Oxyvia

Użytkownicy
 • Zawartość

  8836
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 1. Oxyvia

  Są twarzą ludzkości

  Skoro kłamstwo to grzech, w takim razie grzech nie może być cięższy od kłamstwa (ani odwrotnie). Tak, Waldku, w tym wierszu trochę jest namieszane. :) Miłego dnia.
 2. Oxyvia

  Są twarzą ludzkości

  Hmmm... Na szali przeciwnej? Czyli po jednej stronie - my, ludzie; a po drugiej - grzech i kłamstwo? Czyje w takim razie, jeśli nie nasze? Poza tym kłamstwo to jeden z grzechów, jak dla mnie, a więc jest tu pleonazm... Ale może czegoś nie rozumiem, Waldku.
 3. Oxyvia

  Nasza jesień

  Piękne. Ja też mam ciągle w sercu swoją pierwszą miłość. Spotkałam go po ponad 30 latach i okazało się, że uczucia nie gasną... A ożenił się z kobietą podobną do mnie i mającą tak samo na imię. Tak mówili mi jego koledzy. Myślę, że to nie jest przypadek. No cóż, te pierwsze wielkie miłości być może są po to, żebyśmy przez całe życie mieli co wspominać, co idealizować i pisać wiersze na ten temat. :) W każdym razie na pewno bardzo nas wzbogacają wewnętrznie.
 4. Oxyvia

  piwo napój liryczny

  O ile wiersz zabawny, o tyle to, co mi napisałeś pod nim, już bardzo smutne. Są ludzie szczególnie podatni na uzależnienia i oni nie powinni w ogóle pić alkoholu. Ale niestety na ogół dowiadują się o tym, kiedy jest za późno.
 5. Oxyvia

  piwo napój liryczny

  Ha ha ha! Bardzo fajny wiersz. :)
 6. Oxyvia

  Łobuz

  Bardzo ładne, baśniowo-nastrojowe. Moje ulubione klimaty.
 7. Oxyvia

  idee fixe

  Bardzo ładny wiersz, zabawny i liryczny.
 8. Oxyvia

  Nasza jesień

  Czarku, piękny Twój wiersz, smutny i tęskny, chwyta za serce. Dla mnie rozstania i koniec miłości należą do najsmutniejszych zdarzeń na świecie, zawsze takie wieści szarpią mi struny uczuciowe, sprawiają ból. Ale Twój wiersz zachwyca, chociaż trochę boli. Może właśnie dlatego?...
 9. Oxyvia

  Chaos deterministyczny

  Otóż to. :)))
 10. Oxyvia

  Nasza jesień

  Piękny komentarz, Luule. I fajnie, że zauważyłaś regułę budowy tego wiersza. Właśnie byłam ciekawa, czy ten nietypowy rytm powtórzeń jest widoczny. Dziękuję; ja również życzę Ci wspaniałych owoców życia i jesieni. :)
 11. Oxyvia

  Nasza jesień

  Już czytał. Ucieszył się, oczywiście. :) Dziękuję i życzę spokoju i pogody.
 12. Oxyvia

  Nasza jesień

  Dziękuję, Mario! Ach, jakie miłe słowa! :)
 13. Oxyvia

  Nasza jesień

  mojemu Kotu Pięknie jest zakochać się jesienią, kiedy świat owoce życia zbiera, gdy urodzaj w ziemi i nad ziemią, żółte pola w cętki jak pantera. Gdy owoce życia wreszcie zbierasz, dobrze jest zakochać się jesienią, wtedy mrozy w wyższych niebosferach już nieprędko ciebie w sopel zmienią. Razem raźniej stawiać czoła cieniom, gdy ku zimie droga wciąż napiera; mądrze jest zakochać się jesienią, by owoce życia wspólnie zbierać. W kościach łupie, strzyka i doskwiera, ale oczy znów się latem mienią, wiosna wraca, zakwitamy teraz! Młodo jest zakochać się jesienią! 18.09.2018 r.
 14. Oxyvia

  Jesień (mogą inni, mogę ja :) :) :))

  Ja też tak mam. :) A właściwie podobnie, bo akurat w mojej głowie cały czas huczy bujne lato. Ale też dzięki temu właśnie mogę zachwycać się wiosną, jesienią i zimą. Dlatego, że nie ma we mnie ponurych i zimnych pogód, i patrzę na świat przez złotą szybkę wiecznego lata. ;) Fajny Twój wiersz, sprawnie i ładnie napisany, no i przemawia do mnie.
 15. Oxyvia

  List do Jesieni

  Ooo, tak jest moim zdaniem o wiele lepiej! Super!