Skocz do zawartości

Oxyvia

Użytkownicy
 • Zawartość

  8106
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

350 Excellent

2 obserwujących

Ostatnio na profilu byli

1254 wyświetleń profilu
 1. Recepta generalna

  Ja tez wolę Twoja formę tego wiersza niż rymowankę Jacka, zdecydowanie. Bardzo mi się podoba. Przypomina mi się tutaj zupełnie niepoważne, ale podobnie ironiczny wiersz, znany wszystkim polskim dzieciom i dorosłym, prowadzący do jeszcze bardziej tragicznej konkluzji - przesada lub nieadekwatność w leczeniu prowadzi nie tylko do "niebycia sobą", ale często do "niebycia" w ogóle:
 2. Zmierzchołaki

  Horrory są dla mnie zawsze zabawne z tej racji właśnie, że mają straszyć. :))) Widzę, że pamiętasz dawną formę mojego nicka? To miłe! A Ty zawsze tu występowałaś jako Justyna Adamczewska? Pozdrawiam Cię serdecznie.
 3. oddech

  Uważam, że to jest najlepsza interpretacja wiersza. Podpisuję się pod nią obiema rękami. Wiersz robi wrażenie. Każdy z nas musi umrzeć. Ale im kto miał lepsze życie, tym ciężej mu umierać i tym silniej błąga wszystkie siły (także nadprzyrodzone) o przedłużenie go, o cudowne wyleczenie. Czego życzę każdemu z całego serca.
 4. Zmierzchołaki

  Fajny wiersz. :) Justyno, nie miej mi za złe, ale ja się nie boję horrorów, tylko wywołują we mnie uśmiech. Zawsze tak było, tak mam od dziecka. Dlatego treści horrorystyczne wolę podane z przyprawą humoru - czyli humor grozy albo czarny humor. :) Jednak nie mówię, że wiersz jest źle napisany. Jest dobry. Tyle że bez mojej ulubionej przyprawy. ;) Masz jeden błąd gramatyczny w tym wersie: waruje dzikie psie - powinno być: psiĘ, bo chodzi o szczenię psa w mianowniku, prawda? Forma "psie" to narzędnik, miejscownik albo wołacz rzeczownika "pies".
 5. Moje ciało moje grzechy i łzy

  Wiersz bardzo mądry - starajmy się rozumieć innych, a nie oceniać ich. Nie jesteśmy w stanie wiedzieć, jak zachowywalibyśmy się i co czulibyśmy, będąc wewnątrz innego człowieka - przeżywszy jego życie mając jego naturę. Bardzo mi się podoba forma wiersza. Ale niestety masz dużo literówek, a nawet błędów gramatycznych, zwłaszcza na końcu czasowników, które powinny być w osobie pierwszej, czyli kończyć się na -ę, nie na -e, jak w formie osoby trzeciej; czyli powinno być: płaczĘ, gnijĘ, kłamiĘ.
 6. Miłość na raty

  Znowu smutno-śmieszny wierszyk o tym, że seks przemija... A ja się z tym znowu nie zgadzam. Wcale nie musi tak być, a nawet nie powinno. Jeśli w seksie coś dolega i przeszkadza, to znaczy, że człowiek jest chory - to sygnał, że trzeba szybko biec do lekarza. Nie można tego traktować jako rzeczy normalnej. Bolku, masz literóweczkę: kiedy wyczuje twą słaba stronę - słabĄ. Wierszyk antyfeministyczne, ale z przymrużeniem oka, więc - podobaśka i serduszko.
 7. Dwa wróbelki

  Bardzo sympatyczny, miły wiersz. :) Ale mam dwie uwagi czy właściwie propozycje. 1. Zmieniłabym kolejność słów na taką: próbuję od nich się opędzić - wtedy zostałby zachowany rytm. 2. W języku polskim wyraz "rozwydrzone" źle się kojarzy, jest określeniem pejoratywnym, krytycznym. Dlatego tutaj zastąpiłabym go jakimś bardziej pasującym do wróbelków słowem, np: radością roziskrzone oczy - to moja propozycja, ale oczywiście można to zmienić całkiem inaczej (rozświetlone? rozbiegane? malowane? itd.).
 8. Mleczny szkic I

  Każdy widzi świat taki, jaki jest, Bono. Każdy. I nie ma sensu przekonywanie nikogo do swoich akurat poglądów i swojego widzenia świata. Po co i dlaczego? Każdy ma swoją prawdę, swoją rzeczywistość, w której żyje i którą współtworzy. A jeśli czyjś wiersz jest tylko dla ludzi, mających podobne poglądy jak Autor, to JEST to wiersz hermetyczny.
 9. przestroga

  no tak ale nikt nie wspomina o działaniach ubocznych takich leków więc póki można to bez leków Pozdrawiam No właśnie o tym pisałam - o to chodziło, że niebezpieczne, więc bez recepty nie należy ich używać.
 10. Ptaki

  Oczywiście, ale w Młodej Polsce było tego wyjątkowo dużo - to była cecha charakterystyczna tej epoki. Dlatego trudno mówić, że radosny wiersz o wolności ma znamiona młodopolskie. A to, że jest rymowany? Toż cała masa jest wierszy rymowanych, powstających we wszystkich epokach literackich - dlaczego by akurat w Młodej Polsce?
 11. Ucieczka

  Dokładnie tak. Dlatego próbowaliśmy z Kotem zwrócić Bajadze uwagę na to. Nikt nie zarzuca Autorce świadomego naśladownictwa jakiegoś konkretnego wiersza czy stylu innego autora. Ale żeby dobrze pisać, to trzeba tez dużo czytać, i to dobrych wierszy współczesnych. A także nie obrażać się o życzliwe uwagi i rady, tylko korzystać z nich.
 12. Ptaki

  dziękuję. Pozdrawiam ;) Czy młodopolsko? Młoda Polska to głównie smutek, pesymizm, wiersze o tym, że wszystko nieuchronnie zmierza do śmierci... A tu mamy radość życia i wielką wolę niepoddawania się. :)
 13. Ucieczka

  Azix, dziękuję za życzenia zdrowia dla nas i odwzajemniam je. :) Ale dlaczego uważasz, że nic nie słyszę? Nie bardzo rozumiem...
 14. Ucieczka

  To dobrze. :) Pozdrawiam i życzę coraz lepszych wierszy.
 15. przestroga

  O! No proszę - człowiek uczy się przez całe życie! Ale to potwierdza fakt, że viagra jest niebezpiecznym lekiem, bo ma wpływ na serce, i bez recepty nie należy jej używać.
×