Jemall

Użytkownicy
 • Zawartość

  743
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 1. Jemall

  MAKS(i)MUS - czyli spotkania z puentą

  Kosmos, kosmos, wokół sputniki Leci Jędrek, widzi staniki Gwiazdy, księżyc, karły, planety Jędrek widzi ...oczy kobiety Ale zaraz, zaraz, co jeszcze ważniejsze bywa? Jak się w kosmosie spija ... pianę z piwa?
 2. Jemall

  Gdyby

  Dozwolone, złamań nie stwierdzono :-)
 3. Jemall

  Klub seniora

  Młodemu seniorowi z Grudziądza Zamarzyła się anakonda Z pomocą farmaceutyki Słabe ma wciąż wyniki Choć ćwiczy się i wyciąga Zaś towarzystwo z Błędu Dostało na końcu obłędu Tylko koniec i koniec Nie dbają o resztę - o nie! Po akt poszli do urzędu.
 4. Jemall

  Gra

  I tak nic nie kumkam
 5. Jemall

  Gdyby

  Dzięki Wam bardzo
 6. Jemall

  Vanitas

  Być może namieszałem, ale.. Staram się podchodzić do symboliki krytycznie, oczywiście nie za każdym razem przemyślam , jakie uczucia we nie powoduje dany przekaz , ale nie zaszkodzi to czasem zrobić. Oczywiście myślałem o ciętych kwiatach, jednak czerwone maki są wyjątkowo nietrwale i tu mi pasowały. Co innego makówki - tu pełna zgoda co do w/w symbolu. Ale... może i mCsz rację, jeśli się skupić na sąsiedztwie urody i szpetoty, życia i śmierci.. Czerń i czerwień czy zieleń i brąz ..
 7. Jemall

  Vanitas

  Czerwone maki w wazonie Tak piękne. Nikt nie dba o nie.
 8. Jemall

  Ścigaj klasyka

  Oczywiście na kanwie: - Kto ty jesteś? - Polak mały. - Jaki znak twój? - Orzeł biały. - Gdzie ty mieszkasz? - Między swemi. - W jakim kraju? - W polskiej ziemi. - Czem ta ziemia? - Mą ojczyzną. - Czem zdobyta? - Krwią i blizną. - Czy ją kochasz? - Kocham szczerze. - A w co wierzysz? - W Polskę wierzę. - Coś ty dla niej? - Wdzięczne dziécię. - Coś jej winien? - Oddać życie. Katechizm polskiego dziecka Władysław Bełza.
 9. Jemall

  nakielski

  Rzekł kolejarz w Nakle: Czuję, że zaraz zblaknę. Za sprawą żony Cały się splonił Gdy poszło o trakcję.
 10. Jemall

  Gdyby

  Gdyby ktoś pytał, przed kąpielą nogę w gipsie najlepiej owinąć folią spożywczą. Nic nie przecieka, łatwo się zdejmuje, można się poczuć j jak ciacho. Gdyby kto pytał, najlepiej pisać wiersze ze złamaną nogą i czasem na nicnierobienie. Wtedy przychodzą pomysły na dalsze kroki. Gdyby ktoś pytał Ale komu by się tam chciało. Czy zadawanie pytań Jest trudniejsze? Od odpowiedzi ? Na nie? gdyby ktokolwiek pytał
 11. Jemall

  inkszy

  Taaaa.. Tumim to jest Gość
 12. Jemall

  paradoksalnie

  paradoksalnie... żyjemy kanciasty splot mnie zatrzymał
 13. Jemall

  wzdychanka do twojej koszuli

  Koszulka bliższa ciału Niźli futuro czy płaszczyk, Zdejmuj więc ją pomału Wtedy gdy nikt nie patrzy. A w kwestii męskiej koszuli W podszewki wsłuchaj się głos Wnętrze wie przecież lepiej Niż wystający nos. ;)
 14. Jemall

  Cisza go wysłuchała

 15. Jemall

  Białe róże

  Tylko białe róże nie konweniują.