Skocz do zawartości

Nata_Kruk

Wprawni poeci
 • Zawartość

  4581
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

39 Excellent

Ostatnio na profilu byli

918 wyświetleń profilu
 1. kamień

  Co dwie pary oczu, to nie jedna... na dodatek jedna autorska, najważniejsza.! W pełni popieram wyjaśnienie i dziękuję za nie... :) Hej.
 2. Drobna uwaga

  Uwaga wcale nie drobna... ;) Już teraz, życzę Ci w Nowym Roku więcej witań i mniej pożegnań. Treść ogólnie fajna, ale chwilami ucieka rytm. Pozwolisz na sugestię, może coś weźmiesz i... wybacz 'mieszanie'... :) (...) /Każdemu/ się w życiu zdarza . . . taki rok /że rok/ kiepsko podsumuje . . . . człowiek (...) /A jest/ tyle do zrobienia . . . . tyle znowu /ale/ zadbaj o przyprawy . . . . . proszę Jeszcze coś, wiesz beto, nad czym najdłużej myślałam, czy nie powinno być ..można wyjść od życia z wprawy.. wyżej jest 'do'. Tego akurat na sto % nie jestemm pewna, więc dalej będę dumać... Pozdrawiam.
 3. Choinka

  Podpisuję się pod słowami Freda i Szaroburego. Pomyślności w Nowym Roku, Bolku.
 4. Świątecznych świąt!

  Dołączyć zawsze można. Świąteczny tytuł, a w środku chaosik, który często towarzyszy okresowi przed, jak i w same święta, stąd (może celowe) pomieszanie/skakanie pomiędzy wątkami... to 'rozprasza' trochę. I nie chodzi, że dziś raczej daję niż dostaję... dawanie, to poprawia czasami nastrój... :) Pozdrawiam.
 5. kamień

  przy ograniczeniu środków o słowo czyste prawdziwie nie zawalczę w niczyje jak i w swoje imię . . . . . . to najbardziej mi się spodobało Pytanie... czy w pierwszym wersie, nie powinno być.. nie wyrosłem.. z itd. Udanego Sylwestra.
 6. Z okazji Nowego Roku

  No tak, jeszcze chwila i "uderzy pięścią w drzwi"... niech bije tylko w drzwi, Tobie Waldku życzę spokoju i... zdrowia, to najważniejsze.... :)
 7. Człowiek bez skazy

  Fajny pomysł na krótką formę. Są drobiazgi, które można by pominąć, bez szkody dla ogólnej treści, jak dla mnie, to, co w ukośnikach. W II- giej, za 'co', sugeruję, które. Życzę dobrego Nowego Roku. a co jeśli chodził po wodzie metaforycznie /bo nic go nie ściągało na dno/ bo po prostu miał otwarte oczy /co/ nie kłamały i serce na dłoni /bo/ nikomu nie stawał na odcisk /bo/ gdy mówił /to/ ostrożnie ważył słowa /a/ gdy słuchał /to/ przykładał ucho do czyjejś piersi
 8. Myśli Tęsknotą

  ..nieważne.. i.. poprzez.. piszemy razem. Kiedy nadchodzi mrok, światło zwykle 'zapala się'. Może miałeś na myśli światło dnia, ale nie wynika to z treści. Ogólnie, to bardzo słaby wiersz. Wymaga dopracowania i raczej sporych cięć. W Nowym Roku może będzie lepiej... :) tego życzę. Pozdrawiam.
 9. Słodka chwila

  Taki sen, na pewno stał się słodką chwilą dla Ciebie. Całkiem przyjemne 'mini'... i rady poprzedników słuszne. Czaaasem warto posłuchać i co nieco przesunąć... ;) Fajna propozycja Annie M. Ja, skusiłabym się na dodatkową spację po "sen". Obstajesz przy swoim, nie ma sprawy. Delikatna inwersja, "polarna noc".. do przyjęcia, ale ostatni wers, chcesz, czy nie, samoistnie czyta się.. mamamy uśmiech.. Droga befano, chociaż tu, aż się prosi o ..ma uśmiech mamy.. :) Pozdrawiam, już na ten Nowy Rok.
 10. Jehowa

  Zgodzę się z befaną, powyższa treść może być "dla wszystkich, bez jakiegokolwiek wybraństwa w wierze. W tym fragmencie... badam pismo święte to księga nad księgami czytam wnikliwie grunt pod nogami trafił się, chyba przypadkowy rym, może niepotrzebnie... Poza tym, zwykły śmiertelnik, wg mnie, może co najwyżej.. czytać.. pismo święte. By badać jego treść, potrzebna jest przeogromna wiedza, natomiast grunt pod nogami, można by .. badać.. Ogólnie, czuję ten wiersz. Pozdrawiam.
 11. oczekiwania

  Bardzo ładnie 'skomponowałeś' te "oczekiwania". Wiersz skierowany chyba do konkretnej osoby, sporo w nim ciepła, wyciszonego zrozumienia... Fajne wprowadzenie, a potem... jakby kolejne etapy mijających lat, w których "drobiny życia pod horyzontem"... :) ubrane w Jackowe, miłe dla ucha, rymowanie. coś gdzieś strzyka coś łupie coś boli przecież życie ma własny listopad... ano ma... :) niestety. Pozdrawiam i... zdrowia w Nowym Roku życzę.
 12. Przesłanie na 2018 rok

  Halciu, jesteś wierna swojemu pisaniu i to powinno się uszanować. Osobiście za takim pisaniem nie przepadam, ale z niektórymi stwierdzeniami trudno się nie zgodzić, ba... niektóre można by zadedykować naszym panom usadowionym na wygodnych stołkach. Ładne, bo bardzo prawdziwe zakończenie. (...) Bo narobisz se kłopotów . . . za 'se', które fatalnie brzmi, można wstawić chociażby..znów. Życzę udanego Nowego Roku i pozdrawiam.
 13. ***(w ciszy poranka)

  Teraźniejszość pod wieloma względami "dusi", przytłacza, również dzieli ludzi... Niechby co dziesiąta osoba kochała tak, jak w wierszu. Czy są tacy.? Słowo 'kochać', może i ograne w poezji, jak pisze Fred, ale jeżeli ktoś tak właśnie postrzega miłość, dlaczego nie opisać tego. Romantycznie się zrobiło, lubię tak. Na moment, dałam sobie 'kochać' za tytuł, żeby mieć na końcu.. no, sama powiedz, czy można bardziej na tym świecie... "kochać" i można czytać jeszcze raz... Pozdrawiam.
 14. Zaklinacz węży (część):

  Sporo oczywistej prawdy tu podajesz, ale, dla mnie, nie jest to wiersz, wybacz. pająk ceruje atmosferę ... to bardzo fajne... :) Pozdrawiam.
 15. Przekierowanie

  Trafne ujęcie Szaroburego, a ja Marcinie, identyfikuję się z III- cią. Wyruszyć w krainę baśni... :) gdzie jeszcze nieskażona, dziecięca wyobraźnia, to jest to. Pozdrawiam.
×