Skocz do zawartości
 • Ogłoszenia

  • Mateusz

   Przerwa techniczna   07.12.2017

   Ze względu na trwającą migrację danych mogą występować problemy z dostępem do forum.

Jacek_K

Użytkownicy
 • Zawartość

  455
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Jacek_K

 1. po śnieżycy bez księżyca wywołany księżycowy pejzaż
 2. Lepiej wiedzieć ,że mnie kocha i do tego wcale nie jest mi potrzebna głowa.
 3. historia toalety

  Beto, Bazyl, dziękuję za wpisy, sami lepiej wiecie ;)))
 4. Znany malarz zostawił w Hadze Toaletę Diany jak to bywa nie kadzę każdy ma inny toalety obraz na uwadze
 5. te dni

 6. te dni

  lepsze byłoby wrzeszczy, chyba że miałaś na myśli też rwanie, starość to konsekwencja. - nie ma się czego bać, są odpowiednie farmaceutyki :))
 7. historia toalety

  No to się cieszę Bożenko, syper skrojona :)),PPL jest różnorodny i dobrze mu z tym, dobrze też ,że dba się o jego bon ton ;)) w >>nie i tolerancji.<< Free i Ty otrzeźwiacie towarzystwo, chociaż i tu zdarza się nadinterpretacja lub reinterpretacja. Wiersz sam nie musi być wieloznaczny, to co jest wieloznacznością to same wyrazy, słowa...— jest jeszcze coś, kod języka, (podświadomości) na zasadzie "pomiędzy wersami". Tak ,że zmiany jakie my chcemy powodują zacieranie lub zmianę tej podświadomej treści i wtedy kiszka, autor swoje "my" swoje :))) Pozdrawiam :)))
 8. Nici z tej gonitwy

  ono - ale zakamuflowane, najpierw myślałem przyszłość, ale to byłaby ona bo jej, no i widmo(mgła) następne co ? tylko:))); >>... będzie futro, a pojutrze po futrze<< ;))) Tylko te je mi nie pasują i pasują. Pozdrawiam :))) PS mam wrażenie ,że już pisałeś wiersz na ten temat...
 9. więc po co pisać wiersze coś tam pomiędzy wersami w koszyku słowa szersze i mniejsze ze słownikami na ramieniu plecak a z plecakiem podróż po bezdrożach miejsc wyczekiwanych strawą jest dla duszy ziarnistym chlebem i młyńskim kołem gdzie anioł z diabłem droczy się o poe wymowy rozmów przeróżnych trików ucząc nie pytaj po co raczej dlaczego lub dla kogo i jakiej idei albo po prostu spokojnie niech każdy pisze o swoim :)))
 10. Nibybajka

  Widziały anioły jak moje oczy płakały przez sen. Za rodzonymi braćmi.tęskniły Piękne siostry gdzieś we śnie, tańczyły jak nigdy pełne gracji. A dzielni bracia rycerzyki, gnali do zamków z wikliny. Oczy smutne rodzą łzy gdy śnię minione chwile bajkowe . że był jakiś Eden - ogród magiczny, że oni żyli razem i pomiędzy nimi ,wąż spijał ich krew. --------------------------------------------------------------------------- Tak sobie czytam , co Ty na to?
 11. a kiedy?

  Bo to jak wynika z linku poniżej to alegoria; http://lukaszrokicki.pl/2009/02/27/animizacja-personifikacja-antropomorfizacja-alegoria/
 12. Kruki

  Nie powiedziałbym ,że uwięziona. Wiersze uwalniają, ale zważywszy na śpiewny akcent rymów początkowych i końcowych na na na - nie jest tak źle :)))
 13. Szydozera

  Ładny rytm, a co może ?
 14. 48 Hours Challenge liczy się selfie nie licząc z niczym za wszystkim ukryta wolność na dwa dni zalajkuj kiedy zniknie może odnajdzie się? http://www.expressilustrowany.pl/aktualnosci/a/48-hours-challenge-wyzwanie-48-godzin-grozna-nowa-gra-na-facebooku,12611699/
 15. jesienny deszcz cała czerń chmur zrzucona na gołe drzewa teraz gałązkami chciałyby rozbełtać niebo rozdrapać na strzępy gdzieniegdzie ronią jeszcze łzę deszczową inne ubrane jak w rosę udają chmurę w porannej mgle baśniowej obudzić się najprędzej - nie mogę usnąć też jesienny deszcz latarnie zmieniają park w grę światłocieni w zawieszeniu w nieważkości dnia codziennego - jestem i tak jakby nie było mnie to cień to światło znów cień to gra o życie w każdej kropli świat jak kropla w gwiezdnym pyle
 16. Koniec nocnej zmiany

  Teraz wydaje mi się niedopowiedziany, On ? to tak jakby się bać wymienić nazwę, reszta jest fajna. Wiadomo ,że runie - są przepowiednie, ale przecież nie musi się tak stać. Pozdrawiam :)
 17. Wiedza

  Wiem, Justynko, najlepiej gdyby się ograniczało dyskusję do wiersza. Ale wiersze pisze autor wiec łatwo "doradzić" autorowi, bo w końcu komu? i tu zasady krytyki są łamane dla ? , nauki - wiedzy, część można przyjąć bez urazy, część wybronić, inne przemilczeć. Moim zdaniem to z sympatii wynika ta powyższa porada, przecież można by nic nie napisać. Najwidoczniej masz potencjał i został dostrzeżony - potraktowałbym jako dobrą radę, zauważ że tak naprawdę nic złego w tym nie było, po prostu wdałaś się w droczenie (ogólnie) , w razie wątpliwości jasno zapytać ; czy to złośliwość ? , A wiadomo dobrymi chęciami, co jest wybrukowane :))) I jak to Arek napisał wszyscy grafomanimy Pozdrawiam :)))
 18. Wiedza

  Nikt nie strzelał :) raczej podłożył w moje usta coś czego nie wyraziłem :) w tonie A na koniec: Podpowiedz mi Jacku gdzie wyczytałeś o rzekomym twym związku z autorką? (a choćby i był to co z tego?) dlatego dla mnie śmiesznym jest dalsze stwierdzenie , że "oceniam". Nawet nie zacząłem, a zresztą dlaczego miałbym to zrobić po Jeszce raz by otrzymać odpowiedź że ty tylko czepianie się autorki której się zazdrości talentu. Sam wyprzedzasz fakty toż to jakieś uprzedzenie chyba :)) Ale dawanie świadectwa o sobie - jakiego? :)))) Tak, tak luzik :))) sam zaproponowałeś koniec :)))
 19. Wiedza

  Jeśli uważasz swoją uwagę za słuszną to Twoja sprawa, dla mnie ewidentnie jest śmieszna. Chciałby zaproponować "wyluzowanie" , ale też obawiam się oskarżenia i ataku na siebie. Jak widać już zaczynasz sobie pozwalać. Tak więc :)) Luzik :))
 20. Wiedza

  Zatem nie chodzi o wiersz TYLKO o autorkę? po co ta sugestia, gdzie sugerowałem związek z autorką? To już jest poniżej pasa. Po czymś takim też by mi się odechciało pisać.
 21. Wiedza

  Dobrze, ale według Twoich założeń cała koncepcja wiersza jest zła, źle sformułowane myśli, to tak jakby zamiast słoneczników Van Gogha powiedzieć widziałbym inne kwiatki - bo...(są za ciężkie np.). Wiersz czytam jak SF, nie wiadomo dlaczego natura przez miliony lat nie wykształciła dinozaurów, a może miały inny pogląd na świat, może dysponowały "inną" mową (telepatią) , w wierszu jest wyraźnie była , można pytać czym się stała - może tak jak dinozaury, błąkać się będzie, gdy nas nie będzie. Niekoniecznie jest o czasach teraźniejszych, moim zdaniem wiersz wybiega dużo naprzód. Pozdrawiam :)
 22. Wędrówka.

  Wędrówka tutaj tam, krok milowy w stronę nieodkrytrych dni. Nożem wydają się rzeźbione, wyboiste kręte ciche. Złotymi nićmi różańce szyte, krzyże kwiatami tknięte, bluszczem liściem, Życiem... Czarne kruki, sanitariusze, stróże końca, one tupią drapią ziemię pazórem. Igłą ostrą, szytyletem, stalówką, ptaśim piórem szkicują niby tatuaż, Portret. Czarno niebieski pejzaż widzisz? Popatrz, dostrzeż! Czas klepsydrą, wehikułem , maszyną, mapą lub lawiną mikro kamieni, deszczem lub gadem. Relligia staje się muzyką, słowa poezją, okna obrazem życie, trasą. Miłość, ogień woda... Dziewczę popatrz przecież gram... Nuty, dzwięki rytm takt, piosenka w głowie, posłuchaj. Jeden, dwa, a nawet cztery odnajde światy krainy podświadomości Odnajdą, błękit, raj. Popraw literówki.
 23. Czarna magia

  Napisz ,że półlitrówki... chodzi o jedną ,drugą inną połówkę :))
 24. Wiedza

  Masz słuszność i inie, są nieładne, budzące kontrowersje, zaangażowane inaczej i tak jak nie ma uniwersalnej recepty na poezję (i dobrze) tak i nie można doszukiwać się sensowności, ale bynajmniej nie bezsensu, można się sprzeczać, drażnić jak ktoś lubi. A po wierszu widać jakie wywołał wrażenia. Ładnie toż to subiektywne, czyż nie ? Przeżycia - te też są zależne od doświadczenia, cały czas to podkreślam. Zresztą ile już było podobnych dyskusji i zawsze dochodzono do jednego wniosku, jeśli wiersz nie umie się obronić sam to jest źle. Pozdrawiam :))
×