Skocz do zawartości
 • Ogłoszenia

  • Mateusz

   Problemy techniczne   20.11.2017

   Z winy usługodawcy występują drobne problemy techniczne z serwerem (szybkość działania). Za utrudnienia przepraszamy.

Irena_Zborowska

Wprawni poeci
 • Zawartość

  120
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

23 Excellent

Ostatnio na profilu byli

749 wyświetleń profilu
 1. noc bez ciebie

  Wprawna poetka powinna wiedzieć, że w tak krótkim utworze skomasowała zbyt dużą ilość zaimków osobowych. To takie podstawy pisania. Pominę milczeniem dopełniaczówkę będącą równocześnie inwersją :przestrzeni pustka. Kłaniam się.
 2. (u)czucie

  Interesujące to "uczucie" przybite strzałą do pnia....mózgowego. Kobiety po części to masochistki, nie zauważają kiedy mija czas na ucieczkę od drania. A później tylko wiry wodne wyrzucą dno na powierzchnię . Pozdrawiam.
 3. Przypadek wybrał mnie

  Wiersz nie jest, jak uważasz trudny, ale nieciekawie napisany. Po co tyle inwersji / czyli szyku przestawnego/ ? Po to by to co podajesz czytelnikowi udawało jakąś manierę poetycką? Wybacz, nie chcę Ci sprawiać przykrości, ale to takie pisanie jak mizeria bez dodatku koperku i szczypiorku. Może dać czas tekstom na dojrzewanie, wracać do nich, podmalować co nieco i dopiero publikować? Pomyśl. Gorące słowo wyjęte z piekarnika myśli, na widok publiczny, może okazać się wypiekiem z zakalcem. A tak na marginesie, ja pisałam o "oczywistości" w poprzednim komencie, a nie o "rzeczywistości"
 4. Przypadek wybrał mnie

  ... czas potwierdza że człowiek musi odejść gdy nadejdzie pora mimo że przednim rośnie gęsty życia las To taka oczywistość - każdy kiedyś odejdzie, poezji tu nie dostrzegłam, za to inwersji aż kipi, no i brzydka dopełniaczówka / życia las/
 5. jeśli nienawiść

  Koncepcja wiersza zatacza koło, więc wybaczam wyliczankę, która była potrzebna...aby koło zamknąć.
 6. Nie nudzą choć bliźniaczo podobne

  Ot, refleksja...obserwacja. Za mało tu poezji.
 7. Złodziej momentów i chwil

  Widzę, że się nie rozumiemy. Nie chodzi mi o treść, w swojej istocie jest prosta jak obsługa cepa...tylko o podkreślenie / za czym tęskni/ mgła- w rodzaju żeńskim / z....kiedy istotą są momenty / rodzaj męski/ do których peel ma słabość. Bywa...ja chyba zbyt zawile to tłumaczę, dlatego nie ograniasz. Wersja Czytacza zdecydowanie klarowniejsza. Przy nanoszeniu poprawek / przez Autora/ obraz zamazuje się zupełnie.
 8. Złodziej momentów i chwil

 9. Słowik

  Ano :) wróci...tylko czy "słowikowa" będzie jeszcze podstawiała pod nos smaczne zupki...czy jej się wieczne czekanie na sk...onego słowika zechce czekać? Choć znam takie pary, żyją jak przysłowiowy pies z kotem... od srebrnych, po złote gody...a kiedy liczni goście zawołają "gorzko, gorzko..." to nie bardzo mają ochotę na pocałunek.............ale co przyjęcie z pompą, to z pompą. Samo życie JaDer :)
 10. czasem

  Propozycja Waldemara Talara jest trafna.
 11. Krople duszy

  Ale ja Paulino nie oceniam Ciebie, tylko Twój utwór i widzę, że nie potrafisz uzasadnić tego "archaistycznego" zabiegu, który Twierdzisz, że jest celowy. No nic, przywykłam już, że jak autor "puści bąka" to mówi, że to celowo. Powodzenia.
 12. Krople duszy

  A mogłabyś określić bliżej ten cel?...bo ja jakoś celowości nie mogę się dopatrzeć, ale to widać braki w mojej edukacji.
 13. Krople duszy

  twej, twych, jej - w krótkim wierszyku trzy zaimki osobowe z tego dwa archaiczne / twej, twych -winno być twojej, twoich ....dalej: DOPEŁNIACZ : kogo, trzeba ? - i masz: Cząstkę twej duszy , żar pragnienia, drgającego serca. Unikać dopełniaczówek bo one nie zdobią utworu. Mam nadzieję, że w przyszłości będzie lepiej, czego życzę..........Dzisiaj słabo.
 14. Per fortuna

 15. Per fortuna

  tylko Marzenie ciągle czujne obawia się jeszcze, że pozbawią go skrzydeł Jeśli "marzenie" ciągle czujne / znaczy ONO/ to pozbawią JE skrzydeł. Prawda?
×