bona

Użytkownicy
 • Zawartość

  769
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 1. bona

  Jeśli nie chcesz?

  Skąd my to znamy ;) Czasem mnie winisz o wszystko,co tylko nam się nie uda,bo sam chcesz mieć kartę czystą; Pozdrawiam serdecznie :)
 2. bona

  Mleczny szkic I

  Tak, to wspaniała historia. serdeczności dla Was :)
 3. bona

  Zima na Roztoczu

  biały puch spadł na ziemię wieje wiatr grudniowy zimny a wokoło nas aż po horyzont rozciąga się białe prześcieradło skoro "biały puch spadł na ziemię", to zbędne jest "a wokoło nas". Wystarczy: biały puch spadł na ziemię wieje wiatr grudniowy zimny aż po horyzont rozciąga się białe prześcieradło Pozdrawiam serdecznie :)
 4. bona

  Mleczny szkic I

  Befena_di_campi - dziękuję za link :)
 5. bona

  Mleczny szkic I

  Nie będziemy się przekonywać na siłę. Prawda to prawda, ptak to ptak a nie ryba; Oxyvia to Oxyvia a nie Beata; Luule to nie Bona. Prościej się nie da ;) Serdeczności dla Was :)
 6. bona

  Mleczny szkic I

  Justyno, Oxyvio, pozdrawiam Was serdecznie :) :)
 7. bona

  Mleczny szkic I

  "I nie ma sensu przekonywanie nikogo do swoich akurat poglądów i swojego widzenia świata. Po co i dlaczego? Każdy ma swoją prawdę, swoją rzeczywistość, w której żyje i którą współtworzy." - Oxyvio, prawda jest tylko jedna i rzeczywistość tak samo, tyle tylko, że nie wszyscy spostrzegają ją tak, jak ona wygląda.
 8. bona

  Mleczny szkic I

  To nie jest wiersz hermetyczny, to jest oczywisty przekaz, tyle że dla ludzi, którzy widzą rzeczywistość taką, jaka jest. Podobnie bywa z polityką, jeden widzi tak, a drugi inaczej i nie przekonasz, tu nie ma żadnej hermetyczności, Oxyvio :)
 9. bona

  Mleczny szkic I

  Tak, ale to nie o to chodzi, tu chodzi o spojrzenie na rzeczywistość, jedni widzą ją tak, inni inaczej, jedni żyją jak u Pana Boga za piecem nie zauważając niebezpieczeństwa, inni widzą je aż nadto - chodzi o takie zrozumienie... hmmm... dla wyraźnego przykładu: jedni wierzą w chemtrails, inni twierdzą że to teoria spiskowa, czegoś takiego nie da się wytłumaczyć...
 10. bona

  Mleczny szkic I

  i jeszcze jedno, nawiązanie do obrazu to puenta, która nie ma nic wspólnego z treścią, przekaz to przekaz, a Matka Boża może rozwiązać, ale nie musi, problemy, o które ktoś będzie ją prosił :)
 11. bona

  Mleczny szkic I

  Oxyvio, gdybym chciała tłumaczyć swoje wiersze, to wolałabym przestać pisać, to odkryte, to cząstka - przekaz jest szerszy, ale to jest uzależnione od indywidualnych obserwacji każdego, nie każdy może i nie każdy chce dostrzec rzeczy, które są zauważalne. Co do obrazu, tytuł napisałam kursywą, dla dociekliwych, nie kojarzących (zwał jak zwał) to moment żeby doszukiwać się, ja bym to zrobiła, gdyby wiersz mnie zainteresował, bo jeżeli nie, szkoda byłoby mi czasu. Dziękuję za powrót i ucieszy mnie, jeżeli coś znalazłaś w nim dla siebie. Pozdrawiam, jak zawsze, serdecznie :)
 12. bona

  Mleczny szkic I

  Miłej niedzieli :)
 13. bona

  Mleczny szkic I

  Oj, nie. Ta przesunięta wstążka to inna historia. Pewnego razu zobaczyłam u znajomej obraz "Matka Boża Rozwiązująca Węzły", tak mnie zauroczył swoim bogactwem, że po powrocie do domu zaczęłam go szukać w necie i znalazłam; sposób w jaki powstał jest niezwykle intrygujący, to długa i niesamowita historia, Matka Boża rozwiązuje największe problemy, rozsupłuje je. Jeżeli Cię to zainteresowało to znajdź i poczytaj, to jest oparte na faktach, została namalowana na czyjeś zlecenie. Dziękuję i pozdrawiam :)
 14. bona

  Mleczny szkic I

  Oxyvio - dziękuję za komentarz, tak myślałam, że to przez niektórych może być niezrozumiałe, ale co zrobić, tak ma być... ;) Deonix - z tym się identyfikuję :) dodatkowo chodzi mi o lekarzy, większość z nich niestety, ale nie leczy, szpitale porównywane są przecież do fabryk, a pacjenci są traktowani przedmiotowo, mam doświadczenie, i nie tylko ja, w przychodniach nasłuchałam się trochę. Pozdrawiam Was serdecznie.
 15. bona

  Mleczny szkic I

  Dziękuję :) I Tobie również życzę miłej drugiej połowy dnia.