Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki


Wędrowiec.1984

Użytkownicy
 • Zawartość

  235
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

112

O Wędrowiec.1984

Ostatnio na profilu byli

380 wyświetleń profilu
 1. Wędrowiec.1984

  Portret

  Wiesz... zawsze można zamówić sobie popiersie z gliny zamiast portretu. ;) Plusik dla Ciebie. Bardzo fajnie i lekko czyta mi się Twoje wiersze.
 2. Wędrowiec.1984

  Osobliwość

  Dziękuję! :-)
 3. Wędrowiec.1984

  Osobliwość

  @Wątpiciel te tematyka niezmiernie mnie interesuje. ;)
 4. Wędrowiec.1984

  Osobliwość

  Trochę się tego nazbierało. Może opiszę je w przyszłych wierszach. ;)
 5. Wędrowiec.1984

  Zwierciadło

  @WarszawiAnka fajnie, że Ci się podoba. Bardzo ładnie również zinterpretowałaś ten wiersz. Poszukiwanie swojej wartości u Stwórcy może wydawać się pychą ale w rzeczywistości tak nie jest. Peel trochę nie daje wiary ludziom w to, że jego poezja naprawdę się podoba. Spodziewał się wzgardy i mocnej krytyki. Co do zmian... zostawię jak jest choć są to ciekawe propozycje. :)
 6. Wędrowiec.1984

  Moment...

  Jak żaglowiec to romantyzm, a jak romantyzm to wędrowiec czyli ja. :) Przypomniała mi sie "Wyspa" Byrona o buncie na Bounty. Polecam i pozdrawiam! ;) Podoba mi się.
 7. Wędrowiec.1984

  nie współczujemy

  Zrozumiałem przesłanie wiersza, zresztą długość życia ludzkiego sie zwiększa. ...i dobrze, byleby nie skończyć w technologicznej osobliwości. :)
 8. Wędrowiec.1984

  nie współczujemy

  To technologii można mieć pretensje (i często je mam) ale nie do tej, która ratuje życie. Myślę, że autorce nie chodziło raczej o ruganie technologii ratującej życie, choć może się tak wydawać na pierwszy rzut oka. ...bardziej może o coś takiego jak cyborg.
 9. Wędrowiec.1984

  Zwierciadło

  @Waldemar_Talar_Talar dzięki. Coś pewnie jeszcze napiszę ale czasami ogarniają mnie takie jak w wierszu wątpliwości. No cóż... :)
 10. Wędrowiec.1984

  nie współczujemy

  Zepsuty czas jest super. Bardzo fajny koncept. Technologia dzisiaj osacza człowieka i sprawia, że życie gna, bo wszystko dziś musi być dostępne od zaraz, na już. Ależ mnie to wkurza. ...ale protezy i zastawki czy stenty są spoko, bo ratują życie. ...a wirtualna rzeczywistość? No ktoż nie chciałby być Nijo z Matriksa, choć na chwilę? ;)
 11. Wędrowiec.1984

  Zwierciadło

  @Silver dziękuję bardzo za głosik.
 12. Wędrowiec.1984

  Zwierciadło

  @Justyna Adamczewska dziękuję:)
 13. Wędrowiec.1984

  obudziłam się

  A to mnie zaskoczyłaś. Fototapeta... Już miałem pytać o to jak żyje się nad morzem. ;)
 14. Wędrowiec.1984

  Zwierciadło

  @wjola dziękuję:)
 15. Wędrowiec.1984

  Zwierciadło

  Zwierciadło Choć raz mój umysł wynieś nad orbitę światów Bym spojrzał bodaj chwilę w lustra wszystek życia, W odbiciu, których Stwórca swe natchnienia widział I przelał zmyślnie w ziarno tej planety kwiatu. Gdy stanę już przed lustrem co mą przyszłość widzi I spojrzę na anioła co mnie tutaj przysłał Zapytam czy poezji gwiazda ma rozbłysła, Czy może dawno zgasła i mam się jej wstydzić. Już koniec tych rozmyślań, późna noc nadchodzi. Już gwiazdy niebo kryją swego blasku strojem, Bo księżyc tak świętuje ciemną noc urodzin. Zasypiam, choć nerwowo szukam rymów spojeń, Bo wiersze tworząc pytam, śniący w życia łodzi: Czy coś w ogóle warte są poezje moje? ---
×