Skocz do zawartości

Wieslaw_J._Korzeniowski

Użytkownicy
 • Zawartość

  890
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

49 Excellent

O Wieslaw_J._Korzeniowski

 • Ranga
  Wiesław J. Korzeniowski

Ostatnio na profilu byli

689 wyświetleń profilu
 1. zrozumieć (1) i (2)

  Fajnie, że nie żałujesz!! Pozdrawiam :)
 2. O wakacjach

  Proszę uprzejmie! :))))))
 3. zrozumieć (1) i (2)

  Dziękuję Wiktorze, tak interesująca jest Twoja interpretacja mojego wiersza, że 'krzyczeć' mi się odechciało i 'serducho' dla Ciebie zostało. Pozdrawiam serdecznie :)
 4. Pantum zmyślonej kochanki

  Witam Oxyvio! Rzadko kiedy'zanurzam' się w ostępy poezji nie polskiej. Kiedyś sam napisałem coś po angielsku i parę moich wierszy przetłumaczyłem na angielski, lecz poezja 'najmilej' brzmi dla mnie w języku ojczystym/matczynym. Z odczytem treści raczej nikt nie miał trudności, a ja po prostu chciałem powiedzieć , że Twój bardzo fajny pantum skorelował się z książką, która obecnie czytam. Pozdrawiam serduchowo :)))
 5. zrozumieć (1) i (2)

  To prawda, jeśli rozchodzi się o szukanie sensu istnienia, dobrze napisane. pozdr.
 6. "Róża"

  Proszę, proszę, pan psycholog...żarty żartami, ale trochę się różnych filmów ostatnio naoglądałem, ale to powyższe słowa z Twojego wiersza są przyczyną, że tak złowrogo zabrzmiało ;) pozdr.
 7. "Róża"

  Witam! "Róża" w cudzysłowie porównana do Afrodyty to zapewne wybranka bogów i ziemia krwią ludzką nasycana od wieków jako ofiara składana dla "drzewa-boga" i ciągle trwoga...tak mi się to jakoś skojarzyło, ale co tam, pewnie się mylę... pozdr.
 8. Quo vadis

  Intrygujące pytanie nad którym prędzej czy później każdy będzie musiał się "pochylić"... pozdr.
 9. moja modlitwa

  Nie chce się powtarzać, ale podpisuje się pod tym co napisal Wiktor, pozdrowienia serduchowe :)))
 10. Pantum zmyślonej kochanki

  Witam Oxyvio! Poezja malajska jest na pewno dla mnie nie znana: "pantum - utwór liryczny wywodzący się z malajskiej poezji ludowej; pantun" -słownik SJP, a czytając strofy tego wiersza przychodzi mi na myśl relacja pomiędzy kobietą i mężczyzna. Tak się składa, że czytam właśnie książkę John'a Grey'a "Mężczyźni są z marsa, kobiety z wenus" i stąd takowe skojarzenia. Pozdr. :)
 11. Coś musi być najpiękniejsze

  Lubię takie klimaty i w moim przypadku czytając Twój wiersz poczułem się przeniesiony w czasie do lat dziecięcych, gdy bywałem na wsi podczas wakacji i jak Dyzio marzyciel, oczami dziecka obserwowałem ten świat. Pozdrowienia Waldemarze :)
 12. zrozumieć (1) i (2)

  Witam Cię Marlett! Trochę dłużej "dumałem" nad drugą wersją. Miło, że się podoba. Pozdrawiam :)
 13. zrozumieć (1) i (2)

  Witam Cię MaksMara Czasami uda się nam stworzyć coś nowego i ten "makijaż intelektualny" tak jakoś "urodził" się w mojej głowie, wena pomaga, gdy szczerze chcemy coś przekazać inaczej. Wiem, róże to oklepany temat, chwasty bytu na pewno też, chociaż osobiście nie spotkałem, być może za mało czytam poezji innych. Pozdrawiam :)))))))
 14. zrozumieć (1) i (2)

  Tak, zgadzam się z tym co powiedziałeś, ponieważ tak naprawdę nie jest to takie proste określić w krótkim wierszu istotę poety. Każdy człowiek ma coś z tego w sobie w mniejszym lub w większym wymiarze, tak myślę. Dziękuję za wgląd w te strofy. Pozdrawiam Cię :)
 15. zrozumieć (1) i (2)

  Dzięki za wizytę i za myśl :) pozdrawiam
×