Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki


Oxyvia

Użytkownicy
 • Liczba zawartości

  8959
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

813

5 obserwujących

Ostatnie wizyty

2454 wyświetleń profilu
 1. Kochani, z powodu Żałoby Narodowej odwołujemy nasz program. Przykro nam bardzo.
 2. Szkoda, że nierealne. Fajnie byłoby spotkać się z Tobą i pogadać w realu. Tyle lat się znamy w internecie...
 3. Napisz, napisz. Cały czas czekam. :)
 4. Nic mi ten cytat nie przypomina... A o czym ten wiersz traktuje? Pamiętasz jego treść, tematykę, jakieś motywy? Wygląda na romantyczny albo młodopolski. Ale oczywiście nie można przesądzać na podstawie tych kilku słów.
 5. @Maria_M Dziękuję za serduszko. :) Przybywaj! Zapowiedziała się też @beta_b.
 6. Oxyvia

  O trudnościach

  OK, dobrze. Ja zwykle bywam asertywna i jeśli coś mi nie pasuje, to od razu to zgłaszam, natomiast rzadko się obrażam - tylko wtedy, kiedy ktoś jest dla mnie świadomie agresywny i nie zamierza przestać. :) U Ciebie nie zaobserwowałam tego, więc spoko. :)))
 7. Oxyvia

  Rozczarowanie

  Tak, wiem, że sytuacja niewesoła dla bohaterów. Niestety często tak jest, że wcale niewesołe sytuacje bywają zabawne dla obserwatorów, a przykre dla uczestników zajścia. Szczególnie chyba właśnie w seksie.
 8. Oxyvia

  O trudnościach

  Nie, nie odebrałam Twojego komentarza jako ataku. Ale poczułam się trochę nieswojo, jak jaka stara baba, która już o niczym nie ma pojęcia i młodzi ludzie nie mają o czym z nią rozmawiać. :)
 9. Oxyvia

  krew

  Aha, czyli moje poglądy nawet nie różnią się pod tym względem od filozofii chrześcijańskiej. Nie wiedziałam. To cenna informacja. :) Średniowieczni kapłani chrześcijańscy bardzo wiele przeszczepili ze starożytności na grunt chrześcijański. Brali z tamtych religii i filozofii to, co akurat było im wygodne i dobrze służyło ich celom całkowitego podporządkowania sobie całego ludu, łącznie ze świeckimi władcami. Tu przydatna była i jest m. in. dusza nieśmiertelna i za jej pomocą straszenie ludzi wiecznym piekłem, jeśli sprzeciwią się "naukom kościoła", zaś obiecywanie nagrody wiecznego raju dla tych, którzy będą zawsze żyć zgodnie z nakazami kościoła (i dawać dużo na tacę).
 10. Oxyvia

  krew

  Czyli - mózgiem. Bo przecież nie tymi dolnymi półkulami. ;) OK, rozumiem. Rozumiem, że DLA CIEBIE to nie jest dobra droga. Dla mnie na przykład najlepsza. Oczywiście. Ja też Ci życzę wesołych i zdrowych Świąt, wszystkiego najlepszego. :)
 11. Oxyvia

  krew

  A Ty czym budujesz swoją świadomość? Dlaczego moją interpretację nieba nazywasz błędną? Równie dobrze ja mogę tak nazywać Twoją, bo się z nią nie zgadzam. Nie wiem, co w buddyzmie oznacza "pustka", nigdy o tym nie słyszałam. A dlaczego to słowo zrobiło wiele niedobrego? Mam wrażenie, że "niedobrym" nazywasz to, iż nie każdy podziela poglądy chrześcijańskie... Dla mnie to jest wartość - to, że nie wszyscy mają identyczne poglądy i interpretacje świata. Dla mnie to jest część Wszystkości właśnie. :) Ja też Ci życzę Wszystkości i otwarcia na nią - z całego serca.
 12. Oxyvia

  O trudnościach

  Bo WDŻ to nie było prawdziwe wychowanie seksualne. Dlatego nie spełniało swojej roli. :) Zapewne tak, ale ja cały czas chodzę do szkoły. :) Pracuję w szkole. Tak więc może jestem bardziej na czasie z programami edukacyjnymi niż młodsi ode mnie ludzie, którzy pokończyli szkoły. :))) Ale właściwie co to ma za znaczenie w tej rozmowie?
 13. Oxyvia

  O trudnościach

  W podstawówce chyba też mnie to nie śmieszyło. Nie pamiętam, żeby mnie śmieszyły pogadanki na ten temat.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...