Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Joanna_W.

Użytkownicy
 • Liczba zawartości

  845
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

  nigdy

Reputacja

0
 1. Joanna_W.

  ikar 2.0

  Brzmi jak piosenka. To nie jest minusem. A.
 2. Żeby Was tylko nie uprowadziło (i nie poddało niecnym eksperymentom)!
 3. dzieci & istoty niedojrzałe po 21.00 winny spać; zapis wchodzi w życie z dniem dzisiejszym; A.
 4. Joanna_W.

  pora

  Ot i anko, może byc i tak. Cieszę sie, że "odczytałaś". Bezecie, od kiedy kreacja to kłamstwo? :))) A.
 5. Kucharka z Nowego Huciska lubiła wałek naciskać. Ciasto cieniuśkie, rączki bieluśkie, ale gdzie na nie misska?
 6. Joanna_W.

  pora

  Dziękuję za komentarze. Bezecie, to tekst zimowy, ale płakać można o każedej porze. A.
 7. Joanna_W.

  pora

  zwyczajnie płaczę wbrew uniesionym brwiom słowom opartym na nadgarstku merdającym ognikom szczebiotowi suchych drzew puchnie śnieg sadzisz kwiaty na kiedyś wyskubujesz żart spod narzutki i szczepisz pojedynczo szeptem ciepłu
 8. Joanna_W.

  oglądam Cię

  Jejku! Starszej pani się podoba :) A.
 9. Joanna_W.

  Tam byłem

  Tekst tłumaczy się sam. Krótko mówiąc: jest dobrze. Żeby było lepiej, osobiście skróciłabym go o powtarzający się spójnik "i". Aha, i jeszcze zrobić coś, aby stał się stroficzny? Pozdrawiam upalnie. A.
 10. Joanna_W.

  Nie całuj

  Postanowiłam poszukać, bo zaciekawiło mnie przyznanie się - nawet nie wstydliwe - do niedzisiejszego postrzegania świata. Tekst podoba mi się, jeśli chodzi o formę. Znowu mam przykład jak można odświeżyć coś, co wydaje się trącić myszką. Treść nie odkrywcza, ale to nie zarzut. Skoro jednak Autor uparcie i konsekwentnie chce pozostać przy specyficznej stylistyce, proponuję zadbać o interpunkcję ( w przedostatnim wersie znak zapytania, po "czarny aniele" - przecinek). Pozdrawiam. A.
 11. Joanna_W.

  Niespokojna noc

  Podoba mi się sposób, w jaki buduwany jest nastrój. (Jestem staroświecka?) A.
 12. Joanna_W.

  Było Miło?

  Tekst wyraźnie składa się z czterech części (można je wyróznić jako strofy?) Większa część to zwrot do lirycznego "ty", zwrot bardzo czytelny, jasny, może nawet zbyt oczywisty, choć to kwestia poetyki całości. Uwagę moją szczególnie przyciągnęły wersy z ciekawą metaforą listu czy też listów: "Wydarte z serca papierowe ptaki ostatnie cząstki co zostały z duszy" Kiedy je czytam, to przychodzi mi na myśl, że i tylko pierwszy dwuwers spełniłby swoje zadanie. Ogólnie utwór mi sie podoba. A.
 13. Joanna_W.

  Bez Echa

  Wiersz wierszem pachnie. Dziekuję. A.
 14. Joanna_W.

  Źródło

  Też pochwalę. Całość nastrojowa, przynosi nieoczekiwaną konkluzję. Szalenie podoba mi się : "pełnia jak łzawy koral pustki" i tę ozdobę zawieszam sobie narazie blisko oczu (na lnianym kordonku). Pozdrawiam. A.
 15. Joanna_W.

  bezsenność

  pragnąłem snu jak najgłębszej otchłani w którą bezprzytomnie szybować można i rwałem łąkę składałem taniec niby wachlarz tęczy byłaś tą wonią co pasmem puchu we warkoczach zaciskałem wstążeczki w malinowe motyle o jutrzni
×
×
 • Dodaj nową pozycję...