Sinusoida

Użytkownicy
 • Zawartość

  4
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 1. Sinusoida

  Kruk

  Dziękuję! Pozdrawiam
 2. Sinusoida

  Kruk

  Czerń skrzydeł jak aksamit nocy jak płaszcz śmierci sam środek czarnej dziury Połysk na piórach jak gra świateł na wodzie i wewnątrz kryształów insygniów królewskich Nie z tego świata patrzy swym kruczym okiem do wnętrza naszego Trzeciego.
 3. Sinusoida

  pokolenie

  Ojcowie z silnymi pięściami świecą późno w noc sine żarówki umiłowanych ekranów ściskają czerwonymi palcami metale puszek lub gładzą nimi śliskie szyjki zielonych butelek Potem śpią i nie śnią budząc się jedynie co czas jakiś zroszeni srebrnymi kroplami Nasłuchują wtedy skrzypiących klepek namiętnych melodii klamek u drzwi dla nich dawno już zatrzaśniętych Gdy pierwszy krzyk świtu wyrwie ich gwałtem z nocy wstają ze stęknięciem kolan i przykurzonej duszy Głośno prychają w płytkowanych łazienkach tupią nogami po drewnianych podłogach strzelają garnkami z metalu grubszego - co nie da się zgnieść. Synowie ojców o twardych szczękach zrywają się pięć minut po świcie wraz z budzikiem łyżki o podłogę Przepełnione dusze na ramieniu ubierają starannie w szare, zgrzebne łachy i krzywią się sobie w niebieskich taflach lustr Potem, w milczeniu porannej owsianki malują oczami kształty odległych wysp i ciemnych, ciepłych grot gdzie śnić mogą co noc do woli sny pachnącej morzem potęgi.
 4. Sinusoida

  prawda? to taka gazeta założona przez Lenina.

  oddycham ostrożnie by nie zbić szybki poznaję ją po obłoczkach pary szybko znikają. przemykam obok was na paluszkach nie gubiąc nawet włosa z głowy przemykam blisko waszych spraw nie zahaczam o siebie szybko uczę się języków waszych. nie znam własnych ścieżek wydeptanym szlakiem raduję się krótko. potem kładę się obok pnia pokrytego mchem cicho śpię całe życie.