Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

nawojka

Użytkownicy
 • Liczba zawartości

  282
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez nawojka

 1. nawojka

  Z(a)my(ś)lenia

  To mój telefon mi robi psikusy. Nie zauważyłam, że napisał po swojemu. Ale rzeczywiście nadal mam z treścią problem i tak już zostanie. Zmylenia. Zamyślenia. Pozdr. 😀 Aczkolwiek do Twojego komentarza na pewno wrócę w wolnej chwili.
 2. nawojka

  Z(a)my(ś)lenia

  Tytuł nieco matematyczny:) Przepraszam, ale królowa nauk nie był moją mocną stroną:) Mimo to wiem, że zmyślenie*:) Zaraz nasuwa się pytanie poza czym? Ale i tu nasuwa się odpowiedź:) Ale... wierzący nie mają prawie pewności, wierzący maja pewność, bo inaczej co to za wiara?????? tylko polerować szkło:) Lustro* nasze odbicie, dwustronne? Czyli Alicja? To co poza lustrem? Ramy nieraz są piękniejsze od tafli. Dla mnie trudny wiersz. Nie rozumiem. Może kiedyś...
 3. nawojka

  milość

  słowem, którego* nie przestanie* nie stanie* nie z czasownikami i tak dalej:)
 4. nawojka

  Mamo

  Dobrze. Będę się go trzymać:) Dziękuję:)
 5. nawojka

  Mamo

  Przeczytałam i przekaz mnie wzruszył, ale wykonanie niestety nie podoba mi się. zrezygnowałabym z zaimków osobowych. tworzyły świat który miał sens na jego dnie tliło się dobro bez twych* bez twój* bo to wszystko wiadomo. czuję* i bez mi*, ale ostatni wers dla mnie mógłby więcej wyrażać... miło to za mało. Pozdrawiam:)
 6. nawojka

  Poszukiwany

  Znów się nie wyspałam. Sen to uciekinier, za którym list gończy z uporem wysyłam. Nagrodą są myśli, czułe i pogodne, śmiech, pragnienie w oczach i wycieczka lotnią.Próbowałam nieraz zwabić go myślami, przytulić marzeniem, chwilą zaciekawić. Liczyłam barany do stu, do tysiąca, aż mnie zastał ranek i beczenie drwiące. Może sen zaczaruj, złap nim umknie chyłkiem, nim sam smacznie zaśniesz i już się nie przymkniesz. Wciąż między chrapaniem wiersze recytujesz -wyszłam za poetę, przecież nie żałuję.Wiersze na śniadanie smakują najlepiej...po przespanej nocy. Błagam, bądź człowiekiem! Daj pospać żoneczce bez zatyczek w uszach, czasem porzuć wenę. Mój los cię nie wzrusza?Zapłacę spacerem wśród pięknej zieleni, dywan z tulipanów natura rozścieli.Zapomnę, że miałeś nasmarować rower, pomalować pokój, i że ręcznie piorę,bo ambitnie chciałeś naprawić też pralkę, wzgardziłeś fachowcem. Już ten rozdział zamknę.- Dam se radę - krzyknę, jak Jadźka z energią. - No to ci pomogę - Nie odkrzykniesz prędko. Znowu nie odbierzesz dzieciaka z przedszkola, wszystkim ja się zajmę, rzecz jasna podołam. O jedno cię proszę i nie straszę wałkiem,jeśli musisz chrapać, wychrap kołysankę.
 7. OK. Dzięki za wytłumaczenie:)
 8. Możesz na mnie liczyć ;) Choć zawsze bierz poprawkę na moje uwagi, bo tak do końca się nie znam;) Ale staram się być subiektywnie obiektywna:))))) Słoneczka:)
 9. nawojka

  50 twarzy Marcina

  Coś za coś i ja to rozumiem, ponieważ sama nieraz (czyt. wiele razy) jestem z wykonaniem na bakier 😀
 10. nawojka

  Spotkanie

  Dałam radę. Jak ja to lubię 🐿️
 11. nawojka

  Spotkanie

  Ale wiesz co... Teraz mam dwa razy że* Pewnie dlatego zdecydowałam się wcześniej na się *😀 Myślę dalej. 🙄 Ale dam radę.
 12. nawojka

  Spotkanie

  Trzeba było osoby, która zmobiluzuje do roboty😁 Ale w okularach mi do twarzy😎😁 Tylko gdzie to słońce? Może jutro... ☀️🌞☀️
 13. nawojka

  Spotkanie

  A jednak zmieniłam😀😎 Ale jeszcze nie powiedziałam ostatniego słowa i będę dalej nad nim myśleć 🙄
 14. nawojka

  Spotkanie

  Dziękuję tetu😀 Zastanawiałam się nad zapisem i zmianą tego wersu. Na razie za Twoją radą zlikwiduję myślnik, a może później uda mi się ulepszyć ten wers. Pozdrawiam 😀
 15. Trzeba popracować nad interpunkcją i rymami. Zaburzony rytm w czwartym wersie. Rym brylanty - martwić fajny😀 Dobrego wieczoru 😀
 16. No to Faina też Ciebie poklepię po plecach, a nawet dam serduszko♥️
 17. nawojka

  50 twarzy Marcina

  Jest pomysłowo i zabawnie😁 Co do wykonania, to niestety trochę gorzej, ale spełnił swoją rolę czyli rozbawił 😀
 18. nawojka

  moja Afrodyta

  Dla mnie tym bardziej 😋
 19. nawojka

  Spotkanie

  Wszystkim dziękuję za wizytę i miłe słowa♥️🌞
 20. nawojka

  Mdłości Duszy

  Witaj😀Bardzo spodobały mi się te wersy. Pozdrawiam.
 21. Wszystko to prawda. Miłego dnia🌞
 22. nawojka

  moja Afrodyta

  Ładnie dla zielonookiej🌞😀
 23. Ładnie, optymistycznie i z nadzieją na lepszą przyszłość 😀🌞 Podoba mi się i trafia do serca. Pozdrawiam, życząc dobrego dnia i miłych myśli.
 24. nawojka

  Spotkanie

  Masz mój adres - Akacjowa numer siedem. Biały domek tuż pod lasem pełnym zwierzeń. Będę czekać przy kominku w srogie mrozy lub w upały pod jabłonką w cieniu brodzić. Nie chcę wiedzieć, czy pojawisz się tu dzisiaj, czy za miesiąc, przecież i tak cię powitam. Choćbyś nawet nie przyjeżdżał lata całe, pożegnałam się na zawsze z głupim żalem. Jest tęsknota, miłe myśli przed zaśnięciem, sny, od których biorą puentę moje wiersze. Wiem, że kiedyś dasz im światło, pieszcząc wzrokiem każde słowo, pełne treści i ulotne. Odgłos kroków. Coraz trudniej ciało podnieść, by zobaczyć znowu innych w progu gości.Jednak w końcu ta ostatnia już przesyłka. W niej, że czekasz, choć spóźnioną, mnie powitasz.
 25. Mnie też nie jest przykro, a nawet się cieszę. Mierzysz w infantylizm?
×
×
 • Dodaj nową pozycję...