Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki


Jacek_K

Użytkownicy
 • Liczba zawartości

  1004
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Jacek_K

 1. P O E Z J A \ \ \ / / / elektrowstrząs / \ / | \ / P o (nie) j a z e
 2. Jacek_K

  Alugastrin

  BÓL BÓl Ból ból bul bu ul uuu ulga
 3. Jacek_K

  Potop

  Autor nawiązuje, jak sądzę, do filmu SF w którym " W efekcie zarówno kiełkujący od drugiej połowy filmu wątek miłosny jak i charakterystyczne dla SF pytanie o istotę i wartość człowieczeństwa brzmią głucho niczym miedź brzęcząca." , dlatego nie dziwi ten opisowo-dramatyczny wiersz, ponieważ film pomimo tej recenzji, wywiera ogromne wrażenie i nie tylko efektami specjalnymi. Wobec czego oczywiste jest ogłoszenie "zatopienia statku", który jak pijawka kradł wodę z planety ziemia i tworzył pary sklonowanych kosmonautów. Dzielny T.Cruise niszczy ów statek ręcznie detonując pocisk nuklearny, jednak wie, że na całym świecie pozostało wiele klonów. Poświecenie nie idzie na marne, i tu o dziwo wkracza pamięć miłości, czy jak to nazwać, następny klon odnajduje oazę i w niej miłość swojego poprzednika. Dlatego słowa "Bóg kontempluje wielkość dumy, gdy..." przed sądem miłości "mieszają się tłumy." Piękny wiersz i film z cudem miłości. Pozdrawiam.
 4. terrorysta - gdy napiszę to słowo, Echolon lub inne dziadostwo zanalizuje. Terror w biały dzień, wolność netu jest snem, chcą bomby - a som tromby Terrorysta to nie wytwór fantazji, ale programu - Bombowa zabawa pisać do pana. Podłożyłem dwa ładunki - nie oczekuję emocji - w końcu to nie roszpunki, tylko trochę promocji. Stop cenzurze Internetu - z którego po hucznej ustawie, zostaną zarabiająco-szpiegujące pawie.
 5. Dziękuję Pi, :) To problem dość powszechny, ofiarą może się stać każdy, kto myśli by "usiąść na laurach". Lenistwo zaczyna się z różnych powodów, przepracowanie, zbyt intensywne życie, starość lub może być też wrodzone. Problem jak takiemu "leniuchowi" dogodzić:) Na tapczanie siedział leń Nic nie robił cały dzień... Czy obudził się? :)))) Czy może mu szkoda, że stała się szkoda? Najsmutniejsze jest jeśli podwinie się noga, Głupio tak wstydliwie potem żyć.
 6. "Żona znajomego opier...go za wszystko. On uszy po sobie. Tak sobie żyją." Zakładam, nie on jeden uszy po sobie składa. Żona pierze nie tylko pranie, a kiedy wiesza wiem, że dostanę. Już mi się nie chce, poleżę troszkę, niech suszy głowę. Kiedy gotuje, miej w opiece chochlę. Bezradnym się bóg spaghetti okaże. Gdy na łysą głowę z nitkami makaronu Dla otrzeźwienia wyleje ukropu Szkoda gadać nawet oglądać się nie da, meczy, filmów - ona już kręci następny, animowany do rzęs kredką, upudrowany. Przez lustro zerka, czy patrzysz Jak nie, weźmie odkurzacz, masz na nią zwracać uwagę i koniec! Basta powie dzieciak i wtrąci swoje trzy grosze - beksa! Bo liczy się tylko kasa, Nie widzi człowieka bez włosów z rozpaczy wyrwanych lub braku witam. I tak na co dzień masz plac zabaw w domu miłości. Już czasu nie ma pomyśleć, po co to komu? Czy tego chciałem, czy to było marzeniem? Za wcześnie na starość, za późno na młodość, przestań myśleć o tym i owym nie zauważysz, a ona przyprawi rogi!
 7. Jacek_K

  pomarańcz

  Szkoda, że nie przeczytałem wcześniej zacytowałbym w swojej napisanej odpowiedzi fragmenty Twojej :) Jednak nie zgodzę się do pomarańczy ; https://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/pomarancza;12358.html to tylko zabawa w braki, oczekiwałem mocniejszego łajania :) Pozdrawiam :)
 8. Jacek_K

  Cykl

  Zacytuję jeszcze raz ten fragment. Ponieważ relacje autor-odbiorca są jasne, to jako odbiorca chciałbym tak jak autor zobaczyć przedstawiony temat. A w temacie mamy; nie "Jasną korę okryje kurz" ale w originale doczytuję się niepotrzebnej nazwy własnej kory i że okryje czymś jasnym - to było mylące, oczywiście zapis "korę kurz okryje jasną" tez byłby czytelny ale nie miałby rymu, już nawet nie chodzi o przecinek przed słowem kurz, tylko o logiczność zdania. Podmiot, orzeczenie i dopełnienie - to jest dla mnie w 100% czytelne. Pozdrawiam:))
 9. Jacek_K

  pomarańcz

  Odmianę pomarańcz kiedyś egzotycznym słońcem,z każdej drobinki skosztować nektarem nasączony soku wspaniały smak - arkadyjski. Pragnę czy to za dużo, za mało? z następnym kęsem rośnie wybacz, aberracja, odpuść nierozgrzeszająco. Ten pomarańcz jest taki kuszący.
 10. Jacek_K

  Cykl

  to nie jest "czepialstwo" - chcę zrozumieć "kurz" --> moje skojarzenia zaczęły marsz różnymi drogami, to chyba dobrze?
 11. Jacek_K

  Uda Uli

  Czy też uda się zanurzyć, zachodzi w głowę?
 12. dla B. O niej napisać jak nie mówią o niej. Ciemnieją oczy, stygną oblicza, grymas o wszystkim milczący. Weterani, którzy widzieli, czuli obecność. Małżonkowie wierni do ostatniej, matki, dzieci, ojcowie, bliscy i dalecy co otarli się trochę. Obcy mający wyroki za chcianą i nie, zbrodnię. Niektórzy kłamią - mam drugie urągając, przeczą logice. Wmawiając przeżyłem, zmartwychwstałem boją się tak naprawdę. Szydząc, że ma wielkie oczy, zaprzeczają Pierwszemu, który poświadczył. Są, umierający, patrzący jak ratować życie, zawiedzeni, wierzący w chwałę lub reinkarnację i ciekawi. Wszyscy wiedzą że jest. Niech mówią, hołdując prawdzie, to Jego drugie imię. Będzie mgnieniem lub przypomnieniem. ...zostań ukryta, nie mogą zapomnieć.
 13. Czarku ciekawy byłem jak zareagujesz, bo "pisałem spotkał mnie taki sam zarzut". Miałem nadzieję, że Twoja odpowiedź będzie na tyle krótka i konkretna, że mnie czegoś nauczy. Teraz nie będę uprawiał "czepiactwa" :) wiedząc o przyjaciółce. Niepotrzebnie dałem się sprowokować Twoim " gdzie?". Nie będę więcej niepokoił. Nie jestem taki mądry :( Pozdrawiam.
 14. Jacek_K

  ...z chmurką małą

  Jest też powiedzenie "przyganiał kocioł..." :) nic na siłę Czarku, na Twoje życzenie "gdzie?", i napisałem ,że mnie spotkało to samo :) Efekt bumerangu? :) - czyli nie do mnie miej pretensje. Pozdrawiam
 15. Jacek_K

  ...z chmurką małą

  Dalej starasz się coś udowodnić :), mnie boli jak kłaniasz się nisko mając delikatnie mówiąc całą resztę (wiadomo jaką) w poważaniu, i ta autorytatywność! Czarku nie mam nic do Ciebie jako poety, ale błagam bądź człowiekiem! Pozdrawiam:)
 16. Jacek_K

  białe szaleństwo

  Wypnij wiązania:), nawet doczekałem się limeryków :) pewnie anegdoty będą krążyć tu i ówdzie " na wspomnienie"
 17. Jacek_K

  ...z chmurką małą

  Przykre ale prawdziwe,. Rozumiem upajanie się treści nad treścią coraz bardziej. Czarku wiesz tak jak ja, że nie ma określenia " Z przykrością jednak" - dobry polonista i mnie, i ciebie wyśmiałby. Nie róbmy cyrku :) Pozdrawiam pogodnie:)
 18. Niestety to prawda nie rozumiem inwersji jej sensowności. https://pl.wikipedia.org/wiki/Gramatyczność
 19. Bo nie ma , gramatyki zdaniowej :) jest gramatyka zdań złożonych :) Pozdrawiam.
 20. Składnia jest częścią gramatyki , zgadzam się z dowolnością z ograniczeniami.(https://pl.wikipedia.org/wiki/Szyk_wyrazów) w gramatyce zdania. Oczywiście pełna zgoda, że w poezji można łamać zasady dobrej pisowni. Niemniej wskazałem, na niepoprawności. . Pozdrawiam.
 21. Jacek_K

  ...z chmurką małą

  Jakbyś nie wiedział to dedykuję właśnie Tobie:)
 22. lecz na ich dnie wciąż tli się pamięć dawnych zwycięstw jubli do świtu głośnych na.... któryś to toast........... Wczorajsze pitawale ............. wystarczy?
 23. Jacek_K

  Mało święty Patryk

  To Koniec całej tej afery bo to-to nie miało bajery padła wygrana a to przegrana już nie gra z losem o złe maniery
×
×
 • Dodaj nową pozycję...