Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki


Kobra

Użytkownicy
 • Zawartość

  588
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Kobra

 1. Kobra

  Wiosenna miłość

  Ładnie. :-)
 2. Kobra

  zawłaszczanie

  To "mej" bym wyrzuciła :-) Jest zbędne.
 3. Kobra

  Różany dom

  Piękny dom. :-)
 4. Kobra

  dzisiaj prawie jutro

  Myślę, że wiersz zyskał po poprawce. Ale przedtem też był ok.
 5. Kobra

  dzisiaj prawie jutro

  Metafizycznie, dobrze.
 6. Kobra

  Krytykowi

  Super Ci wyszło! :-)
 7. Kobra

  panna nikt

  Dumałam nad tym czy ująć. I powiem Ci, że nie wyszło mi, że nie. Dla mnie te wersy z panną nikt są klamrą. Zastanawiałam się też jakby to było, gdyby panna nikt była z małej litery. Bywamy panną nikt. Masz wrażliwą duszę, w wierszach to widać. A pobawiłam się tak: panna nikt zupełnie przeźroczysta bywa rwącym się głosem drżącymi dłońmi spuszczonym wzrokiem schowanym gdzieś w kącie meblem biurowym - proszę usiądź panna nikt zupełnie transparentna sparaliżowana jak mur niewzruszony posąg noszący w sobie burzę
 8. Kobra

  sky ahead

  za dzieciaka podbierali owoce z sadu sąsiada podczas zabaw zganiali psikusy na drugiego z beztrosko umorusaną gębą podkładali sobie nogi ale jeszcze nie świnie im wyżej zadzierali głowy po odbieraniu kolejnej cenzurki tym bardziej buta podcinała skrzydła zamiast latać pełzali jak węże wypluwając zjadliwe słowa z gibkością i mocą sztyletu coraz starsze szczwane lisy w sfatygowanych swetrach dżinsach w oczka hieny łakome niusów – pęczniejące niczym kameleonie wydmuszki ze wzorkami na potrzeby chwili mistrzowie kamuflażu z odkręcanym kurkiem adrenaliny na odwykach u psychiatrów nieświadomi własnej tożsamości podatnej na toksyny - źródła alergii z autoagresji
 9. Kobra

  sky ahead

  Jako rodząca wiersz, tak się czasem natrudzę wydobywając słowo, że potem już nie wiem czy ma moc czy nie :-) (ważne, że w końcu zszedł z moich myśli i przestał łazić za mną) dlatego cenię ocenę z zewnątrz. Dziękuję wszystkim za poczytanie i serca.
 10. Kobra

  Tłukliśmy pięściami o stół

  Dobry, mocny tekst.
 11. Kobra

  Kamienny wiatr

  Wróciłam jeszcze. Naprawdę dobry tekst.Taką poezję lubię. Masz fazę - pisz! :-)
 12. Kobra

  Szczęście z zezem

  Krótko mówiąc: zezowate szczęście ;-)
 13. Kobra

  sky ahead

  Witaj w gatunku! :-)
 14. Kobra

  Kamienny wiatr

  Ciekawie. Tak. Jest wiersz. Cmokam Justynko! :-*
 15. Kobra

  panna nikt

  Niezły temat, ale troszkę bym ujęła powtórzeń.
 16. Kobra

  To jest

  Do oszlifowania. Jest coś.
 17. Kobra

  Odniesienia

  Nie jest łatwo w czerni cokolwiek robić, ale czasem siłę daję rozsupływanie. Światło jak krew. Jak życiodajny szpik. Bardzo dobry metafizycznie odniesiony wiersz. :-)
 18. Kobra

  nie wzruszają mnie zanadto dzieci

  Rozumiem, że "czynią" odnosi się do tego, że peela wzruszają tacy starsi. W takim razie dla mnie czytelniej byłoby: tylko starsi/ albo/ za to starsi gdy dostają skrzydeł Ale może masz rację. Wrócę jak mi się ułoży. :-) A tak poza tym to na pewno niesamowity widok ... :-)
 19. Kobra

  Potwory

  Tak mi się przeczytało: (Ale nie znajduję w tym tekście dużej wartości, ani w treści ani formie. Niemniej należy czytać i pisać :-), bawić się słowem, a nuż coś pięknego wyrośnie.) w domu sajgon straszne zło. szkoła jest nie lepsza ,bo każdy dręczy męczy Cię, nie masz miejsca, aby schować się. wszędzie są potwory. bez wahania mogą zjeść. ciało duszę Bogu też co przeklina zło
 20. Kobra

  Ucieczka

  To prawda. Nie da.
 21. Kobra

  Ucieczka

  Prawdziwie.
 22. Kobra

  Ucieczka

  Czasem ucieczka jest jedynym rozwiązaniem (w toksycznych relacjach). Czasem daje oddech, aby człowiek się nie udusił i nabrał sił po powrocie. Nie zawsze ta ucieczka jest czymś negatywnym, bo ktoś stchórzył. O! Np. książka Moje dwie głowy mówi o jedynym wyjściu jakim jest ucieczka. Trzymaj się Marysiu. A peel niech robi co uważa za stosowne. Ci co mają być, będą zawsze. A tych co ma nie być, lepiej żeby znikli czasem na jakiś czas, a czasem na zawsze. Życie.
 23. Kobra

  Obrysowana w szablon

  Wrócę. Jestem na tak :-)
 24. Kobra

  powidok

  Podoba się :-) Dobrze, że wróciłaś. :-)
 25. Kobra

  Chciałem

  Chciałbym zamówić i deszcz i słońce i związać tęczy początek z końcem; po czym zaprosić ciebie do środka by zagrać razem w myszkę i kotka. Gonić za głosem ścieżkami tęczy, dopóki któreś z nas się nie zmęczy. Dotknąć niewinnie raz lub dwa razy, ciepło oddechu poczuć przy twarzy. Wiem już, jak trafić w usta namiętne, więc mam powieki nadal przymknięte. Najlepszy moment: z dala od ludzi i... gdyby nie ten cholerny budzik! Chciałbym... Zabawnie :-) Tego nam potrzeba. A z technik, trochę tego "i" bym odjęła. :-)
×