Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Jan Polski

Użytkownicy
 • Liczba zawartości

  419
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

  nigdy

Reputacja

0
 1. Jan Polski

  [epitafium] dla Jana P.

  Pani Ewelino, zawsze może Pani na mnie liczyć (oprócz nagród, bo już się spłukałem ;) Panowie! Baczność! Do konkursu - start! :) Jan P.
 2. O! o! och! - a ja nic nie wiem o tym :( Idę sam się pożegnać - do Singera! Pa, pa - Jan P. :)
 3. Jan Polski

  Rezygnacja

  Podjąłem decyzję o rezygnacji ze współpracy w charakterze moderatora forum. Sądzę, że dyskusja niczego nie zmieni. Starałem się pomóc - dopóki mnie to bawiło. I wierzyłem, że ma sens. Dziekuję Wszystkim za Wszystko (natali - buźka ;) pzdr. b.
 4. Uzupełnienie PUNKTACJA (cd.) - emem "Wariat" - 1 pkt Przepraszam Pana emem za pominięcie w werdykcie. Wyniknęło to ze zwyczajnego ludzkiego zmęczenia. Mogę ręczyć głową, że to już się nie powtórzy :) - Jan P.
 5. OK. Rób, jak chcesz. Tym razem to ja mam dość. pzdr. b.
 6. Angello, to nie jest sposób rozmowy/dyskusji. Nata, nie unoś się. Chodzi o uzgodnienie, a nie pogadanie tylko. To są naprawdę ważne sprawy, a chwila... historyczna :) Mapisałeś na forum: "Sprostowanie: Pisząc "pozostałych moderatorów" nie miałem na myśli wszystkich aktualnych. To było ustalane jeszcze na starym forum i przy wdrożeniu nowego. Faktycznie, zdania Jana Polskiego, Pio i Eweliny Tarkowskiej nie znam. a. -------------------------------------------------------------------------------- Dnia: Dzisiaj 19:11:06, napisał(a): angello" To jest odpowiedź na mojego maila, gdzie spytałem, czy znasz moje zdanie. Stwierdziłeś, że to błąd językowy. Ok. Raz się zdarza. Ale - o ile pamięć mnie nie myli - byłem moderatorem na średnio starym" forum, czyli od maja. I nikt mnie wtedy nie pytał o zdanie w sprawie PW. Ani Ty, ani MS. Teraz chyba widzę, że są jakieś dwie rzeczywistości. Masz prawo prowadzić forum w t ę stronę, w którą chcesz. Ok. Ale natalia ma rację. Ja tu jeste krótko. Nie wiem nawet jak było rok temu. Ale wiem jak było pół roku. Jeśli namida jest twoim wzorem (są jeszcze inne martwe tabloidy), to we mnie nie masz sojusznika. To jest złudzenie, że otrzymasz wyłącznie 5 rozsądnych (dobrych etc) postów. To jest net, a ten jest śmietnikiem, jak całe to cholerne życie. Trzeba wybierać, uczyć się odróżniać. jeżeli to ma być portal edukacyjny, to chyba na poziomie seminarium doktoranckiego - przecież to absurd. Przy dostępności komunikatorów (gg i inne gówna) stworzenie Twa nie jest problemem. Co ma do tego PW? I skąd Wy do cholery wiecie, że na PW były tworzone TWA? Czytaliście posty? Nie mam czasu teraz - jak Ci pisałem. Sam widzisz, że jest o czym rozmawiać. Proponuję szczerą wymianę myśli w przyszłym tygodniu (trochę opadniemy emocjonalnie, przemyślimy argumenty). To jest konieczne, jeśli mamy dalej współpracować na tym portalu. Pozdrawiam Wszystkich ;) b.
 7. Mogę prosić, żeby został? - bez żadnych dyskusji? pzdr. b
 8. Szanowni! Ale daliście do wiwatu! Ledwośmy nie popękali ze śmiechu. Ledwo. Ale trzeba było oceniać - tragedia nam w oczy zaglądnęła, cóż począć było? Naradzić się. I to w trójkątnym kręgu. A skoro temat był dowolny, to musieliśmy sprawdzić formę! Więc ręczne kalkulatory liczyły sylaby, głoski akcentowane i nie. No i tragedia. Sami posprawdzajcie swoje "limeryki". ;) Zatem postanawiamy co następuje: 1. Ten turniej i następny będą stanowić całość. 2. Przyznajemy dziś punkty dla autorów, a punkty za tydzień zadecydują o zwycięstwie. PUNKTACJA: - Piotr Mogri "O dziele (s)tworzenia) - 5 pkt. - czarna "wariatka" - 4 pkt. - Messalin Nagietka "baba z tobołem" - 3 pkt. - Marek Hipnotyzer "Jeden facet" - 3 pkt. - Leszek Dentman (za oba) - 1 pkt. - Jacek P. (za oba) - 1 pkt. ------------------------------------------------- w sumie przynaliśmy: 17 pkt. chyba niezły wynik? Następny konkurs rusza w piątek i trwa do poniedziałku do 22:00 Gratulacje i Podziękowanie za udział Ewelina & Janusz & Jan Uzupełnienie PUNKTACJA (cd.) - emem "Wariat" - 1 pkt Przepraszam Pana emem za pominięcie w werdykcie. Wyniknęło to ze zwyczajnego ludzkiego zmęczenia. Mogę ręczyć głową, że to już się nie powtórzy :) - Jan P.
 9. Jan Polski

  Limeryki

  Jestem pod mailem, ale idę do domu - jeśli wytrzymasz jeszcze ze 20 minut :) Czy Trzeci się wypowiedział? pzdr. b. ps. przepraszam :)))
 10. Jan Polski

  nienawiść

  "deptając" - jest Pani tego pewna? Jak tej nie-nawiści? Pozdrawiam Jan P.
 11. Można by zrobić wybór takich komentarzy wprowadzających (nie tylko dla nowych). Poniżej jeden kawałeczek: "...a tak ogólnie - już dawno chciałam to napisać /.../, że tak, tak - od piszącego trzeba wymagać, ale od Swojego odbioru też wymagajmy. Czasem już nuży mnie tłumaczenie zastosowń kolejnych środków artystycznych (na przykład w moich tekstach) - które są naprawdę klarowne i nawet nie takie trudne do zrozumienia i nie naciągane (co nie znaczy, że jak rzeczywiście napiszę coś głupiego - nie umiem się do tego przyznać) - a które Osoba, która prawdopodobnie czyta tekst zupełnie pobieżnie z góry krytykuje, nie próbując się w ogóle przyjrzeć treści i ew. celom tekstu. Rzadko komentuję - jeszcze rzadziej w tonie krytycznym - ale jak już się odważę, to po dokładnym przyjrzeniu się temu, o czym mówię - bo krytyka czegoś, czego nawet nie staraliśmy się dobrze zbadać, jest po prostu nie fair i całkiem niepoważna. Wiem, że tutaj nie stosujemy komentarzy wielce naukawych - i dobrze, bo chyba każdy miałby dosyć po krótkim czasie, ale nie warto przesadzać w drugą stronę i uprawiać zmanierowaną, popisową pseudokrytykę "naskórkową". Starajmy się zrozumieć istotę języka danego tekstu - dopiero potem krytykujmy, albo w ogóle dajmy sobie spokój i nie wygłupiajmy się. Pozdrawiam" Dnia: 2004-10-30 15:20:56, napisał(a): Izabella_Sendor
 12. Jan Polski

  bajki

  Kapitalny wiersz :) Niezrozumiały dla tych, którzy czytają tylko z ekranu. Pani bibliotekarka, tak - to był ktoś. Dlatego marszczy brwi na najsłabszy kawałeczek (uop_i_te_rzeczy ;) Pozdrawiam Jan P
 13. Jan Polski

  Tera

  Proponuję na serio zająć się Terą, zresztą już zaczyna się analizowanie jego "poezji" (wczoraj max trader), więc możemy liczyć na kolejne eksplozje jego retoryki. Nadmuchał się - to pęknie z hukiem (jeśli nie ma na tyle rozumu i pokory, żeby zrozumieć, iż nie zjadł jeszcze wszystkiego, łącznie z trawą, nb. jeśli trawa - to baran albo krowa chyba :) Porpozycja angello jest jak najbardziej, tylko żebyśmy wszyscy konsekwentnie obserwowali i działali równo wg założeń. Chetnie napisałbym tekst "Pan Tera w egotycznym świecie" z analizą kilku stworków, ale w tej chwili brak mi czasu. pzdr. b.
 14. Jan Polski

  do Angella

  Popieram natali - w tym tu: tak. Warsztat (lub cos na kształt powinien być), limeryki świetnie się sprawdzą w "jajcarni" czyli Piaskownicy, Haiku, triolety i inne "egzotyki" (też np. wersy, dwuwersy) niech będa razem jako sublimacja poezji. Zetjka - powinna być dla wierszy skończonych, bardzo dobrych -które można nazwac: wyróżnione, poziom w P podniesie sie, jesli nie będzie on wejsciem na portal (tzn miejscem pierwszej publikacji), Warsztat powinien byc szeroko reklamowany wśród uzytkowników (oraz wsód starszych, np. poprzez mai z prośba o odwiedzanie i komentowanie) - jakos tak. To tak na szybko. pzdr. b.
 15. Jan Polski

  do Angella

  np. tak pzdr. b.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...