Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki


Artbook™✍

Użytkownicy
 • Liczba zawartości

  82
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

75

2 obserwujących

Ostatnie wizyty

271 wyświetleń profilu
 1. Artbook™✍

  FAUN - Federkleid

  Twoje spostrzeżenie bardzo bliskie mojemu sercu... Szczególnie w odniesieniu do "miejsca na ziemi" 😉 Dziękuje za tak wnikliwą i ciekawą odpowiedź! Pozdrawiam, miłego weekendu 👍😊
 2. Artbook™✍

  FAUN - Federkleid

  Co masz na myśli? ;-)
 3. Artbook™✍

  INNA PENELOPA

  Treść, zapis, forma i każde zdanie w twoim wierszu ma swoje miejsce i sens 🙂 Na tle zielonego koloru, który kojarzy mi się z nadzieją (być może tutaj z tworzeniem), dostrzegam zdanie w złotym kolorze (myśl przewodnia, jak nić ;-), które bardzo ładnie pokazuje jak ważne jest oddanie myśli słowom... Pięknie i intrygująco 👍🙂 Pozdrawiam!
 4. Artbook™✍

  Przestaję umierać

  Genialne w swej prostocie! 👍🙂 Miłość, to punkt odniesienia do wszystkiego. A kiedy odczytałem słowo: "odżyję" - pomyślałem sobie: "No właśnie, przecież dzięki miłości można zacząć wszystko od nowa, albo na przekór trudnym wyzwaniom..." Dzięki za wiersz, inspirację i fantastyczne przesłanie 😉🖐 Pozdrawiam duszka! 😊
 5. Artbook™✍

  FAUN - Federkleid

  W pewnym sensie tak ;-) Co Ty na to? ;-)
 6. Fakt, że coś nas zastanawia lub "gryzie", to dobra okazja, aby "podrążyć" temat w poetyckim stylu ;-) Czasami najtrudniejsze kwestie udaje się wyrazić słowami przelanymi na papier. Wyrażenie czegoś co nas nurtuje w szerszym gronie, w jakieś rozmowie, bywa wyzwaniem, ale w spisanie tego na kartce, pomaga wydobyć z siebie zaskakujące słowa ;-) Stąd ten wiersz... *Co do szczęścia i tego czym ono jest i czy na przykład narodziny dziecka mogą takowe oznaczać, to chyba bardzo indywidualna kwestia, ale zauważyłem, że nawet niesprzyjające okoliczności, nie są dla niektórych hamulcem przed posiadaniem potomstwa. Może i dobrze, bo i nas by nie było ;-) Dzięki za szczere podejście do tematu i miło, że dzielisz się swoim ciekawym spojrzeniem.
 7. Mądrze to oddałeś :-) To jedna z myśli, która towarzyszyła mi, kiedy pisałem ten wiersz. Rodzą się kolejne pokolenia i wiele umysłów będzie przebiegać historie w wzdłuż i wszerz i zadawać sobie i innym niewygodne pytania. Wiedza, nauka, lekcja i wnioski na przyszłość, rzeczywiście mogłyby niejednokrotnie zmienić nawet przeszłość, a obecne czasy wyglądałyby zupełnie inaczej... Dziękuje za twoje przemyślenia Czarku, pozdrawiam! :-)
 8. Poruszyłeś ciekawy temat. Zapewne na kolejne rozważania, ale coś w tym jest o czym piszesz. Narodziny zależą od miejsca i okoliczności, niemniej każde są ważne. To z czym stykamy się w życiu, często determinuje nasze życie, lub je w pewnym sensie zniekształca. Dużo zależy od naszych wyborów, ale nie tylko. Bywa, że na pewne zdarzenia po prostu nie mamy wpływu... Dziękuje za wizytę i komentarz pod wierszem :-)
 9. To prawda, dlatego tak chętnie sięgam po twoją twórczość :-) Pozdrawiam!
 10. Ciężka waga. Jak ciężkie bywa życie i nasze wybory... Analizując wiersz i przesłanie wart zastanowienia. Bardzo ciekawa treść, ale i forma zachowana. Końcówka rozbraja.... Zastanowię się - rzekł zadowolony ;-) Pozdrawiam!
 11. Świetna uwaga i bardzo dobry komentarz! :-) Wartościowe i niezwykle prawdziwe! :-) Najlepsze wrażenie i prawda, o której chciałem delikatnie wspomnieć! :-) Dziękuje Ania, twój komentarz niesie za sobą dużo ważnej prawdy :-) Dziękuje za tak cenną analizę i bardzo wnikliwe spojrzenie na wiersz. Pozdrawiam!
 12. Dobrze czytasz i wyciągasz słuszne wnioski. Może nie o reinkarnacji (bo to w sumie znajdowanie się w czyimś) , ale raczej o tym, czym obarcza nas przeszłość, z którą wcześniej czy później, każdy z nas się mierzy... W nocy topi się każdy, kto nie umie udźwignąć nadmiaru łez. Głębszy temat, ale "wsunąłem" go, aby sprowokował.... Nata_Kruk, bardzo dziękuje za twoje przemyślenia, są cenne, bo komentarz w całości na to wskazuje ;-) Pozdrawiam!
 13. "O jest" - tak sobie pomyślałem, kiedy zobaczyłem twój wiersz ;-) Zawierasz w nich sedno, które daje do myślenia i często trafia do i w serce. Nie inaczej jest teraz. Ciekawe podejście do bólu. Inne. Zwracające uwagę na jego sens? "Ten ból" i miłość tworzą w tym wierszu jakiś wspólny element. Nie ukrywam, że końcówka stanowi dla mnie pewne wyzwanie. Jeśli "aż dojdę", to może - zrozumiem? Kolejny, ważny i interesujący wiersz :-) Pozdrawiam!
 14. Artbook™✍

  Miłość

  Zgadzam się w stu procentach. Jeśli jest odzew i odbiór, to bardzo cieszy autora :-)
×
×
 • Dodaj nową pozycję...