Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki


W.M.Gordon

Użytkownicy
 • Zawartość

  369
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

84

1 obserwujący

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. W.M.Gordon

  Kołysanka dla Asi

  Po co ten wielokropek?
 2. W.M.Gordon

  kiedy jesteś przeznaczony

  ja myślę...
 3. W.M.Gordon

  Meta fizyka

  Łatwiej czytać? Komu? Jak piszę to o tym nie myślę. Pomiędzy tymi wyrazami należy dać pauzę i wtedy wszystko gra. Tam jest nie tylko "ia", ale także na początku "o". Piękna zbitka słowna. ...i nawraca... Takie coś odnosiłoby się do "syntezy" czyli dość daleko. A ja wolę jak się odnosi do kuli...magiczna kula w rękach wróżki...itp itd I " nawrócenia" jest jakby "przedłużeniem" powyższych trzech wyrazów. Natalie - jak widać nie zgadzam się z Twoimi sugestiami, propozycjami, wariacjami niemniej Im więcej piszesz tym bardziej mi się podobasz. I w tym jest sedno nie tylko poezji ale także prozy. Bo jak powiedział Victor de Manquista: bez poezji o umieraniu nie byłoby prozy o miłości.
 4. W.M.Gordon

  Czternaście

  Natalijko - dzięki za analizę i dializę, ale...nie To jest rozmowa z małym dzieckiem, dlatego - tatko. Miotła jest dobra w stodole. Rozbijasz wyliczankę i spadasz na ziemię. A w niej jest sedno wiersza. Liczy kolce, liczy lata, tam jest cała symbioza tych dwóch rzeczowników, ciągłość i spoistość. Cały wiersz to mieszanka rzeczywistości i magii. Coś jak z powieści pisarzy południowo amerykańskich. Na przykład G.G. Marquez - 100 lat samotności. Twoja wersja to akurat taka kawa na ławę, pod poziom niewyrobionego intelektualnie czytelnika. Niemniej dziękuje za czas poświęcenie a nawet uczucie, nie mówiąc o pocałunkach.
 5. W.M.Gordon

  Siedem grzechów głównych - chciwość

  Natalko - chyba znamy się już na tyle, że powinnaś wiedzieć, że w moich wierszach pisanych co prawda pod wpływem muzy,ale szlifowanych pod wpływem intelektu, nic nie jest przypadkowe. Także "że" Raz - lubię bawić się słowami( świadczy to także o znajomości bogactwa naszego języka) Dwa - przeczytaj ten wers głośno. A potem tytuł. Chciwość nie tylko bogacza, ale także żarłoka i pijaka. Ż - to potęguje! Ostatnia strofa jest bardzo prosta, nie wiem dlaczego jej nie rozumiesz. Ktoś się czymś dzieli bo go na to stać czy dlatego, że powinien ( religia, serce, sumienie)? Znasz opowieść o wdowim groszu z Biblii? Na końcu jest oczywiście przewrotnie czyli: nie dla psa kiełbasa. Ufff. Niemniej szczerze dziękuję za twoje uwagi bo jako jedyna poświęciłeś czas i intelekt na ten wiersz. może jakby była rymowanka o dupie Maryni to by jeszcze się ktoś odezwał. Jest taki wspaniały amerykański film pod tytułem "No Country for Old Men" A ja napiszę: poezja.org to nie miejsce na dobre wiersze.
 6. W.M.Gordon

  Dni tygodnia

  A Ziemia jest okrągła i bramki są dwie. Łukasz - wyjdź poza szablony. Na przykład napisz o tym jak pociąg leci do nieba. Czemu nie. Pasażerowie są wniebowzięci bo oglądają widoki jak z samolotu, a zapłacili za siedzenie w dudniącym miarowo jak stary zegar wagonie.
 7. W.M.Gordon

  Z Bogiem w karty grał

  Jest taki wspaniały film Bergmana - Siódma pieczęć. Tam rycerz grał w karty ze śmiercią. I przegrał. A Ty poszedłeś na maxa i piszesz o grze z Bogiem.
 8. W.M.Gordon

  egzamin dojrzałości

  Niezaplanowana ciąża w świetle braku zdania egzaminu z dojrzałości seksualnej Fajnie.
 9. Po co mi dajesz bochenek chleba kiedy skąpisz noża na beczce wina zostanie ślina gdy nie dasz kielicha Pijak niech pije z dziurawego buta Żarłok niech zeżre żyto prosto z żarna Ja zanim ulegnę żądaniu żołądka chcę wiedzieć czy twa jałmużna pochodzi od Boga czy też od psów którym zabrałeś zatrutą kiełbasę
 10. W.M.Gordon

  Copywriting

  A co to jest copirigt?
 11. W.M.Gordon

  kinoman

  Wiersz nie może od początku do końca " oplatać" się dookoła jednego rzeczownika. W tym przypadku - kina. Mam nadzieję, że wiesz o co chodzi w tym uproszczeniu. To jak z jedzeniem talerza kartofli. Przesyt Nudności Wymioty ... Poza tym nie lubię przekleństw. Zwłaszcza w puencie. ... I w życiu.
 12. W.M.Gordon

  Ballada o sprawiedliwości

  Jest pomysł, ale to wszystko zbyt dosłownie napisane czyli brak poezji.
 13. W.M.Gordon

  ~ spacerkiem myśli ~

  Jakbym patrzył na pocztówkę znad morza. Nie dość że tania to jeszcze z pięknym kiczem.
 14. W.M.Gordon

  Przydrożny krzyż

  Krzyż, krzyż, krzyż, krzyż, krzyż. Dawniej na tym portalu takie wiersze usuwano. No, ale stał się cud i teraz każdy może pisać wszystko, a nawet więcej. Doskonałe perpetuum mobile. Zdefektowana maszyna produkuje inne zdefektowane maszyny, a te z kolei produkują inne itd itp. Najważniejsze że świat się kręci nie ważne dookoła jakiego osła, znaczy się osi. ... Łukasz - Twa wiara jest szczera( i to szanuję bezgranicznie), ale trzeba jeszcze czegoś więcej, aby stać się Nikiforem w poezji.
 15. W.M.Gordon

  Nuty straconej miłości cz 1

  * wynurzenia
×