Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Trefnis Mazowiecki

Użytkownicy
 • Liczba zawartości

  64
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

  nigdy

Reputacja

0
 1. Rzuciła oprószek a jakże. A ratunek widzę we Wiagrze. :o)
 2. Ugasiła strażaka prawie jednym słowem Gdy rzekła Może jednak uratuj swą rozpaloną głowę Od piekła.
 3. Zapadł się świat Mgła okryła nicość I mgły nie ma Ból został A może pojawił się dopiero Z tego niczego W mękach wszystkiego Unosi błazen głowę Nie słychać braw Głowa coraz wyżej Nogi coraz niżej Wdech Nawet szeptów nie słychać Pomachał rękami Niezdarnie jak błazen Podskoczył Cisza jak makiem zasiał Nikt się nie śmieje Uśmiecha się Słychać śmiech Który odbija się od ścian pustki I wraca do błazna On już wie Tę pustkę wypełnia jedynie śmiech Warto żyć dla niego
 4. Kupki liści Zgrabionych Pod drzewami tańczą Każdym podmuchem wiatru Uśmiechnięte Kolorowymi żyłkami Tulą się jeden do drugiego Skojarzone Swatem-grabiami Szczęśliwe nadzieją Jaką daje Ta chwila Gdy przykryte białą pierzynką Czekać będą na Urodziny nowego Gdy maleństwa będą im machać Gamą zieleni Wołając wesoło szelestem I kolorowy szelest zrodził szelest zielony
 5. Zauważ asher, że w każdej linijce jest całe osobne zdanie mimo, ze wydląda na wers. Dla mnie jest to proza, którą od biedy można uznać za wiersz. Mimo to nadal mam mieszane uczucia. ;o)
 6. Nie jestem. Mam mieszane uczucia co do tego tekstu. A jak sądzisz? :o)))
 7. Dają mi odczuć, że nie byłem. Stary numer. Nie byłem, ale jestem tu i teraz. Zawsze jestem w kilku miejscach naraz. Mam to we krwi. Żona mówi, że mnie niema, gdy mówi do mnie. Oczywiście, że jestem tylko receptor mowy nie nadąża za zmianą miejsc. Mieszają mi się często tutaj i teraz z tymi innymi miejscami. Miałby się z pyszna niejaki W. Ja to przecież bez maszyny. Od czasu do czasu muszę być w jednym, ale to takie nudne. Przełączam się dość elastycznie, lecz nie niezauważalnie. Szkopuł w tym, że ciało pozostaje w jednym mimo przemieszczania. Z tym W to przesadziłem. On miejsca nie zmieniał. Ja czasu też nie, w zasadzie. Tyle tylko na ile pozwala przepona. Wsadziłem głowę zbyt głęboko, zobaczyłem przerażone oczy. Zabrakło mi tchu, więc wycofałem się. Były takie piękne. Zakochałem się w przerażeniu jak sztubak. W kreślonych liniach na tablicy lub czymś więcej, lecz granica zamknęła dostęp z tamtej strony. Chyba nikt nie zauważył zniknięcia paru uczyć. Superata odciska piętno na naszym podwórku, może, dlatego że jest takie przytulne, może....?
 8. Mireczko. Napewno Mirek ma rację ja jestem raptus szybciej działam niż myślę ;o) refleksje przychodzą później. :o* + :o). Wierny Błaznowaty Czytelnik.(a ostatnio słuchacz) ;o) Catalino - to tylko moje uczucia jest ich więcej ale to inna bajka ;o)
 9. Tak Mesalin Cały Paryż kocha (choćby skrzypieniem łóżek w tanich hotelikach) W tym wierszu jest cały Paryż jaki ja znam. Paryż to nasza miłość rodzinna. ;o)
 10. Tytuł tego wiersza miał być: "Nad paryskimi dachami czyli podróż sentymentalna" lecz zrezygnowałem ze zbyt długiego tytułu ale nie z myśli i uczuć które wyrazić chciałem osobie z którą przebyłem drogę od jednego Paryża do drugiego.
 11. Nad paryskimi dachami Na białych murach opartych W chmurach przebitych iglicą Pod błękitem paryskim Bo jakiż by miał być Płynie Pieśń O miłości po grób O morderstwach bestialskich O życiu spokojnym O nienawiści O braku chwili w nadmiarze chwil O bólu i szczęściu W zaułku gdzie dawno temu A zdaje się wczoraj Całusem zrywałem Cię z muru Ktoś inny przywarł Pewny swego Miłość lub śmierć Sekwaną iskrzą twoje oczy Zakochane opętane Urokiem wspomnień Szukasz znajomych Uczuć zadumanych Błąkających się Po paryskim bruku Odciśniętych już tylko Między wierszami.
 12. Myślę, że nie po to aby być oryginalny. ;o)
 13. Mordujemy was Co dzień Zbyt nowa sztuczka dla starego Psa Nieważny jest czas Ty weń Wkładasz zabijasz swoje ego Pchła Nieważna rzecz Kamieniem ciąży na sumieniu Odciąga precz Nienormalnym trawiony kacem Zamartwiasz się pomysłu losem Za późno już innego będzie Miała ojca po twoim błędzie Nowy dzień Morderstwo nowe i Idealiniejestoachty
×
×
 • Dodaj nową pozycję...