Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

egzegeta

Użytkownicy
 • Liczba zawartości

  2818
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

480

4 obserwujących

O egzegeta

 • Tytuł
  Wiktor Mazurkiewicz

Ostatnie wizyty

2082 wyświetleń profilu
 1. egzegeta

  tak proszę...bardzo

  Musiałem wyciągnąć z archiwum, bo to jeden z Twoich tuzów poetyckich. No i serducho wstawiłem należne :) Pozdrowionka. PS. A dotarłem do niego, gdyż robię porządki w Moich Dokumentach i tam go znalazłem.
 2. Zgrabne mini, iście kobiece. Wg mnie byłoby jeszcze zgrabniejsze, gdyby zapisać to tak: Klejnot moim pragnieniem to naszyjnik z jego pocałunków i wtedy znika niefortunny tytuł, który jest powtórzeniem klejnotu i naszyjnika, a więc zbyt dużo tych szlachetności, ale klejnot to również ten on. Mimo wszystko ładne to :)
 3. egzegeta

  na języku

  Marcinie nie powiem złego słowa :) tak trzymaj. Pozdrowieństwa
 4. egzegeta

  wolno mi ?

  Marlettuś na wstępie proszę, tylko się na mnie nie złość, że śmiem prezentować tu swoją wersję. A co do wiersza — nie wiem: — czy Bóg wysłucha tej modlitwy — czy ukochany to usłyszy — czy tęsknota się zlituje Twoja lakoniczność zawsze będzie mi bliska. Jednak tekst wg mojej wizji tak się rysuje: najmilsza chwila kiedy zasypiam nocą powiedz mi powiedz dlaczego mnie więzisz przez okno widzę forsycje — zniewalająca pora roku lepiej posadź za kratami to będzie wyrok z którym się pogodzę i tak na zawsze jestem twoja smutek ogarnia – bez powodu obudzoną rano Dziękuję za kolejny dobry wiersz. Nie wiem, czy lubisz dżez, ale na wszelki wypadek załączam:
 5. egzegeta

  arranger

  Marlettuś kolejny Twój udany tekst. A co do szczegółów; nie widzę powodu, aby obcy ojczystej pisowni arranger był aż tak utytułowany :) widziałbym np; - Projektant przestrzeni. No i czas przeszły jednak zamieniłbym w trzech wersach: milknie stół zanim kopnie krzesła stają w kącie i osiada kurz pod dywanem Pozdrawiam PS. Dzięki, że wciąż dobrze i wytrwale trzymasz poziom :)
 6. egzegeta

  urzeczona

  Marlettuś dobry wiersz, może wystąpić zarówno jako erotyk, jak i aerotyk; — wg chwili, na jaką trafi odbiorca. To jest wiersz z pozoru błahy, a jednak przeczytany rano, kazał mi wrócić wieczorem :) Pozdrawiam
 7. egzegeta

  akt sztuki

  Annie_M a ja znam realia, gdzie wiersze z powodzeniem zastępują bliskość :)
 8. egzegeta

  akt sztuki

  Beatrycze to, co wyżej - te trzy wersy - proponowałbym zmienić, albo wymanewrować; :) paroma ruchami można wiele rzeczy zrobić, a już najmniej przy pisaniu wierszy. tym bardziej, że dalej rozwijasz plusy związane z pisaniem wierszy: poza tym "i" sprzed otworzą bramy do usunięcia - wg mnie. Ten wiersz zaliczam do Twojej klasyki nierymowanej .... nareszcie :)
 9. egzegeta

  Paradoks?

  Beatko piszesz tylko nie wiem, czy do tej zabawy dobrałaś odpowiednie klocki. Pierwsze wersy mimo, iż zawierają śmierć nawołują do intensywnego życia, to nic innego jak carpe diem - używać dziś, bo nie wiadomo co nam jutro zgotują bogowie. A Twoje dalsze wersy "ubolewają", że tyle wkładamy dziś w umieranie, że ......itd. Pytam - jakie umieranie? Chyba, że tytułowy paradoks tu się kłania, ale to raczej nie paradoks, tylko brak logiki, może niekonsekwencja, chociaż w wierszu wszystko jest możliwe. PS Carpe diem to jedna z nielicznych maksym, które mnie się nie imają i nigdy jej nie aprobowałem. Od dziecka słyszałem: - Żyj tak, jakbyś miał żyć wiecznie. Pozdrowionka
 10. egzegeta

  opoka

  Kobro zabieram głos tym razem z sympatii, bo wiersz jakoś mnie nie zaczarował, choć to wcale nie znaczy, że coś mu brakuje. Zastanawiam się, czy do tak dobrej puenty nie za dużo powiedziane w przedbiegach :) Pozdrawiam PS. A za pomoc w cięciu na innym portalu tutaj też dziękuje :)
 11. egzegeta

  Przystań

  twe, me, swe – współczesna poetyka dyskwalifikuje te wzniosłe formy, a niestety, wciąż spotyka się je na tutejszym portalu . W mowie potocznej brzmią wyjątkowo sztucznie np.: Me córki poszły do szkoły. Polecam taki wierszyczek: http://forum.mirriel.net/viewtopic.php?t=4586
 12. niestety NIE, w matematyce nie ma metafor, tam same konkrety.
 13. Wiersz - jak to się mówi - ma potencjał, ale trochę mi tu nie gra, np. bezwstydna i niewinna, choć jedno nie wyklucza drugiego :) Mimo wszystko coś bym tu ...
 14. egzegeta

  Ptaszyno

  Franek K Dziękuję
×
×
 • Dodaj nową pozycję...