Don_Kebabbo

Użytkownicy
 • Zawartość

  703
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 1. Don_Kebabbo

  Świadomość z ostatniej chwili

  Z KNŻ zacytowałem "Przy słowie" ale "Odrzuć to" jest nawet bardziej na temat. Daje po pysku i to tak fest. Zdecydowanie! :) Słyszałem, że po mnie Na gromkich syrenach Bo Burki niesforne W schroniskach wśród szczeniąt ;) Nie jest aż tak do śmiechu. Właściwie to wcale nie jest. Pozdrawiam.
 2. Don_Kebabbo

  Świadomość z ostatniej chwili

  Przyznam, że to akurat przeszło mi przez głowę jak układałem to co pod gwiazdkami... To, co przed, to trochę inna bajka - miało być i dosadnie, i ironicznie - tak żeby pokazać absurd tego, co się na świecie odp...ala (bez kropek również). Jeśli chodzi o tekst, to miał być bez ostatnich dwóch strof (tej przed i po gwiazdkach) - i to, co na samym dole, jest najsłabsze moim zdaniem - ale mało ostatnio pisałem i skondensowałem wszystkie pomysły do jednego tekstu, żeby nie wymyślać dla jednego pomysłu całego tekstu, dlatego całość wygląda, jak wygląda. Chodzi mi o to, że z każdej strofy z osobna jestem zadowolony (potrafią uszczypnąć), ale całość jako całość nie czyta się tak płynnie, jakbym chciał, by się czytała - zabrakło (koniecznych dla tekstów rymowanych) wypełniaczy ;) Nevermind. A... skoro już pojawił się akcent muzyczny... to może zapodam (jak mawia młodzież) podkład pod to, co nad gwiazdkami: Nieśmiertelny stary KNŻ z fragmentem Szykujcie, bracia, amunicję na Święta To Boże Narodzenie będą długo pamiętać! (Tak, ten poziom ironii to niedościgniony mistrz, i krążyło mi gdzieś w głowie przy pisaniu) Plus polecam do przesłuchania twórczość On2B - kondensacja treści i przekaz prosto w mordę: wciąż żałuję, że Profanację poznałem tak późno - Arkowi nie jestem godzien zawiązać rzemyka u sandała ;) Pozdrawiam.
 3. Don_Kebabbo

  Wiersz dla wroga

  Treść lepiej, ale wiersz wciąż nie dla mnie: za łzawe to i bez zaskoczenia, a rytm nadal leży. Poza tym same rymy męskie, na koniec żeński. Więcej konsekwencji w pisaniu i unikania rymów częstochowskich (świecie-bukiecie) plus dobry pomysł na puentę i będzie dobrze. Będziesz pisał, to warsztat wytrenujesz, będziesz czytał, to sam zobaczysz co nudzi ;) Zaskocz czymś czytelnika, a jeżeli piszesz piosenkę, nie wiersz - pisz tak, żeby tekst sam się bronił. Pozdrawiam.
 4. Don_Kebabbo

  Drzewo

  Gdyby rytm się nie łamał adresatka wiersza mogłaby być pod wrażeniem. Pomysł na wiersz jest, warsztat - do dopracowania. Dziewczyna jak deska Chłop jak drąg lub pała Raz w lesie, raz gdzieś tam Dobiera się, para Pozdrawiam.
 5. Don_Kebabbo

  Swawolne życie hasającego króliczka

  Trzy pierwsze wersy - myślę sobie, że będzie dobrze, zabawnie - wszak rymsztokowa to też poezja, a i dupsko skopać potrafi ;) Niestety dalej wiersz na dupsku usiadł i z kolan nie wstaje - brak puenty, brak sensu, hops. Ale od tego początku to by warto raz jeszcze zacząć, jest dobry wstęp i tytuł niezgorszy. Pozdrawiam.
 6. Don_Kebabbo

  Słodkości

  Motyw słodziutkich zazdrostek - super pomysł, reszta nie dla mnie ale ta gra słowna robi robótkę. Pozdrawiam.
 7. Don_Kebabbo

  Wiersz dla wroga

  Może byłaby z tego niezła piosenka ale pod koniec wszystko siadło: i rytm, i puenta. Pozdrawiam.
 8. Don_Kebabbo

  NIĆ NADZIEI

  Nawet płynnie się czytało aż do piątej strofy - tam rytm się załamuje i jest małogrecka tragedia z tą Ariadną. W wierszach rymowanych rytm jest bardzo ważną sprawą - nie wolno go lekceważyć. Druga sprawa to rymy: jeśli chcesz pisać dobre wiersze rymowane, unikaj "częstochowy" (mroku-wzroku, bywa-skrywa). Trzecia rzecz: wielokropki... wbrew pozorom... zazwyczaj są zbędne... Czwarta: patos i wzniosłe słowa wierszom nie pomagają. Pomysły jakieś na tekst masz ale błądzą po omacku (smutki, smuteczki, teatr życia i postacie mitologiczne - jakoś to jedno z drugiego nie wynika, to stanie na scenie pojawia się znikąd moim zdaniem), ale nawet najlepszy pomysł nie zrobi z tekstu wiersza jeżeli warsztat będzie kulał. Niemniej jednak jak na debiut jest całkiem nieźle, a warsztat wyrobisz z czasem jeżeli będziesz ćwiczył. No i czytanie też nie zaszkodzi ;) Pozdrawiam.
 9. Don_Kebabbo

  Z podań ludowych

  Za to dłoń obiecują ;) Pozdrawiam.
 10. Don_Kebabbo

  Z podań ludowych

  Dziś zaczepił mnie znów wszędzie Pytający się ów typek Czy słyszałem o Legendzie Tej pisanej z wielkich liter (Gdzie wśród spojrzeń pożądliwych Się wyłonia supersamiec Tam i wianki, i niewidy Za półdarmo się oddają) Chciał, bym poznał się z ulotką Małe ceny, wielki parking (Wszystko, czego pragniesz dotknąć Albo włożyć między bajki) A ja bajek znam zbyt wiele By mnie można nimi mamić Szajs wypełnia kontenery Ludzie chodzą za kupami Wziąłem jednak - papier darł się Że we wszystkich moich smutkach Ulgę, pomoc, dłoń na starcie Da mi tylko ta wygódka
 11. Don_Kebabbo

  Chrupiące bułeczki z powidłami

  Nieźle z tym na źle. Pozdrawiam.
 12. Don_Kebabbo

  poetyczny sweter

  Na zimę - pasuje, nie prujemy ;) Pozdrawiam.
 13. Don_Kebabbo

  Era fałszywych proroków

  To plus pointa. Pozdrawiam.
 14. Don_Kebabbo

  Suchy lont

  Nie wiem, nie patrzyłem na zegarek. Pozdrawiam.
 15. Don_Kebabbo

  Suchy lont

  Gdy noc jest głęboka Jest dla mnie niejasne Czy bajam w obłokach Czy zmyślam nad miastem Wiem tylko, że gdzieś tam Się godnie umościł I pomnik braterstwa I hydrant wolności Miasto z zapałem, listopad 2018