Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki


Marek.zak1

Użytkownicy
 • Zawartość

  48
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

32

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Marek.zak1

  Kelner

  W dobrej knajpie dziś pracuję, Ważnych gości obsługuję. Jestem dla nich nikim, zerem, Bo kto może być kelnerem? Oni na mnie patrzą z góry, A ja grzecznie, tak z natury, Miły uśmiech pokazuję, I do zupy im napluję. Gdy mam dosyć ich ględzenia, Wtedy pluję do jedzenia. Wszystkim bardzo im smakuje, A ja z tym się lepiej czuję. Gdy uśmiecham się do gości, Tyle w sobie mam radości, Z bardzo prostej to przyczyny, Że skosztują mojej śliny. Bądźcie mili dla kelnera, Nie traktujcie go jak zera. A nie zjecie jego śliny, Ani innej wydzieliny.
 2. Kto ci zawsze prawdę powie? Żadnej ściemy. Prawda naga. Mądrej głowie dość dwie słowie. A to lustro jest i waga.
 3. Marek.zak1

  Trzy proste słowa

  Dziskiaj w cukierni z córka kupiłem czekoladę z bitą śmietana i pączka. Jak wychodziłem, powiedziałem: czekolada wspaniała, pączek jeszcze lepszy. Bardzo dziękujemy. W oczach pani ekspedientki i kelnerki zobaczyłem blask wiosennego słońca i ten uśmiech. Naprawdę warto używać tych słów:).
 4. Marek.zak1

  Schabowy królem Polski

  Każdy Polak wyszeptuje Polsce króla dziś brakuje. Stwórzmy ustrój całkiem nowy, Królem będzie w nim schabowy. Wszyscy będą go kochali Smakowali i chrupali. A królową - Wyborowa Mocna, smaczna, bardzo zdrowa. Dworzanami? To ziemniaki. Pokochamy ustrój taki. Bo jak Polak najedzony, Zawsze jest zadowolony.
 5. Marek.zak1

  Korponiebo

  Puenta jest pochodną istoty pracy w korpo personelu wykonawczego, od którego mało zależy, który musi się podporządkować i zapierdalać, walczyć, tak jak żołnierze podczas bitwy. Owoce i laury zbierają inni - managerowie, kierownicy, dowódcy itp. O nich właśnie śpiewa wykonawca "galer".. W tle mojego wiersza też jest zapierdalanie i podporządkowanie się, stresy itp, i o to w życiu wielu ludziom nie chodzi.
 6. Marek.zak1

  Korponiebo

  Dzięki. Trzeba mieć dystans do tego, a właśnie pisanie w tym pomaga. "Czasami pyta" od "czasem zapyta" się różni właśnie tak, jak napisałaś, z tym, że z mojego doświadczenia moi korposzefowie z centrali jednak czasami pytają i słuchają. Oczywiście w każdej firmie jest trochę inaczej. Pracuję w nieco mniej zchierarchizowanej, więc jest łatwiej.
 7. Marek.zak1

  Korponiebo

  Otóż to. Poza tym, jak mówię: Lubię moja pracę, bo dzięki niej mogę robic to, co lubię :)
 8. Marek.zak1

  Korponiebo

  Korpo jest specyficznym habitatem, podobnie jak jest takim partia polityczna, czy dawniej zakony rycerskie. Ma swoje zalety i wady. Można uczestniczyć w dyskusji, ale jak decyzja zostaje podjęta, trzeba ja realizować, nawet, jak jest się świadomym, że nie ma to sensu. Zawsze można odejść. Ma też swoje zalety, opisane w wierszu. Starałem się to wyważyć, bo świat nie jest czarno - biały.
 9. Marek.zak1

  Korponiebo

  Dzięki. Starałem się wyważyć pro i con, tak fair. 27 lat doświadczenia :)
 10. Marek.zak1

  Korponiebo

  Korponiebo Najpierw powoli, jak żółw ociężale, Ciężkie powieki podnoszą ospale. Patrzą na budzik, pora niestety Już się szykować. Mężczyźni, kobiety. Szybko pod prysznic, orzeźwić się trzeba, By być gotowym do korponieba. Które wymaga, ale i płaci. Spieszą tam biedni, także bogaci. I zaraz kawa. Bez niej rodacy Nie zaczynają żadnej już pracy. Śniadania jedzą też jak szaleni, Nie chcą do firmy przybyć spóźnieni. Korpo wymaga, lecz dobrze płaci, Przecież Polacy chcą być bogaci. Chcą mieć mieszkania i samochody, Ciuchy z najnowszej paryskiej mody. Chcą na wakacje jechać w tropiki, Mogą, gdy mają dobre wyniki. Wtedy też limit jest kredytowy, Karta w portfelu i problem z głowy. Jesteśmy ważni, my to elita, Nieraz dyrektor się z nami wita. Rękę podaje na przywitanie, Czasami pyta o nasze zdanie. Lecz warto wiedzieć, co mówić trzeba, Aby się dostać do korponieba. Bo jedno słowo zanadto szczere Może nam zniszczyć całą karierę. A gdy wieczorem wracają z pracy Upierdzieleni całkiem rodacy. Wiedzą, że wcale nie było miło, I że nie o to w życiu chodziło.
 11. Marek.zak1

  Miłość prosta acz przyjemna

  To po prostu jest mądre i prawdziwe.
 12. Marek.zak1

  Krótka historia miłości

  2 elektrody i ich relacja w poezji. Super:)
 13. W ogóle to nie jest śmieszne. Dla kicia wazne jest żeby mieć (jakąś) kicię, podczas gdy kicia chce mie mieć zawsze swojego kicia. Tak więc kiciowi chodzi o seks, a kici o trwały związek i posiadania kicia na własność. W życiu jest inaczej?
 14. Marek.zak1

  Kłamię milczeniem

  Dla jednych pragmatyzm, dla innych konformizm, ajeszcze dla innych chęć świętego spokoju.
 15. Marek.zak1

  Kłamię milczeniem

  Na jednym z korposzkoleń z negocjacji usłyszałem: "Truth is good, but not the whole truth is good to say" (Prawda jest dobra, ale nie każda prawda nadaje się do powiedzenia). To mnie zainspirowało do napisania wiersza.
×