Skocz do zawartości
 • Ogłoszenia

  • Mateusz

   Przerwa techniczna   07.12.2017

   Ze względu na trwającą migrację danych mogą występować problemy z dostępem do forum.

Oxyvia

Użytkownicy
 • Zawartość

  7799
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

232 Excellent

1 obserwujący

Ostatnio na profilu byli

1090 wyświetleń profilu
 1. ***(w ciszy poranka)

  Niby racja. Ale jeśli chodzi o wiersze osobiste i dedykowane, to myślę, że podlegają nieco innym regułom, bo troszkę czemu innemu służą (nie uniwersalizacji przedstawianego świata, a przeciwnie - subiektywizacji).
 2. ***(w ciszy poranka)

  A cóż mogłam powiedzieć? Wzruszyłam się...
 3. ***(w ciszy poranka)

  Dlaczego dziwne? Ja się już przyzwyczaiłam. ;)))
 4. bo takie noce nigdy

  I cóż ja tu mogę komentować? Tylko jeszcze raz podziękować za przepiękny wiersz sprzed paru lat... W moim odczuciu to jest jeden z Twoich najlepszych wierszy.
 5. ***(kiedy noc czarnym płaszczem)

  Ech, wspomnienia!... A teraz jeździmy razem w góry i na Mazury. :))) Całuję, Kocie mój.
 6. cholerna

  Śmierć też! Gdyby nie zżerała żywotów ludzkich i nie tylko, to by jej nie było. Ach, nie ma sprawy! Nie masz żadnego obowiązku zaglądać do mnie zawsze, ile razy tu jesteś. Bardzo mi miło, że w ogóle zaglądasz. :) Serdeczności.
 7. lustro

  Jest rażąca, owszem, wierz mi. W poincie może być inna liczba sylab niż w poprzedzających wersach, ale nie może być załamania rytmu. A u Ciebie niestety jest. Całujem.
 8. Miłość

  Zazdroszczę. Ja nie potrafię. Ile razy próbowałam napisać coś dla dzieci, zawsze wychodziło mi w końcu dla dorosłych. Nie wiem, dlaczego tak mi się robi. :(((
 9. lustro

  Wiersz tyleż piękny, col przerażający i katastroficzny. Oczywiście, że wszystko jest złudzeniem i nie ma żadnego obiektywnego świata, żadnej obiektywnej rzeczywistości. Każdy odbiera świat inaczej, każdy gatunek całkowicie inaczej, bo ma inne zmysły. A być może materialny świat wcale nie istnieje, tylko nasze elektroniczne mózgi go wytwarzają, stymulowane jakimś - dajmy an to - wiatrem elektronów czy innych, daleko mniejszych drobinek?... Mam tylko niezmiennie uwagę co do ostatniego wersu, który łamie rytmikę wiersza. A nie lepiej byłoby tak? lecz tej pustki też nie ma to się tak wyśniło życie właśnie minęło z drugiej strony lustra Zresztą może być inaczej, chodzi mi tylko o rozstawienie akcentów.
 10. Kariera

  Łatwo przyzwyczajamy się do dobrego, dużo trudniej do gorszego. ;) Fajny wiersz.
 11. cholerna

  Dziękuję Wam za serduszka, także Tobie, @Marek_Bazyli. :)
 12. nostalgicznie

  Łapię! :)))
 13. cholerna

  O, dziękuję! Chyba wiem, gdzie mogę wypożyczyć tę książkę... W każdym razie przeczytam ten wiersz, nie omieszkam. Bardzo mnie zaciekawiłaś, Befano. Dzięki jeszcze raz.
 14. cholerna

  Dziękuję Ci, Kocie. Skoro czujesz w tym wierszu złość i niepogodzenie, to znaczy, że udało mi się to wyrazić zrozumiale - no to bardzo się cieszę. Całujem.
 15. cholerna

  Dokładnie. We mnie wyzwoliło to także złość: dlaczego ta cholerna śmierć "zapolowała" akurat na Krzyśka? Taki fajny chłopaczek! :((( Dobrze, że jej się nie udało do końca. Ale lekarze walczą o jego życie, dziecko jest od kilku tygodni na OIOM-ie w śpiączce i jeszcze nie wiadomo, czym się to skończy... :((((( Tak? A mnie się wydawało, że właśnie to porównanie najtrafniej oddaje zachłanność i "łakomstwo" śmierci. A dlaczego zastąpiłabyś je czymś innym? Dzięki za obszerny komentarz i zrozumienie wiersza oraz sytuacji, Nato. Pozdrawiam.
×