Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

duszka

Użytkownicy
 • Liczba zawartości

  335
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

234

5 obserwujących

Ostatnie wizyty

317 wyświetleń profilu
 1. Ja sie jej nie czepiam, lecz jej szukam, też w poezji i przy jej pomocy, Marcinie... I tak, to było trochę niemiłe.
 2. Chyba o tym samym dzisiaj napisałam, bo podobnie czuję Twój wiersz i mój :) Znajduje w nim tą cudowną identyfikację człowieka z naturą i wynikające z niej jego poczucie "naturalnej" wartości. Tylko może bardziej przekonująco, bo zwięźlej i jaśniej brzmiałoby dla mnie zakończenie "lustru powiedzieć: lubię" ( bez "cię" i bez "naprawdę"). Pozdrawiam :)
 3. Do całości wiersza pasowałoby mi zakończenie "w drugim czas się sprawdzić", bo tak tę chęć bycia i życia na różne sposoby (pokonania zakrzepnięcia w zasadach) interpretuję.., jako potrzebę poznania/sprawdzenia własnej tożsamości. Ciekawy wiersz. Pozdrawiam :)
 4. ...i o tych wartościach nam przypominają - jeśli nie są zgorzkniali... Piękne wezwanie, Waldemarze, piękna Twoja wiara w dobro ludzi. Pozdrawiam serdecznie :)
 5. duszka

  Wzorem drzew

  Nie daję się, bo dopuszczam do niej światło nieba :) Ludzie (w tym oczywiście ja też) są dla mnie istotami, w których spotyka i jednoczy się niebo z ziemią, więc nie potrafią być w pełni gwiazdami. To miałam na myśli. Ale Twój opis "drogi do nieba" mi się podoba. :) Miłego wieczoru.
 6. duszka

  Wzorem drzew

  @Kobra miło mi, dziękuję :)
 7. duszka

  Wzorem drzew

  To musi też być ode mnie radosne "dziękuję" :) I również miłego Ci życzę, Waldemarze.
 8. duszka

  Wzorem drzew

  Hm, niezupełnie z tym sie zgadzam.., bo "mój" peel jest zawsze (co najmniej) cząstką mnie, niezależnie od tego, w jakiej osobie piszę. A poza tym wierzę w to, że we mnie jest to samo, co w każdym innym człowieku, może tylko w nieco innym wydaniu i innej ilości - nie ma więc żadnych "gwiazd" wśród nas ;) Też pogodności :)
 9. duszka

  Wzorem drzew

  Skoro, pomimo tego dobre, to zostawiam :) A poza tym potrzebne mi było to odniesienie do siebie. Pozdrawiam :)
 10. duszka

  Wzorem drzew

  "W dobrą stronę wiersz" - bardzo podoba mi się taka charakterystyka :) A o te "wzorce" też się martwię... Dziękuję i pozdrawiam.
 11. duszka

  Wzorem drzew

  Tak, bo pisałam go w stanie identyfikacji i z jednym i drugim. Cieszę się, że i do Ciebie przemówił :) Pozdrawiam
 12. duszka

  Wzorem drzew

  się znowu zielenić zakwitać wzorem łąk wskrzeszona miłością dotykać wzorem Ciebie .
 13. oprócz grzmotu słów jest we mnie jeszcze zapach ziemi i cicha jasność nieba, tylko tyle trzeba .
 14. duszka

  na języku

  Mam wrażenie, że podmiot liryczny chce zniewolić swoje własne myśli, że to on potrzebuje się mocno chwycić włosów upragnionej osoby - żeby nie oderwały go od niej myśli, żeby wreszcie zostać, rozpalić płomień jej oczu (i tez swój?) i powoli zgłębić nareszcie jej usta... Piękny przekaz, jedynie zastanawiam się, czy wers "rozpalić płomień oczu" nie pasuje treściowo bardziej do drugiej zwrotki - przed "zgłębieniem ust"... Pozdrawiam :)
 15. Może "Przeminęło w szumie"? Tak mi spontanicznie po przeczytaniu sie nasunęło, choć w tekście jest "zginęło"... Pozdrawiam :)
×
×
 • Dodaj nową pozycję...