres fascynacji,jakimiś utopijnymi nurtami,trawiącymi znudzone społeczeństwo,poszukujące wzorców do nasladowania niezawsze stanowiacych o własnej oryginalności,gdzie indywidualizm zastepowany jest fanatycznym pragnieniem,nawracania Wisły kijem..od bejsbola:)Jeżeli Twój program duchowo-ideowy,jest tak wyjątkowy,to już dawno zyskałby nawet tutaj rzeszę kolejnych wyznawców.Skoro tak nie jest,znakiem tego,każdy z nas jako integralna jednostka ma swój światopoglad,który należy uszanować na równi z przekonaniami Jacka Dycia.Nie ma tu mesjaszy..zbawicieli..proroków..jest jedynie podział..na poezja współczesna..i biegle władające pióra,który świadczy o tym ,że jest gatunek i są podgatunki,które konsumują i są konsumowane,oczywiście poetycko:)..co nie znaczy,że rzeczona "kalarepa"..również nie płacze..nie wiemy..a może cierpi czuje:)..A z drugiej strony..co możemy powiedzieć..trzebionym w zastraszajacym tempie eskimosom,żeby zamiast fok przeszli na truskawki?:)Nam białym..daleko nawet do kultury indian,którzy od zarania dziejów..nie karmili się trawą..a bizony nimi:)W jaskiniach nie malowano plantacji ziemniaków..tylko facetów którzy walczyli o przetrwanie swojego gatunku.Więc jeśli zwierzęta mają mowę..dlaczego lew pierdoli płacz sarenki?:)Tak więc i ja za chwilę,usiądę do golonki i popiję zielonym łomżyńskim,w dowód uznania,dla ciężkiej roboty przodków,bym dzisiaj mógł siedzieć przy stole..gdzie człowiek jest szczęśliwy, żyje w harmonii z samym sobą i swoim
  otoczeniem":) ..- pozdrawiam Henryk:)

  Udostępnij ten post


  Link to postu
 • Autor
 • @henryk_bukowski
  Ta droga którą idę jest b. trudna, naśladowcy jej wchodzą na nią dla mody, zdrowia i chuj wie jeszcze czego tam. Po pewnym czasie nudzi ich to i w racają do swoich starych żygowin, twierdząc później, że to tylko utopia, gówno zrealizowali, gówno wiedzą i gówno jedzą, ażeby coś osiągnąć należy pokonać pragnienia swojego umysłu, przyzwyczajenia, smaki golonek i wiele wiele innych aspektów wchodzących w skład pieprzonej egzystencji, a wtedy już, gdy dochodzi do samorealizacji, nie ma już pierdolenia, i pierdolenia głupot nie pokrytych wiedzą doświadczalną, i nie jest to tak, że joginowi coś się popierdoliło. On poznał prawdę, która go oswobodziła. Dlatego nie staraj się brylować, bo jedynie się podkładasz z obnażoną dupą pod moje pióro, a ja nie lubię głaskać i głupiemu potrafię powiedzieć w oczka pałające żądzą, że jest głupi. Kochany żebyś się usrał to i tak nie postrzeżesz iż kalarepka płacze, to jest niższy stopień świadomości egzystencji duchowej, jak jej nie opierdolisz, to i tak mając roczek zgnije, a zwierzątko może żyć i żyć póki nie zechce ci się jego dupy na golonkę, a sam powiedziałeś, że antylopka płacze, gdy ją lew pożera, świnia płacze, krowa płacze jedynie ty się cieszysz, gdy bez miłosierdzia, którego uczą religie świata napychasz sobie kałdun, by następnie jak pan Krzywak wydalić z siebie coś brązowego i cuchnącego trupem. Kolego i tak nie ma co z tobą dyskutować bo masz inteligencję swych kubków smakowych zapchaną smakowaniem nie pożywienia łagodnych, ale agresywnych, a dyskusja z tobą to będzie biciem piany, i tak nie zrozumiesz, rozumienie to jest łaska, ty jej oprócz żarcia nie dostaniesz.
  Przepraszam wszystkich czytających takie dzieła jak komentarze za język, ale to tylko język, który może obrazić, jednak nie zabija by zjeść.
  Heniu weź sobie to do serca, ale nie gniewaj się, okaż inteligencję i nie odgryzaj się byś nie musiał smakować goryczy własnego języka . Często zarzuca mi się w komenarzach, iż duże są moje twory, ale one o czymś mówią konkretnym, gdy gnioty innych są banalne, ot tak pierdolenie o Szopenie, aby pierdolić, ani tam rymów, ani narracji, jest to jedynie jakaś wzmianka umysłu chorego wytrzepaniem.
  Pozdrawiam

  Udostępnij ten post


  Link to postu
  @Jacek_Dyć
  ...hahaha:)..ale mnie rozbawiasz:)..gdyby Twój rozwój..dorastał do pięty sredniej klasy "joginowi"..Twoja filozofia..byłaby wyrażona w jednym zdaniu:)..a tak to mamy "stek" bzdur,językowo poparty wulgaryzmami:)

  Był tu kiedyś taki Richtik Stępelek..nawracał żydów na judaizm..nie wiem jak skończył:))ale zapewne rozbił się na falochronie własnego zboru.Więc i Tobie, pozostaje mi życzyć..byś zamknął się w swoim alkierzu i zrobił porządną kupę.Pan Krzywak..czasem ma rację..i ja te wyjątki czasami..akceptuję,ale na pewno na szerzej rozumianą głupotę..nie przymykam oczu..więc Ci napisałem co w twoich tekstach razi..i co boli.Jeśli nie jesteś wstanie tego ogarnąć,nie moja broszka..są specjaliści od tuneli..hydrauliki..i to oni zajmują się udrażnianiem rur:)..Ja jako skromny poeta,mogę Ci napisać..wędruj swoją ścieżką..ale tylko tak :"Pukaj, a drzwi się otworzą. Proś, a otrzymasz":)..bez obrzucania gównem..domowników:)..to tyle..dziekuję za dyskusję - Henryk

  Udostępnij ten post


  Link to postu
 • Autor
 • @henryk_bukowski
  Jak do tej pory używałem za twoim przykładem wulgarnego języka.
  Jeżeli nie znam tematu nie dyskutuję, by nie wyjść na oszołoma.
  Kto w tej kwestii elokwentny jest, z pewnością ocenią czytelnicy, ty już się zaperzyłeś, jak spostrzegłem lubisz komentować, albo lizać buty.
  Ja sobie piszę, ty sobie czytasz i myślisz o nawracaniu, od tego trzeba zacząć, że nie lubisz czytać trudnych, nudnych i długich rozpraw filozoficznych, szukasz łatwych, głupich i króciutkich tekstów, nie nakłaniających do wysiłku myślowego, przepraszam cię, u mnie ich nie znajdziesz.
  Nie szata zdobi, toteż gdy ubrać durnia w eleganckie ciuchy za inteligenta będzie uchodził, dopóki nie otworzy ust. Ja nie jestem i nie uważam się za poetę, a ty insynuujesz, że choć skromnym to jesteś. Z twojej arogancji, i zaperzenia mam wniosek??!!
  Kiedyś w czasach polski szlacheckiej, gdy jakiś oszołom myślący o sobie zbyt wiele wyzywał kogoś na szable, wyzwany znając swoje możliwości mówił; zaniechaj mnie acan, ja też proszę cię uniżenie - zaniechaj mnie, brak ci argumentów do dyskusji, a jedyne co ci wychodzi to natrętne mało kulturalne niecenzuralne obrażanie, zatem zaniechaj mnie poeto tak jak szlachcic nie pojedynkował się z ciurą.

  Udostępnij ten post


  Link to postu
 • Autor
 • @henryk_bukowski
  Dziękuję i dziękuję za zrozumienie.
  Pozdro. Przyjemnego komentowania, które jest trudnym nawykiem (nałogiem) do kontrolowania i powstrzymania.


  Z powodu Bana nie mam możliwości kontaktu z tobą i odpowiedzenia na komentarz z forum, dlatego znajdując tutaj bramkę zwracam się do ciebie. Poczytałem twoje dzieła one mogą i określają osobowość piszącego, niewiele się od siebie różnilibyśmy, gdyby nie to, że ja już się wyciszyłem, gdy ty nadal jak wulkan huczysz. Piszesz wg mnie dobrze, tylko nie potrzebnie używasz wulgarnych przerywników, to tak, jak by ci słów brakło, albo byś chciał podkreśli, jakim to nie jesteś kozunem, lecz to jedynie określa piszącego chamstwo, ale chyba tego chcesz. Jednak nie o tym chciałem do ciebie napisać, nie mam pojęcia czemu naskoczyłeś na mnie w obronie mari_bard i to jest powodem mojej z Toba próby komunikacji. I tak poza nawiasem, jeżeli jesteś gościem, który swoje przeszedł i wie,. nie3 musisz i nie powinieneś traktować gościa o podobnej przeszłości.
  pozdrawiam cię, nawet bez urazy. Widzisz Henry, kurwiasz sobie i nie jesteś nikomu tym przeszkodą, gdy ja coś tam piszę bez wulgaryzmów, jednak jest to co innych wkurwia i ja mam ciągle bany, a ty jako zachowawczy gryzipiórek możesz pisać i pisać sobie o pierdołach bez przeszkód, aż do usranej śmierci. Czy właśnie o to ci chodzi?

  Udostępnij ten post


  Link to postu
  Nie trzyma się kupy. Z jednej strony odwołania niby to do Boga, piekła i aniołów, a przecież w Piśmie Świętym jest zawarte jednoznaczne zezwolenie na jedzenie mięsa. Z drugiej strony nawiązanie do reinkarnacji, która jest niemożliwa do pogodzenia z chrześcijańską wizją rzeczywistości.

  Udostępnij ten post


  Link to postu
 • Autor
 • @a._mrozinski
  Trzyma się, trzyma kupy, ludzie coś tam kiedyś krytycznego o kimś lub o czymś usłyszeli i jest to dla nich temat zamknięty, aby poszerzyć horyzonty myślowe należy szukać dociekać, Anie być jednolitym w zdaniu z pospólstwem. Bądź uważnym czytelnikiem, a z pewnością odnajdziesz w Piśmie chrześcijan niezcenzurowaną wzmiankę o reinkarnacji, bo tutaj musisz wiedzieć co oznacza reinkarnacja, poznać jej mechanizm i dowiedzieć się kto reinkarnuje. Poczytaj książki Von Danikena, z nich dowiesz się jak wiele razy sfałszowano Nowy Testament, zdziwisz się, to właśnie teologowie o tym mówią. Co do jedzenia mięsa przeczytaj list ap. Pawła do Rzymian, idź do biblioteki uczelnianej i zapoznaj się z historią kolejnych przekształcań po synodach Nowego Testamentu i cenzurowań dla wygody panujących, którzy obwołali się papieżami, chociażby Justynian. Nie chce mi się polemizować z tobą na portalu poetyckim, poczytaj moje wiersze prawie w każdym zakonspirowałem wskazówki na materiały źródłowe odnośnie palącej tematyki, chociażby to, że nadmieniłem kiedyś o Ewangelii życia doskonałego Jezusa. Co do piekła, czy nieba pofatyguj się do Ved piąte canto Srimad Baghavatam. To nie jest zajęcie na jedno popołudnie, ale na lata. Będąc ateistą, zechciałem jednak poznać prawdę, zatem zacząłem studiować odpowiednią ku temu literaturę, toteż między innymi wyrywkowo proponuję ci przeczytanie Apokryfów Nowego Testamentu, odkryć w Kuumram z roku 1947
  Zatem życzę owocnego pogłębiania wiedzy i pozdrawiam

  Udostępnij ten post


  Link to postu
  @Jacek_Dyć

  Spiskowej teorii dziejów się nie spodziewałem. Istnieje obecnie grupa ludzi twierdzących, że Ziemia jest płaska, więc twierdzenie, że chrześcijaństwo da się pogodzić z reinkarnacją, a Biblię sfałszowano, by umożliwić ludziom jedzenie mięsa nie bije rekordu absurdu.

  Udostępnij ten post


  Link to postu

  Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

  Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

  Utwórz konto

  Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

  Zarejestruj nowe konto

  Zaloguj się

  Posiadasz własne konto? Użyj go!

  Zaloguj się

  Zaloguj się, aby obserwować  

  • Ostatnie komentarze

   • Poprawone dobiazgi, Kocie, co do puenty racja. Od czapy. Na 6 sylab ma być. Gdybym znała właściwą, nie byłoby wiersza.  Jolu, dawno Cię nie widziałam, miło że piszesz. Mi się zmienia czasami postrzeganie rzeczywistości dnia następnego, a innym odbiór tekstu - jakie to bliskie :D Justi, poruszam po raz kolejny problemy w relacjach współczesnych singli. Interesuje mnie psychologia. Ale sama również jestem sama i bywam autystyczna. Obserwuję i piszę. Pocą się dłonie ze zdenerwowania. Ma być na odległość, sterylnie, chłodno więc bezpiecznie. Stracg przed bliskością zamraża. Taki stan trochę chciałam opisać.   Miała to być szara piosenka, do deklamacji i tańca w oddaleniu.  Dziękuję wszystkim za uwagi.  bb
   • wyłażą ponad wierzch mają drgawki wsciekłości lubią kraść pierwszy dech i rozrywać  kości   czas zalać robaka ciemną juchą strachem porusz grdyką i cześć nie dziel się zapachem   smród gnoju pozostaw na stromych skałach gór zmierzchołaków postać jawi się tu bez skór   gotuj do walki się kotły nad ogniem lśnią waruje dzikie psie i gryzie łapę swą   łakniecie razem zła dadzą i tobie zmierzch wtedy bierz futro lwa idź spać po czasu kres   Justyna Adanczewska
   • Nie gadaj, aby gadać. Antysemityzmem! A to się wysilił. Moi Rodzice działali w lwowskim Zgrupowaniu "Żegota" AK, a ten własną niewiedzę zamiaukuje mi teraz "antysemityzmem". Mam oczka i skojarzenia plus pewne wykształcenie. Nic nie poradzę, że mi się też kojarzysz i z "Pomarańczarką" Pana Gierymskiego, dla którego Żydzi byli ulubionymi modelami ["Święto Trąbek"]... Jak tak się odżegnujesz od wyglądu starozakonnej matrony, to w takim razie przypatrz się tej postaci https://pl.wikipedia.org/wiki/Kastrat#/media/File:Carlo_Broschi.jpg a następnie porównaj ją ze swoim zdjątkiem ;)  
   • Witaj Nawet nie wiesz ze juz jest odwrucaona karta  tylko spojzyj na stol do podawania . Zdrowia zycze Czas na nowe rozdanie:)
  • Ostatnio dodane

  ×