Skocz do zawartości
 • Ogłoszenia

  • Mateusz

   Przerwa techniczna   07.12.2017

   Ze względu na trwającą migrację danych mogą występować problemy z dostępem do forum.

Anna Świętokrzyska

Użytkownicy
 • Zawartość

  255
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Anna Świętokrzyska

 1. Do cholery

  Staram się w życiu widzieć to, co piękne i dobre. Pomimo tego, jak jest. Życzę Ci tego samego. :)))))
 2. Do cholery

  .............A może tak?.......... Magia pierwszego śniegu Jakby stado aniołków trzepało pierzynę lecą białe motyle moich ufnych myśli wirują z wiatrem wzruszenia, topnieją na grudzie bezsensu Pozdrawiam zimowo. Anna.
 3. Teatr

  Przepraszam za literówkę. Oczywiście ma być "pamięć o nim". :)
 4. Teatr

  Człowiek żyje tak długo, jak długo trwa pamięć i nim. Pozdrawiam.
 5. Teatr

  No i przecież masz kontinuum przed sobą. Twoich wierszy nie da się tak łatwo zapomnieć. Wcale nie kadzę. Więc po co ta ? fryzura, kiedy "szpak" wyglądał tak naturalnie i ładnie.....Szybko z nim uciekłeś. Szkoda. Aż mi się chce zacytować moje przemyślenia........ Przemijanie Zepnij warkocz swój srebrny, przetykany słońcem w kok babciny na głowie – to już jego pora. Nie okradaj ogrodu z liściastych dywanów, nie wywoź na taczkach kolorowych wzruszeń, kochaj kwiaty przekwitłe, niech sieją nasiona, owoce zostaw ptakom, głodującym zimą. Nie zmienisz praw natury wiarą w kult młodości. 4 października 2011
 6. Nie będę przepraszać

  Ładne. I tak trzymaj, Alicjo!!!!!! Pozdrawiam.
 7. Imprinting jesieni (Sonety jesienne)

  Poza tym, że całkiem po omacku, bardzo fajna całość.Pozdrawiam.
 8. Zawsze

  Bardzo,, bardzo !!!!refleksje, które chyba każdy z nas przeżywa, przeżywał, lub dopiero będzie. Świetnie to ujęłaś.:)
 9. Listopadowa noc

  Bardzo mi się podoba. Nawet Ci podaruję mój ulubiony obrazek, bo tu pasuje...........Może być?????? :) Pozdrawiam.
 10. Zaproszenie

  Obejrzałam, gratuluję działalności. Bardzo miłe spotkania.:)
 11. Zaproszenie

  Dzięki za wiadomość.:)
 12. Ostatnia (?) miłość

  Wtrącę się niegrzecznie. W Krakowie, dawno, dawno temu studenci AGH przerobili plakat z hasłem "LENIN W PAŹDZIERNIKU". Dopisek brzmiał: A KOTY W MARCU. Nie gniewaj się za moje głupie skojarzenia. Nie mogłam się powstrzymać. Nie można być wciąż poważnym.:)))))
 13. Póki jestem

  Taaaaaaaaaaaaaaaaa, no to pomrucz pomrocznie! albo pomrucznie. Tworzę jakieś straszne słowotwory.Pozdrawiam.:)
 14. co będzie

  Bardzo, bardzo na tak. Rozterki, rozterki, czymże bez nich byłoby życie?:)
 15. Póki jestem

  Nie chcę się powtarzać, ale znów pięknie. Nastrojowo, bardzo prywatnie i jesiennie. No i jak tu Cię nie czytać? Pozdrawiam.:)
 16. Zapal mu światło

  Masz rację, Kocie, przepraszam, że się ośmieliłam. Niech wszystko pozostanie tak, jak pomyślałeś. Pierwsza myśl najlepsza. :)
 17. Zapal mu światło

  Tu się łamie rytm. Może : A ziemia cicha, dobra ziemia nasze łzy, ciała chętnie chłonąc kołyskę miękką nam wyściele, która ciemności zrodzi owoc. Może: Tak myślę w dzień jesienny, szary gdy grudy piachu walą w wieko, jak warkot werbli pożegnalnych, gdyś ruszał sam, w drogę daleką. No, co, Kocie? Ośmieliłam się zmienić po swojemu, chociaż jestem przeciwna poprawianiu Autorów i pewnie zaraz będzie odpowiedź. Ale wiem, jak to jest ze starymi wierszami. Wpadają nowe pomysły, które wydają się oczywiste. Przynajmniej ja tak mam.:)
 18. dwudziesta pierwsza

  No, nie bądź taki skromny. Kiedy zaczęłam czytać, to miałam skojarzenie z Inwokacją w "Panu Tadeuszu". - Takie dość pokaźnych rozmiarów opowiadanie o zaobserwowanych widokach i i faktach, z wtrąconymi refleksjami i odczuciami. Nie mówię, że napisałeś epopeję narodową, ale coś w tym jest. epopeja 1. «długi poemat epicki opiewający w podniosłej formie czyny bohaterów narodowych» 2. «większy utwór powieściowy lub cykl powieści, przedstawiający obraz społeczeństwa w przełomowych momentach historycznych» 3. «szereg wydarzeń o doniosłym znaczeniu historycznym, społecznym itp., tworzących pewną całość» :)
 19. dwudziesta pierwsza

  Mnie też się podoba. Myślę, że jest w nim klimacik, chwilka spokoju na obserwacje i przemyślenia, i w zabieganym, rozpędzonym świecie- właśnie to ładuje nasze akumulatory. Przypomina mi styl epopei w wersji mini. Co o tym myślisz, Autorze? :)))))Pozdrawiam.
 20. Zapal mu światło

  Wierzę, że musiało być przejmujące. Ja też łapię takie rożne ulotne wrażenia i "efekty specjalne", których niektórzy nie zauważają.Pozdrawiam.
 21. Nocna przygoda

  Dodam od siebie: Noc, to pora natchnienia, wiedzą wszak poeci, że zamiast snu nam w głowie Muza wiersze kleci. Jeśli to Autor miał na myśli......Pozdrawiam.:)
 22. Zapal mu światło

  Temat trudny i niewdzięczny, ale w Twoim wykonaniu zachwycił mnie formą.
 23. Zapal mu światło

  Przepięknie, nastrojowo, nostalgicznie filozoficznie, słownie, wymownie, po prostu ślicznie! Szkoda cytować i rozbijać na wersy, bo całość jest wg mnie super!!!!! Pozdrawiam serdecznie:)
 24. Plaża

  Kocie, Twoja pierwsza zwrotka jest mi bliska. Chcemy, czy nie, ale czasem lepiej zamknąć za sobą przeszłość i żyć nową teraźniejszością, chociaż od wspomnień nie uciekniemy.Pozdrawiam.:)
 25. Plaża

  Ja też zamruczałam..............mrrrrrrrrrrrr, jak moja Kocia. :)
×