Nata_Kruk

Użytkownicy
 • Zawartość

  4742
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 1. Nata_Kruk

  Szczęśliwy trumień

  Człek chciałby, ale czas... no i tyle pozycji na pierwszej stronie, w dodatku często jeden autor wrzuca coś codziennie - mnie to męczy. Dawny limit, raz na tydzień był o wiele lepszy, a tak, w tej lawinie pisaniny w ogóle, uciekają ciekawe okruszki... "Szczęśliwy trumień", świetny tytuł i pomysłowe ujęcie z pozycji grobu. Ciekawie ożywiłeś tę bestię, która przecież dzień w dzień mruczy swą kołysankę nowo przybyłym. Fajne, nieco archaiczne, jak to u Ciebie, pisanie. Dzisiaj mało kto tak pisze, tym bardziej skłaniam się 'z mety'do polubienia wiersza. Pozdrawiam.
 2. Nata_Kruk

  Ja jestem nikt

  "Ja jestem nikt", a jednak chyba jesteś kimś.... treść pomysłowa, ciekawie grasz słowem, nie po raz pierwszy zresztą, ale ja, inaczej bym chyba ułożyła wersy.. wiem, zostanie jak jest, dlatego nawet nie zacznę na boku próbować...:) Pozdrawiam.
 3. Nata_Kruk

  Tyle w tobie złożoności

  To zapewne.. złożoność.. tej jednej, jedynej, ale... treść można też odnieść do człowieka, w ogóle. Ładnie, lirycznie napisane. Pozdrawiam.
 4. Nata_Kruk

  Tu mieszka ktoś kto kocha życie

  Myślałam i o tym, że o śmierć chodzi. Jeśli tak, końcowe.. żyć.. jest na miejscu, ale pozostałe uwagi, Waldku, podtrzymuję.
 5. Nata_Kruk

  Videoclip

  Ogólnie, dźwięcznie, w sensie obrazowo, ale ponieważ słowo.. 'taśmę'.. nijak mi leży do całości, doczytałam komentarze i widzę maleńkie sugestie. Może się wygłupię, ale najbardziej pasowałoby mi słowo...latawiec... co zagrałoby z widnokręgiem i z chwilą, w której ten moment, te chwile, peelka zapisuje sumiennie w pamięci, tym bardziej, że latawców nie puszcza się codziennie, nawet 'od tyłu'. Dasz się namówić na taką zmianę.? Nie zmuszam, proszę... :) Pozdrawiam.
 6. Nata_Kruk

  Kruk

  Trzy "jaki", dla mnie troszkę za dużo... a można by... np. czerń skrzydeł aksamitem nocy jak płaszcz śmierci w środku czarnej dziury na piórach połysk niczym gra świateł na wodzie... dalej 'zagubiłam się', co autor ma na myśli... Pozdrawiam.
 7. Nata_Kruk

  Tu mieszka ktoś kto kocha życie

  Waldku, często powielasz w treści cały tytuł, rozumiem, tak chcesz, tak lubisz, ale warto nieraz uciąć cząstkę, żeby wszystkiego od razu nie odkrywać. Tutaj, zostawiałabym.. tu mieszka ktoś kto.. Treść prosta, jak wyżej napisano, ale to nie znaczy, że jest zła, są jednak drobiazgi, na które jestem w jakiś sposób 'uczulona', a które wytykano mi kiedyś na tym forum. Zrozumiałam to dopiero po czasie, te osoby odeszły, szkoda... a moje pierwsze 'publikacje' po prostu wywaliłam, zostawiając kilka na pamiątkę. Co do treści tego wiersza... jak - jaką (dla mnie, za blisko siebie), by po... a, nic, i aż, a na... za dużo tych 'małych cząsteczek' oraz.. drzwi, drzwiach. Warto spróbować zachować minimalną ich ilość, nie zatracając treści całości. Czasami 'rozgadanie' dodaje uroku, czasami mąci w głowie, dubluje słowa... niepotrzebnie. Z powyższej treści, zostawiłabym, to poniżej... mając na względzie, że "ją", to miłość, najpiękniejsza rzecz, jaka może przytrafić się człowiekowi, dlatego ucięłam sobie słowo "żyć". Jeśli już, bardziej mi pasuje.. życie.. ale jak wyżej napisałam, bez tego, jest szersze pole interpretacji. Zeszło mi u Ciebie, aż mnie wywaliło z forum... Podałam tylko sugestie, zawsze w trosce o lepszą (mam nadzieję) jakoś danego utworu. Czy skorzystasz z czegoś, to już Twój wybór. Serdecznie pozdrawiam. jak ją oszukać za kogo się przebrać którą maską zasłonić twarz by usłyszeć przepraszam pomyliłam drzwi a może nie kombinować do końca być sobą i napisać/skreślić na wejściu tu mieszka ktoś kto kocha
 8. Nata_Kruk

  jesiennie

  Przepraszam, że dopiero teraz, ale jak to mówią, lepiej później, niż wcale... Egzegeto - Wiktorze; Arturze Bielawa... dziękuję Wam za niepisaną obecność.
 9. Nata_Kruk

  Capriccio n.24

  Ślicznie ująłeś muzykę w słowa, nic więcej nie dodam. ps. siedzę dzisiaj "przy' Ennio Morricone.
 10. Nata_Kruk

  Kantalabria nocą

  ... umyka powietrze, z... kanta - śpiewa, le labra - usta... i mamy "kantalabria nocą"... Teraz już wiem, że czasem warto Cię poczytać. Ten 'kawałek' jest ciekawie poprowadzony. To nie tylko 'śpiew' (nocny), to także nocne obserwacje prowadzone przez narratora, a w tle, jak dla mnie, wyczuwa się delikatny erotyzm.... ps. jeżeli "zbłądziłam", sorry.
 11. Nata_Kruk

  Owoc

  Tak, miłość nie wybiera, czasami 'spada' jak grom z jasnego nieba. Pierwsza 'nieco znużyła', ale druga ciekawie dopowiedziała tzw. resztę. Nie pytaj o szczegóły. "smaczny" Owoc".
 12. Nata_Kruk

  Ewolucja

  Treść, jako ewolucja, daje do myślenia.
 13. Nata_Kruk

  jeżeli

  Andrzeju, nie jestem wyrocznią w rymowanych wierszach i ciągle uczę się, nawet czytając innych, a wiersze takie od zawsze lubiłam. Widzę drobne poprawki, gdzieniegdzie jest lepiej, gdzieniegdzie jeszcze delikatnie kuleje... ale co tam, za temat uśmiech...:)
 14. Nata_Kruk

  Filtr

  Tu o filtrze, bardzo przepraszam, że będzie nie na temat. Może gdzieś ktoś pisał o tym, ale już mnie czas goni... Chciałam zmienić zdjęcie, to ogólne i w sumie weszło, ale nie mogę, albo bardziej, nie wiem jak przesunąć je... poprzednie wstawiłam bez problemu, a teraz chochlik mi miesza i nijak nie mogę się z nim uporać. Szepnie ktoś słówko.? Ktokolwiek, kto wie... przy następnym wejściu na forum, skorzystam. Z góry dziękuję.
 15. Nata_Kruk

  pod parasolem

  Cieszę się bardzo, że 'zawiało' Cię pod parasol i zechciałaś zostawić kilka słów pod wierszem, lubię tak. Dziękuję za obecność i pozytywny odbiór... :) Także pozdrawiam.