Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

laska_nebeska

Użytkownicy
 • Liczba zawartości

  10
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

  nigdy

Reputacja

0
 1. laska_nebeska

  Inaczej

  Za każdym razem myślę , że będzie inaczej , że znajdę szczęście ,że sobie wybaczę . Za każdym razem otwieram swoje podwoje , lecz jest coraz trudniej , coraz bardziej się boję . Za każdym razem robiłem to na nowo Ja już umieram , lecz zdążę ........ Jedno słowo . Kocham ... słowo magiczne , które czasami bywa tragiczne . KOCHAM , kocham , kocham ..... Chcę zapamiętać to słowo jak się pisze , bo gdy umrze moje serce już go nie poczuję , już go nie usłyszę .
 2. laska_nebeska

  Zabawka

  Jestem zabawką nie z pluszu i nie z drewna Ludzką zabawką to rzecz pewna . Jeśli chcesz się zabawić weź mnie do ręki . Możesz pobawić się lub powiedz słowo , Pobawię się z tobą za jedno miłe słowo . Jestem kukiełką , nie z drewna , ani ze szmatek . Kukiełką ludzką , z ludzkim sercem na dodatek Ze smutnymi oczami , z miłym uśmiechem . Gdy już się znudzisz wyrzuć , to nie będzie grzechem Znajdę się na wysypisku z innymi zabawkami . A tak naprawdę mówiąc po cichu między nami ..... . To my wszyscy jesteśmy kukiełkami .
 3. laska_nebeska

  Dobranoc

  Słońce powoli kryło się za horyzontem w czerwonej poświacie kładąc swój ostatni blask na pędzące po niebie chmury.W oddali było słychać trele ptaków, spóźnione do swych gniazd.Kończył się dzień.Nagły powiew wiatru przegnał tłum kolorowych liści, bawił się nimi wznosząc je to w górę to w dół.Powoli nadchodziła noc ,przynosząc chłód rozgrzanej ziemi i sen zmęczonym ludziom.Księżyc wstydliwie skradał się za koronami drzew zdradzając swą obecność blaskiem.Tu i ówdzie zamrugała gwiazda,dając szansę na nowe życzenie.
 4. laska_nebeska

  Od nowa

  Raduj się serce nie pękaj , proszę Ratuj mnie ratuj , bo będzie gorzej Nie zniosę już dłużej odejmij ciężaru, lub zamień się w kamień Ty się ofiaruj. Przynieś mi ulgę i zapomnienie Pędź ku wolności , ku nowemu szukaj drogi Zabierz me troski , wyrzuć na wietrze Postaraj się trochę nie pękaj jeszcze .
 5. laska_nebeska

  Marzenie

  Wybuduję sobie zamek, taki z fosą na około Z mostem zwodzonym, z murem wysokim aż po samo niebo Cieszyć się będę ciszą niezmąconą ludzkim gadaniem , wstawać przed kolacją i zasypiać przed śniadaniem Słuchać śpiewu ptaków, czekać na wiatr , który przygna chmury pełne ciepłej wody a być może śniegu, niezależnie od pory roku , czy też od pogody .
 6. laska_nebeska

  Tajemnica

  Kocham Cię po cichu i delikatnie , że nawet tego nie wiesz i nie zgadniesz . Twój uśmiech , zapach ..... Patrzę na ciebie ukradkiem , Ty tego nie widzisz i nikt tego nie zgadnie . Dotykam Cię , choć naprawdę tego nie robię. Stoję bardzo daleko i krzywdy Ci zrobić nie mogę . Przychodzisz w moich snach , w środku ciemnej , głuchej nocy , Nie mogę Cię zatrzymać , by nie zauroczyć
 7. laska_nebeska

  Koniec

  Nie mówię żegnaj , chociaż wiem że już się nie spotkamy Nie proszę Cię o adres , ani o numer telefonu. Chciałbym odpocząć Dać odpocząć sercu , które gna coraz prędzej Pozbierać myśli , które się porozbiegały Na sny poczekać spóźnione, zaspane po ostatniej razie I usłyszeć znowu ciszę - przedsionek wolności .
 8. laska_nebeska

  Od nowa

  Raduj się serce nie pękaj , proszę Ratuj mnie ratuj , bo będzie gorzej Nie zniosę już dłużej odejmij ciężaru, lub zamień się w kamień Ty się ofiaruj. Przynieś mi ulgę i zapomnienie Pędź ku wolności , ku nowemu szukaj drogi Zabierz me troski , wyrzuć na wietrze Postaraj się trochę nie pękaj jeszcze .
 9. laska_nebeska

  Zapowiedź

  I przyjdę, a ze mną przyjdzie noc i spadnie deszcz upadłych aniołów, moje psy z Tartaru. I przyjdę , a ze mną przyjdzie śmierć. Przyniosę smutek i ból, rządzę krwi, która jest w sercu moim. O ciemna nocy- moje królestwo od zmierzchu do świtu Nadchodzi czas wilka. I zejdziemy ciemną doliną, bo na imię mi Legion i jest nas wielu. Złaknieni krwi , spragnieni łez, dusz niezapomniany smak. Czekamy wkradając się w sny wasze Koszmar mi na imię. To ja co dzień światło gaszę. Gaszę nadzieję i depczę wiarę i na to pluję i tym się chwalę. Bom Książę i to mi przystoi. I nie na czarnym koniu przybędę i nie w czarnej zbroi.
 10. laska_nebeska

  Pytanie

  Raz jest lepiej Raz jest gorzej Co odpowiesz mi mój Boże? Jakie będzie jutro? Co się zdarzy dzisiaj jeszcze? Czy być może spadnie deszcz ze śniegiem? Czy śnieg z deszczem? Jakie sny mi podarujesz, kiedy zamknę oczy? Jaką ścieżkę mi wytyczysz, którą będę kroczył? Chociaż jestem twym barankiem Ty zaś mym pasterzem To ja dzisiaj Panie Boże nie wiem, nie wiem w co ja wierzę
×
×
 • Dodaj nową pozycję...