Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Jacek_K

Użytkownicy
 • Liczba zawartości

  1043
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Jacek_K

 1. ciepły kominek majowy ziąb pozostał tylko na zdjęciach
 2. Jacek_K

  Spód Wawelu

  Mieszankę krakowską :) kontra Ptasie Mleczko :)
 3. Jacek_K

  Spód Wawelu

  Turysta w Warszawie, a takich jest wielu Bardzo chciał zobaczyć spodnią część Wawelu Ambitne maił plany Wedlowskim pijany Zaległ był pod Belwederem i tak dopiął celu
 4. Jacek_K

  orkiestra dęta

  A , zdradź skąd te słonie grające na trąbach? z kreskówki? - jesli Ciebie poniosło to dlaczego czytelnika nie może?
 5. Jacek_K

  orkiestra dęta

  ja tylko trzymam się tych grających słoni :) tu na harmonijce ;
 6. Jacek_K

  orkiestra dęta

  No niekoniecznie :) https://www.granumfn.pl/produkty/nasiona-roslin-straczkowych/groch-siewny/batuta
 7. Jacek_K

  rozkołotany

  Ponownie Marletto, Le_malu, dziękuję, taki obrazek szarego człowieka rozbitego - przyszedł we wspomnieniu nałożonym na teraźniejszość, a może to tęsknota za tymi dniami pracy? :) Pozdrawiam:)
 8. Marletto, Le_mal ; dziękuję i pozdrawiam :)
 9. Jacek_K

  orkiestra dęta

  URL ;" Cyrk Korona, sezon 2016, akrobacje na batucie - Waldek i Paweł. "
 10. Iwonko, Wątpicielu - dziękuję :)))
 11. Jacek_K

  orkiestra dęta

  W sumie zabawne batutę - to ma się jakoś do koni i do cyrkowych słoni , to kształcenie koni nijak ma się do do orkiestry i cyrku chyba, że zapis będzie; "zamiast batuty, dziś tresuje konie" (nonsens podstawa). A autor pewnie mnie odeśle do swoich "źródeł" - bo nie liczy się co jest , ale co było? A znam inne przysłowie "co było , a nie jest nie pisze się w rejestr" Pozdrawiam:)
 12. zakwitły pąki delikatne skrzydła drzew porusza wiatr
 13. Jacek_K

  deja vu

  1.nie wiem dlaczego, ale pierwsza nie kojarzy mi się z zawarciem a wrzeniem:) 2.drugiej nie umiem sobie wyobrazić, chyba że rzucam rzeczy (ubrania) pomiędzy takie, które nie są rzeczami (ubraniami) 3.trzecia trzech trwań na pewno ma wytłumaczenie - te momenty zatrzymały na dłużej. pomarudziłem, całość anielska, a co zostało "przemycone" to niech zostanie prawem poetyczności :)) Pozdrawiam:)
 14. Jacek_K

  Perwersja ciepła

  nie wiadomo kto i do kogo w tym utworze , taki sobie a muzą, zabawny być może bo zabawne są proste sytuacje, a tu niewiadoma. Mogłaby napisać to kobieta dla dziecka i wtedy z erotyku nici. No i ten klej na powiekach, ech niezbyt strawny, w całości do przełknięcia ale bez ochów i achów. Pozdrawiam.
 15. Jacek_K

  rozkołotany

  Przyznaję się do słowotoku bez bicia :) wiadomo męczącego, cięcia miały powstrzymać autora od jego "rozbieganych" myśli. Czy aż tak hermetyczny, że prywatny? raczej niespójny - rozkołatany. Peel raczej jest otwarty na sugestie, chyba sobie tak gdera :) Pozdrawiam :)
 16. Jacek_K

  rozkołotany

  Muszę odzyskać okulary :) Dzięki "załapałem" :), siebie czytać to tylko połowa biedy, cała hi hi hi, a no właśnie te "inne" , uogólnię - tworzymy "niezapomniane" dzieła :), co do domów uciech to jedno z miejsc czynnych całą noc np. kluby gogo :))) w tym chorym systemie w nocy można kupić papierosy poza miastem, tylko na stacji benzynowej :)) Pozdrawiam:) PS dzięki za serduszko :)
 17. Jacek_K

  rozkołotany

  tramwaj kolebie bardziej niż pociąg w turkocie przewija pomięć chwil do pracy z zapałem z pracy wymięty chyba że to ostatni dzień urlop wakacje coś pomiędzy palcami ledwie miętowej zachęty łzy bezchmurnych dni przeciąga się tęcza na stacji paliw w kałuży kolorowy poranek szarych biorących się za łby dom uciechy nocnej hulanki trzeba zatęsknić by żyć kwiatów jak na lekarstwo stare śpiewki co w trawie piszczy świerszcz nie rozkruszył skały nie spadł na ziemię księżyc nie gasną gwiazdy w zawieszeniu czekaj umieraj wszystko jedno i tak nie wiesz nic wszystko płynie skała lawą drewno sokiem żywica czasem bursztyn perła rozpuszcza rozpustna noc
 18. kwiecień dla kwiatów były ogród warzywny zmienia oblicze
 19. Na ławeczce w dzień świąteczny Takie widzi się nowiny: "Może pan się o mnie oprze, Pan tak więdnie, panie łotrze" "Cóż się dziwić, mój koteczku, Leżę tutaj już od wtoreczku!" Rzecze na to policjantka: "Spójrz na mandat - jest pewniaka!" Łotr tylko nos zatyka: "Niech no pani prędzej zmyka..." "Dzięki, dzięki, panie fochu, Jakoś żyje się po trochu." "A to feler" Westchnął Felek. „Niech rozsądzi nas kapusta!” „Co, kapusta?! Głowa pusta?!” A pijaczka rzecze smutnie: „Moi drodzy, po co kłótnie, Po co wasze swary głupie, Wnet wylądujemy w mopsie." "A to feler" Westchnął Felek.
 20. Wszelkie interpretacje dozwolone :) miło trafić na psychologa, jeśli się nie mylę? :))) Pozdrawiam:) PS dziękuję za serce :)
 21. Jacek_K

  Gołoledź

  Niezła próba z psychologizowania, zaczyna się od przełamywania, wolności, fantazji, zrozumienia, uderza ukłuciem, mówi o wiarygodności czasu?, dziecku Boga, cięcie przechodzi w zarazę, powrót do natury, nirwanę, ostatnie tł(o)uczenie, przypomnienie miłosci, przyjaźni, pielęgnowaniu by podsumować c(s)umą :) - jednym słowem retrospekcja, sporo na jeden wiersz - raczej kilka. Przeczytałem zrobił dobre wrażenie, może ze względu bliskiego spotkania ze śmiercią, nie tak zabawnego jak powinien? Pozdrawiam :)
 22. nie lubię jeździć po kimś nowy nie dla mnie niech testują inni boję się jeździć po kimś nietrudno o wypadek na autostradzie? nie chce jeździć bo stary? oldsmobile mają charakter wszystko się zmienia gdy siadasz z przodu po lewej stronie (nie anglik )
 23. @Pi_ Dziękuję za zrozumienie i komentarz @le_mal i dla Pana = :) (szczery), z jednej strony cieszy taka forma zwrotu, z drugiej smuci.(byliśmy bliżej) Ach, te koligacje rodzinne. Niestety babcie nie mają przedrostków w nazwie, które by uściślały dalsze pochodzenie, szczególnie po tzw "wżenieniu (zamążpójściu) w rodzinę". Poza tym nie chciałem dołożyć rodzinie, raczej sobie, dlatego napisane tak, nie inaczej. Pytanie o obraz zostawię bez odpowiedzi jako pomysł na inny tekst. Dziękuję i pozdrawiam. PS za serduszka @Pi_; @Joachim Burbank
 24. dziś pogrzebowo nie mam do tego serca nie mam czarnych lakierek jestem kierowcą w ciemnym ubraniu nie moja babcia zostawiła obraz odwiedzę ją po wszystkim nie mam odwagi wstyd mi
 25. punkcik za odwagę :) co do rymów nie wypowiadam się, a błędy podobająsię , może dlatego że robią wrażenie nietrzeźwości? Pozdr.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...