Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Sylwester_Lasota

Użytkownicy
 • Liczba zawartości

  5452
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

679

2 obserwujących

Ostatnie wizyty

2122 wyświetleń profilu
 1. Kiedyś miałem chomika... zabrałem go raz na spacer na łąkę i wróciłem do domu sam. Myślę, że zupełnie nieświadomie wybrał wolność. Na chwilę wypuszczony w trawę, zniknął bezpowrotnie. Na nic zdały się skrupulatne poszukiwanie, przepadł jak kamień w wodę. W domu zostało puste akwarium... ale to było dawno :) Pozdrawiam :)
 2. Refleksyjnie i płynnie, tak jak lubię. Pozdrawiam świątecznie :)
 3. Ok. zinterpretowałem sobie. Bardzo smutny wiersz...
 4. Rzadko zdarza mi się nie rozumieć Twoje wiersze :). Tym razem muszę przyznać, że czuję się trochę zagubiony na tej bezludnej wyspie... chociaż jakiś świt mi świta ;) Pozdrawiam i pomimo wszystko, a może ponad wszystko radości ze Świąt serdecznie życzę :)
 5. Pierwsza moja myśl po przeczytaniu tytułu była nie najlepsza, bo pomyślałem, że zupełnie inaczej powstaje sztuka złota, a inaczej sztuka mięsa i nie zwsze, niestety, jest w tym poezja. I, mówiąc szczerze, do wiersza przekonałaś mnie dopiero ostatnim jego wersem :). Wszystkie poprzednie traktuję jedynie jako do niego wprowadzenie. Pozdrawiam serdecznie Radosnych Świąt Wielkanocnych życzę :)
 6. Troszeczkę za dużo pamiętnikowych cytatów jak na mój gust :) Pozdrawiam serdecznie :) Wesołych Świąt!
 7. Niechby. Amen :) Pozdrawiam Wielkanocnie :)
 8. Taki trochę wtórny ten tekst i taki trochę new ageowy, ale w sumie przeczytałem z pewnym zaciekawieniem. Pozdrawiam świątecznie :)
 9. Sylwester_Lasota

  Umierają

  Tyle dzisiaj czytam tutaj o śmierci, a dziś jest dzień Zmartwychwstania... Wszyscy popełniamy błędy, ale nie ten trwa w błędzie, kto upada, lecz ten kto się nie podnosi. Tego podniesienia się Peelce z całego serca życzę :) Pozdrawiam serdecznie I radosnych Świąt życzę ponad wszystko :)
 10. Sylwester_Lasota

  .

  @beta_b, @Gaźnik, dziękuję :) Radosnych Świąt :)
 11. Sylwester_Lasota

  Egzekucja

  Zostawiam serduszko, chociaż dusze ponoć mamy nieśmiertelne. W takim ujęciu duszy nie można zabić, a jedynie skazać ją na potępienie, chociaż z drugiej strony, o kimś zupełnie nieczułym mówi się, że jest bezduszny... Myślę, natomiast, że z pewnością można skutecznie zabić sumienie, wyłączyć je bądź zagłuszyć. Przez tysiąclecia ludzkość wypracowywała specjajlne techniki żeby odczulać nawet najwrażliwsze jednostki i wydaje mi się, że obecnie udało nam się osiągnąć mistrzostwo świata w tej dziedzinie. Telewizja, Internet, gry wideo robią z nas nieczułą papkę, chrupiącą chipsy i popijającą colę, nawet gdy oglądamy największe zbrodnie i bezeceństwa świata. Pozdrawiam serdecznie I, mimo wszystko, Radosnych Świąt :)
 12. Sylwester_Lasota

  .

  @iwonaroma, @ania mila milewska, @Pi_ serdeczne dziękuję :)
 13. Podjąłeś dosyć ciężki temat, starałeś się przekazać emocje wywołane przez to tragiczne wydarzenie i szarpiące peelem/Tobą. Muszę przyznać, że w jakimś stopniu Ci się to udało. Niestety, pod względem technicznym Twój utwór ma bardzo duże braki. Pomimo że stara się trzymać dosyć wyraźny rytm (to na plus), to wymaga jeszcze bardzo dużo pracy, żeby przedstawić go czytelnikowi. No i, jak zostało wspomniane powyżej, logika wypowiedzi w kilku miejscach wyraźnie szwankuje, nie tylko w przypadku lawy. Podsumowując, momenty są, ale wiersz powinien raczej trafić do warsztatu niż na forum wierszy gotowych, moim zdaniem. Pozdrawiam serdecznie i błogosławionych Świąt Wielkanocnych życzę :)
 14. Amen. Bardzo poruszająca mnie modlitwa. Błogosławionych Świąt Wielkanocnych :).
 15. Sylwester_Lasota

  .

  Dziękuję Waldku. Serdecznie pozdrawiam :)
×
×
 • Dodaj nową pozycję...