Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Oxyvia

Użytkownicy
 • Liczba zawartości

  8979
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

830

5 obserwujących

Ostatnie wizyty

2585 wyświetleń profilu
 1. Oxyvia

  Ciche dni

  Czarku, Ciebie też fajnie znów "widzieć". :) Dziękuję za miłe słowo o wierszu. Ja się przekonałam z cała pewnością, że wolę już kłótnię (byle w granicach rozsądku) niż ciche dni. Cisza, milczenie, brak odpowiedzi na cokolwiek, nie rozumiem, o co chodzi, atmosfera w domu jak w rodzinnym grobowcu - i tak przez kilka dni... Brrr! Naprawdę nie chce się wracać do domu. A kłótnia - kiedy jedno drugiemu choćby wykrzyczy, co mu nie pasi i co go zabolało - doprowadza w końcu do przeprosin, zrozumienia, zgody. I na ogół wtedy jest lepiej niż było przed burzą: słoneczko, ciepełko, miłość, czułość, delikatność... :) Z zastrzeżeniem, że w kłótni nie padają tak raniące słowa, że już nie da się za nie przeprosić ani ich wybaczyć. Trzeba uważać, co się gada w złości.
 2. Oxyvia

  Ciche dni

  Pięknie dziękuję i również serdecznie pozdrawiam.
 3. Oxyvia

  Ciche dni

  Waldku, Ciebie też miło widzieć. Niestety bardzo mało pisze ostatnio... Może w przyszłości będzie lepiej. Dzięki za odwiedziny i dobry smak (wiersza). :)))
 4. Ładne i miłe. A czy Peel nie jest czasem też upierdliwy dla żony? Bo na ogół jest vice versa. ;) Pozdrawiam Cię serdecznie, Waldemarze.
 5. Oxyvia

  Selekcja.

  Ładne i smutne. To o prawdziwym domu rodzinnym czy może o emigracji do obcego kraju? Dom rodzinny każdy opuszcza. Ale kraj - nie każdy. Dla mnie to właśnie jest jak wypadnięcie ze swojego gniazda.
 6. Oxyvia

  Oficyna

  Bardzo dobra ballada podwórzowa (jest taki gatunek, jeśli ktoś nie wie). :)
 7. Oxyvia

  Sztorm

  Zgrabnie sklecony romantyczny sonet, napisany na cześć naszego Wieszcza, jak rozumiem? Bardzo dobra stylizacja na Mickiewicza. :)
 8. Ślicznie! Bardzo lubię villanelle. Trudny gatunek, ale widzę, że radzisz sobie z tym świetnie.
 9. Oxyvia

  Jak to jest

  Justyna, mam nadzieję, że to tylko wiersz?...
 10. Andrzeju, a już myślałam, że wiersz jest pełen radości i szczęścia z powodu znalezionej miłości... A tu - bach! - smutek i klops na końcu. :( Ładny wiersz. Jak większość Twoich.
 11. Oxyvia

  Koniec sezonu

  Skoro dobra interpretacja, to znaczy, że dobrze napisany wiersz - jasny i zrozumiały, a nie bełkot, jak to teraz w modzie. :) Ponawiam nadzieję na iskierkę optymizmu w następnym wierszu.
 12. Oxyvia

  Ciche dni

  @beta_b, @Marcin Krzysica, dziękuję Wam za serduszka. :)
 13. Oxyvia

  Ciche dni

  Kochani, nigdy nie zapominam o Was i tęsknię za tym forum niezmiennie. Bardzo dobrze się tu czuję między Wami. Ale po prostu bardzo rzadko piszę wiersze, bo mnie tak czas goni, że nie mam chwili na zatrzymanie się, oddech i napisanie czegoś głębszego. A nie chcę tylko komentować cudzych wierszy, nie poddając ocenie własnych. Serdeczności, moi Drodzy. :)
 14. Oxyvia

  Ciche dni

  @Alicja_Wysocka, dziękuję Ci za pojawienie się i za punkt dla mojego wierszyka. :)
 15. Oxyvia

  Koniec sezonu

  Bardzo smutny wiersz. Emanuje z niego przygnębienie, poczucie bezsensu, pustki, samotności, życia po nic i dla nikogo... Tak go rozumiem. Osoba mówiąca zastanawia się, dlaczego tak jest, jakie popełnia błędy: czy jest za blisko (czegoś? kogoś?), czy za daleko; błądzi w labiryncie życia i nie może odnaleźć swojego miejsca. Smutne i depresyjne, ale ładnie napisane. A teraz czekam na nutkę optymizmu. :)
×
×
 • Dodaj nową pozycję...