Jacek_K

Użytkownicy
 • Zawartość

  728
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 1. :))może i zdrowiej, tzn. bez stresów, ale wtedy jest jakoś tak nijak :)))
 2. Jacek_K

  - Jam jest Bóg prawdziwy ... (podobieństwa 1)

  Źle postawione pytanie, bo jest retoryczne. Mamona to środek do osiągnięcia idei (Boga). A o ideę chodzi, czyż nie? Właściwym jest czy inny mesjasz spełni oczekiwania, bardziej niż zapowiedziane ponowne przyjście na świat, Jezusa? I druga sprawa. Nie walczy się z wiarą. A, podważanie jej jest z góry skazane na porażkę, bo tylko ją umocni. Pozdrawiam:)
 3. Jacek_K

  - Jam jest Bóg prawdziwy ... (podobieństwa 1)

  Czy Jezus znał Koptyjski? - https://pl.wikipedia.org/wiki/Język_koptyjski zniknął na wiele lat, gdzie pobierał nauki? - a teorie z buddą? izraelici nadal czekają na mesjasza...
 4. Jacek_K

  - Jam jest Bóg prawdziwy ... (podobieństwa 1)

  Są jednak wątpliwości, ponieważ "piśmiennymi" była wąska elita - w piśmie, które zostało zapomniane (egipskim), czy w formie podań mogło to przetrwać tysiące lat? I czy sam Jezus posługiwał się pismem/czytał? Kontynuuj ciekawe to są wywody. Pozdrawiam:)
 5. Jacek_K

  Roztopy

  najsampierw waść okrasić łackniej np - Na samowtór drzewu nie snadź wspołek, ubagrzone rozłogi oddają śledy kolisk i strzelicy...itd
 6. Jacek_K

  nie letnie

  haiku fajne tylko tytuł razem czy osobno? Pozdrawiam:)
 7. Tak myślałem i myślę, i jeszcze; że każdy dzień jest nowym dniem i warto przeżywać te dni jakby były ostatnimi bez względu na porę roku . I ciekawostka; W Australii, Afryce Południowej i Ameryce Południowej właśnie zaczęła się wiosna:)) Wiosna (wrzesień – listopad) Na półkuli południowej pory roku są przesunięte o pół roku w stosunku do pór roku na półkuli północnej ...mieszkańcom półkuli południowej pojęcie zimna kojarzy się z południem, a ciepła z północą . Dziękuję i pozdrawiam:)
 8. Jacek_K

  rezerwat

  Złem było wycofanie wojsk? - piszę jak zło może obrócić się ku dobremu. W przeciwieństwie, gdy jest dobrze to wysyłamy chłopców, a niech sobie zarobią. Tak samo jeśli chodzi o drugi Cud bez przemocy obalenie ustroju, albo raczej zmiany na totalitarny u sąsiadów. Mamy niezły impas, baliśmy się, że ropy braknie - popatrz jak szybko powstały hybrydy i elektryczne autka - dało się, a tyle lat było "walki". I tak wyjdą na swoje z tak potężnymi zasobami naturalnymi. Justyś nie ma czarno-białych scenariuszy. Dla mnie jeśli coś pokojowo da się rozwiązać , choćby największe zło - to będzie dla mnie cudem.
 9. Jacek_K

  rezerwat

  Kaukaski kleks i pieriestrojka - za kilka lat wyjdą na jaw ukryte fakty niejeden może się zdziwić (jak tym wycofaniem wojsk z Afganistanu) nawet Nobla za to dostał, ale i jemu się dostało.w wyniku puczu. Ciekawy :)
 10. Mario, zatrzymujemy :) w wierszach - są jak listy dawniej pisane i przeżywane od nowa i odkrywane na nowo :) Justynko, jak=tak czyli antonim. Okres przejściowy zawsze jest trudnym, zamykamy się w skorupki by później dopasować skrzydła/pióra do pory roku/wieku. Przekwitanie - to ciekawy okres w życiu człowieka/przyrody :)) Pozdrawiam :)
 11. Jacek_K

  Instrukcja życia w systemie...

  Obaj jesteście siebie warci, moim zdaniem - założyć wątek w odpowiednim dziale o wątpliwych publikacjach może inni też coś powiedzą. Osobiście nie lubię tendencyjnych, zaburzonych, jednostronnych ludzi, ale szanuję ich poglądy.
 12. jak walczyć chcę o kwiaty na łące o drzewa kwitnące nie mogę zrozumieć dlaczego to wszystko przekwita ostre zapachy zabije zimno skurczę się czy tego chcę? w takim samym dniu jak kiedyś dostrzegam swój pierwszy dzień jakby ostatnim miał być walcz ja zatańczę walczyka parami jednak wcześniej Ty wiesz swoje, a ja swoje wiem A Mnie Jest Szkoda Lata
 13. Jacek_K

  górskie

  @Deonix_ podwójnie dziękuję i pozdrawiam :)
 14. Jacek_K

  górskie

  Dziękuję :) i za serduszka @[email protected]@[email protected] bardzo, bardzo :)
 15. Jacek_K

  nie lubię siebie

  http://www.tekstowo.pl/piosenka,maanam,krakowski_spleen.html