Bożena Tatara - Paszko

Użytkownicy
 • Zawartość

  1798
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 1. Bożena Tatara - Paszko

  modliszka Danusia - satyra na kochajace inaczej

  Takich modliszek... no cóż wbrew pozom jest całkiem sporo a radę mam taką na już... - nim ułożysz poemat by był dla niej gotowy dla ratowania głowy przeanalizuj temat ;) Myślę, że niewiele jest sytuacji z których żartować się nie powinno. Ta tutaj nie jest ani rzadka ani tabu, więc - nie widzę przeszkód. Dzięki JanKo za czytanie i podobanie :) Pozdrawiam ciepło :)
 2. Bożena Tatara - Paszko

  cover

  Lekko, subtelnie, interesująco. Przeczytałam z niekłamaną przyjemnością. Pozdrawiam :)
 3. Bożena Tatara - Paszko

  rymowanka o sobie

  Zamieniłabym to "mi" na przykład na - mój, bo według mnie, nie pasuje potoczne "mi" czy "ci" w wierszach. To pozorne powątpiewanie w samą siebie zamienia się w pewność że bez pl-ki świat i tak istniał nie będzie, bo przecież nie można żyć bez powietrza :)
 4. Bożena Tatara - Paszko

  ZłodzieJa

  Niepotrzebnie tak daleko odrzuciłeś puentę, dwa wersy wystarczyłyby z pewnością. Przyjemna miniaturka :) Pozdrawiam.
 5. Bożena Tatara - Paszko

  Tak rodzi się sztuka

  Korzystając z konwertera... zanurz w morzu poezji swe uszy ton niejeden w niej nie raz odszukasz stuk i przerwa telegraf notuje tititata tak zachwyca sztuka Ciekawy pomysł :) Pozdrawiam :)
 6. Bożena Tatara - Paszko

  Gdy ojciec był pijany

  Blisko miesiąc bawiłam z wizytą u dzieci i wnusia na Wyspach. Zaglądałam tutaj ale nie mając dostępu do polskiej klawiatury wolałam nie kaleczyć języka za często. Cieszę się, że komentarz wywołał uśmiech :) Miłego dnia Waldku :)
 7. Bożena Tatara - Paszko

  modliszka Danusia - satyra na kochajace inaczej

  Bardzo dziękuję. Cieszę się, że mimo potknięć moja satyra - czy też bajka, sprawiła odrobinę przyjemności. Pozdrawiam ciepło :) Bożena
 8. Bożena Tatara - Paszko

  modliszka Danusia - satyra na kochajace inaczej

  Marcin Krzysica - dziekuję i pozdrawiam :)
 9. Bożena Tatara - Paszko

  Gdy ojciec był pijany

  Nic dodać nic ująć - przeczytałam z prawdziwa przyjemnością. Pozdrawiam ciepło :) Bożena
 10. Bożena Tatara - Paszko

  ku pamięci

  Jacek_Suchowicz, Freemen - dziękuję za odzew :)
 11. Bożena Tatara - Paszko

  modliszka Danusia - satyra na kochajace inaczej

  pod lasem na skraju łąki (gdzie nikt iść przecież nie musiał) mieszkała sobie w samotni zielona modliszka Danusia niech zieleń nikogo nie zwiedzie niewinność tej nie jest symbolem to tylko zwyczajny kamuflaż by wspomóc naiwnych podboje już jeden był jej się trafił i nawet dostąpił zaszczytu spłodziwszy co nieco ustąpił pożarła go będąc u szczytu żądzy pazernej co niszczy nie tylko kwiecie uczucia truchło za próg wyrzuciwszy sięgnęła po czarę współczucia i piła zachłannie do dna aż wreszcie usidlić zdołała kolejną ofiarę uczucia którego sama nie znała w miłosnym tańcu spleceni pląsali bez ładu i składu to dla niej za mało pieniędzy... to on nie dostał obiadu... aż wreszcie znużony danser po rozum poszedł do głowy po co mi taka modliszka co nawet unika alkowy dałby się schrupać choć raz byleby z tego coś mieć mógł maleńką córcię lub syna gdyby na starość zaniemógł co przyniósłby szklankę wody i serce stare pocieszył lecz kochał swoją modliszkę więc grzeczny był i nie grzeszył modliszce wciąż było mało tupnęła maleńką nóżką - ciągle nie jestem bogatą wynocha z mojego łóżka do pracy jazda aż uznam że będę miała już dosyć lecz nie myśl, że będzie łatwo... do końca będziesz mnie znosić a następnemu już mówię że jest kochany, jedyny I love you - będę powtarzać aż go wprowadzę w maliny z których się już nie wyplącze do śmierci jego lub mojej ale najpewniej tej jego ja zawsze stawiam na swoim !
 12. Bożena Tatara - Paszko

  ku pamięci

  Wystarczy wyjsc z kokonu i wszystko bedzie mozliwe :) Dzieki Bronku :) I jak wyzej - przepraszam za brak polskich liter.
 13. Bożena Tatara - Paszko

  ku pamięci

  A to nie wystarczy? :) Dosc raz wyjsc z kokonu by zycie stalo sie lepsze. Dzieki Jan-Ko za czytanie i komentarz i przepraszam za brak polskich liter, niestety chwilowo nie mam dostepu do polskiej klawiatury :) Pozdrawiam :)
 14. Bożena Tatara - Paszko

  ku pamięci

  Dokładnie tak.
 15. Bożena Tatara - Paszko

  ku pamięci

  Don't be sorry, całkiem sympatycznie Ci się kojarzy ;) Mnie raczej z - ad perpetuam rei memoriam i epitafium. Dzięki za czytanie. Pozdrawiam :)