Skocz do zawartości

Jacek_Suchowicz

Użytkownicy
 • Zawartość

  5602
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

846 Excellent

3 obserwujących

Ostatnio na profilu byli

3337 wyświetleń profilu
 1. Przemilczenie

  ciekawie - dawaj wyżej pozdrawiam Jacek
 2. Co też ludzie powiedzą

  toż życzliwość Marcinie czysta i to całkiem bezinteresowna pragną byś był jako artysta wiersz jak wódkę pił zawsze aż do dna aby wszystko grało w Twym tekście od metafor po mały przecinek co powiedzą oj spłynie deszczem niech zostaną Twe myśli niewinne :))
 3. na ulicy Gwiaździstej ...

  Bingo! Dzięki Joasiu :) Pozdrawiam Jacek
 4. Siedem Grzechów Głównych

  to jest zadatek na super wiersz - jest pomysł i to dobry pomysł fajne rymy wewnętrzne ale trzeba dopracować: wyrównać rytmikę; tak aby wszędzie było jednakowo Cieniem okrywa się Ziemia i światło spod nóg jej ucieka 8/9 Gdy chcąc zapomnieć cierpienia, człowiek nurza się w grzechach 8/7 Pycha nas trzyma za karki, łby nam zadziera wysoko 8/8 W strachu przed niedowiarstwem w naszą wielkość i godność 8/8 Chciwość ręce wykręca i szuka wciąż oszczędności 7/8 Płacz nawet jej nie zniechęca, tego co ogryza kości 8/8 Nieczystość kusi spojrzeniem, smakiem, zapachem i kształtem 8/8 Serca depcząc niewiernie, by pozostawić z bękartem 7/8 Zazdrość sen z oczu strząsa, pozbawia wciąż w myślach innych 7/8 Tego co w pocie miesiąca, a my się schylić boimy 8/8 Jak bęben skórę napina, głód pozbawiony łaknienia 8/8 A rzeczywistość wykrzywia, potok napoju w płomieniach 8/8 Gniew wąsko oczy zaciska, wargi zszywa w grymasie 8/7 Bracia po dwóch stronach urwiska, siostra zapomni o bracie 9/8 Ostatni gwóźdź Zbawiciela do krzyża boleśnie przytwierdzi 8/9 To bierność jego stworzenia, by podnieść się z kolan i zmienić 8/9 Czy to natura człowiecza? Genotyp jak postępować? 8/8 A może walka odwieczna? W nas moc by decydować? 8/7 Odpowiedź mogą znać drzewa, róża co tkwi nieruchomo 8/8 W nie wsłuchać nam się potrzeba i w księgę z nich nieskażoną. 8/8 i zastanowić się nad budową zdań np: chyba w innych myślach dobrać inny rym lub metafora Daję plusa jako zadatek na dalsze ciekawsze teksty Pozdrawiam Jacek
 5. przymorze

  jak ja takie "cóś" lubię - dawno Ciebie takim nie czytałem - całe wieki Pozdrawiam Jacek
 6. na ulicy Gwiaździstej ...

  no tak temat - bardzo nieciekawy a wręcz nudny Pozdrawiam
 7. na ulicy Gwiaździstej ...

  dzięki :)) pozdrawiam Jacek
 8. W Każdym lustrze odbicie

  czy każde dno ma drugie dno i czy choroba jest chora czy sensem bytu bywa to by znaleźć amatora czy każde lustro ma odbicie a brat czy brata ma ech te pytania wódki picie i coś tam w sercu gra czy każdy może być szczęśliwym i marzeń ziścić kosz znów do początku człowiek idzie czy dno m drugie dno :))
 9. Bieszczadzki wiatr

  Mimo że Bieszczady skojarzyło mi się: "Na Francuskiej kwitną bluzkiWiatr powiewa jak sukienkaSuknia modna, dzień pogodnySuknia strojna w blask i cień" Na Francuskiej - Choiński i Gałkowski Ostatnia strofa bardzo Pozdrawiam
 10. na ulicy Gwiaździstej ...

  Na wyrost - ma zadatek na bardzo dobry :) Pozdrawiam Jacek
 11. na ulicy Gwiaździstej ...

  Dzięki Waldemarze, ale sam mam wątpliwości i chyba jeszcze będę poprawial Pozdrawiam
 12. W noc nie zazna spokoju

  się podoba - ale byś wszędzie zrobił jednako abba lub abab Pozdrawiam
 13. na ulicy Gwiaździstej ...

  Na ulicy Gwiaździstej, gdzie jej szukać – nie powiem, gwiazdy pieśni śpiewają wyrzucając sen z powiek. Rozsmucone się snują, czasem tańczą radośnie, do krainy nastrojów drzwi otworzą na oścież Wciąż czarują mruganiem, przyodziane w warkocze, połyskują rubinem, mienią srebrem i złotem. Rzucą słowo przypadkiem nieistotne lecz miłe, aby przykuć uwagę, zatrzymują na chwilę. Na ulicę Gwiaździstą każdy w życiu zagląda, jeden raz albo więcej, gasząc ogień pożądań. Posługując się okiem, bardzo rzadko rozumem, najśliczniejszą wybierze i pokocha jak umie. Zaraz wpadnie po uszy. Bywa różnie niestety; jedna ciągnie do góry, druga niszczy, niweczy. A gdy życie przećwiczy i mądrością obdarzy wtedy miejsce w alejce - pośród innych już marzeń. Na ulicy Gwiaździstej tłoczno, głowa przy głowie, gwiazdy pieśni śpiewają wyrzucając sen z powiek.
 14. Weekend okonia

  takim okoniem jest każdy facet choć czasem burek na żartach zna się jeśli żeruje zazwyczaj sam skruszony wraca w objęcia dam :))
 15. czy

  Dzięki :)
×