Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki


Bogumił

Użytkownicy
 • Liczba zawartości

  145
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

41

Ostatnie wizyty

249 wyświetleń profilu
 1. Bogumił

  Banda złoczyńców

  Ja też się dziwię, że partia otwarcie głosząca takie obrzydliwości traktowana jest na równi z innymi bytami politycznymi.
 2. Bogumił

  Banda złoczyńców

  Dziękuję. Te ich bezczelne zachowania w szczególności próba wtargnięcia do szkół powinna zostać potraktowana prawnie jako próba pedofilska i sankcjonowana prawnie.
 3. Po Ojczyźnie hasa banda złoczyńców Co chcą przerobić nas w barbarzyńców Mówiąc to dosadniej, językiem Piastów Z Polski chcą zrobić Eden pederastów. Nie jest to bynajmniej powód do żartów Polska dziś jęczy w łapach dewiantów Którzy bezczelnie nam się tu promują Tym, że w odbytach swych kopulują. Nie jest to bynajmniej żadna pomyłka Dewianci robią waginę z tyłka Mimo bezmiaru tej obrzydliwości Zwą ją przejawem europejskości. Tym ci zbereźnicy się wyróżniają Że piórami w zadach potrząsają Dońskich kozaków tak tym oburzyli Że ich rzetelnie batem oćwiczyli. Zboczeńcy ludzi nie za to szanują kim są, co robią, co reprezentują I czy świętych przykazań przestrzegają Ale jak swój popęd zaspokajają. Po dzieci łapy swoje wyciągają I ich niewinność brutalnie szargają Chcą pod przykrywką szkolnej edukacji Szybko dokonać pełnej deprawacji. Atak przy potężnym medialnym wsparciu Janczarzy dżender idą w natarciu Opluwają ludzi i ich wartości A gdy się bronią pienią się ze złości. Więc choć się pedzie wściekają i srożą Nas wyzywają i prawem nam grożą Przed ich terrorem nie ugniemy karku Miejsce odmieńców jest w lunaparku.
 4. Bogumił

  PACZKA Z AMERYKI

  Czyli tylko ja dostałem coś takiego sądząc po reakcjach.
 5. Paczka z Ameryki Dzisiaj dostałem tajemniczy meil Nadany przez panią Eilen Mac Cein Czego ode mnie chce ta dziewuszka? Może komplement szepnąć do uszka? A może chętkę ma na spotkanie Na którym zjemy drugie śniadanie? Może zaprosi do Ameryki Bo ma ochotę na fiki miki? Na próżno pragnę tych miłych rzeczy Tylko zwykła rzeczywistość skrzeczy Miast włożyć liścik pod wycieraczką Chce się dzielić ze mną jakąś paczką. Skąd i od kogo nie ujawniła Gdyby zdradziła byłaby miła Nie mam w Stanach żadnego wuja Chyba panna robi mnie w ch…a? Co o tym sądzicie? Wy też dostaliście na skrzynki na portalu takie maile? A tutaj treść korespondencji: Cześć! Jak się masz? Do you speak English? Napisałam wcześniej, ale nie odpowiedziałeś. Myślę, że podoba mi się twój profil. Czy możemy się lepiej poznać? Mam na myśli, że pochodzę ze Stanów Zjednoczonych. I Ty jesteś ...? Napisałam wcześniej o przesyłce, którą chciałabym dla ciebie załatwić. Oto mój adres e-mail poniżej: eileenwmccain@gmail.com Skontaktuj się ze mną przez powyższy adres e-mail, gdy jesteś wolny. Poinformuję Cię więcej o przesyłce, gdy otrzymam Twój e-mail. ----- Eileen McCain
 6. Bogumił

  DO UKOCHANEJ

  Dziękuję za pomoc Marlett.
 7. Bogumił

  DO UKOCHANEJ

  Pi_, co do cmentarza, to podobna lub identyczna zwrotka jest w większości meksykańskich i innych wersji La llororny. Z pewnością nie dotyczy ona dzieci, bo dzieci, bądź dziecko (bo są różne wersje tej historii) są utopione, a La llorona ich/go szuka przy okazji porywając i topiąc inne dzieci pałętające się samotnie nad zbiornikami lub ciekami wodnymi. Te wersje La llorony które ja przeanalizowałem o dzieciach nie mówią ani słowa, tylko o niej samej. Z reguły są to takie sentymentalne utwory z elementami pieśni miłosnych. Poza tym poprzednie dwie wersje złożone ze słów w wykonaniu Jean Baez i Natalii Doco tłumaczyłem w miarę dokładnie. Piosenkę w wykonaniu Susany Harp traktuję jako bazę do wiersza odbiegającego znacznie od pierwowzoru. Oczywiście treść wersji hiszpańskiej staram się zrozumieć w miarę dokładnie. A czy ty znasz hiszpański? Bo mam jeszcze problem ze słowem xunca, którego nie mogę znaleźć w żadnych słownikach. Ay de mi llorona llorona tu eres mi xunca Me quitaran de querete ay llorona pero no te olvidarte nunca
 8. Bogumił

  DO UKOCHANEJ

  Ale z tego wynika, że słowo szal mogłoby zostać:) "przez dziesiątki lat szal ten był postrzegany jako atrybut ubogiej, wiejskiej ludności". No i że to służy też do okrywania ramion, jako narzuta lub głowy. A llorona jest najczęściej właśnie przedstawiana w takiej chuście na głowie. Poza tym w tej piosence nie ma żadnych innych odniesień do dzieci. Swoim wpisem uświadomiłaś mi co to jest to rebozo, chociaż intuicyjnie też tak myślałem, ale tego nie sprawdzałem. Dzięki za uwagi, zastanowię się nad jakąś zmianą.
 9. Bogumił

  DO UKOCHANEJ

  Co do drugiego wersu to zgoda. Ale tam chyba nie chodzi o chustę do owijania dzieci, ale jeśli już to taką którą kobiety owijają głowę. No i tam jest słowo aire - powietrze.
 10. Bogumił

  DO UKOCHANEJ

  A jak według szanownej Pi_ byłoby lepiej? W hiszpańskim oryginale jest coś takiego "Con tu rebozo en el aire ay para decir que me quieres" Z twoim szalem w powietrzu powiedz, że mnie kochasz"
 11. Do morza zaszedł już księżyc A słońce wzeszło na niebie W sercu mym się zrodziła Dozgonna miłość do ciebie. Tak żal mi ciebie dziewczyno Bo rzewnie tak łkasz i szlochasz Żałobnym szalem okryta Powtarzasz, że ty mnie kochasz. Cudne kwiaty z cmentarza Co są umarłych ozdobą Gdy wiatr ku ziemi je zgina Wtedy płaczą wraz z tobą. Ty jesteś moją nadzieją Choć wciąż nie przestajesz szlochać Choćbym miał życie swe stracić Na zawsze będę cię kochać. Gdy śpiewam rzewne me pieśni To serce wtedy nie płacze Wtedy też tęsknię i marzę Że wkrótce znów cię zobaczę. Przejęła mnie twoja rozpacz Wzruszyły mnie twe żałości Ci co nie znają łez bólu Nie znają wiecznej miłości. Wiersz powstał na kanwie tekstu La Llorona w cudownym wykonaniu Susane Harp z akompaniamentem orkiestry symfonicznej stanu i miast Oaxaca.
 12. Bogumił

  FAŁSZERZE HISTORII

  To niesprawiedliwie zarzuty. Już w pierwszym wersie napisałem, że chodzi o "uczciwych Polaków", a tacy na pewno poczuwają się do solidarności z resztą narodu. Nic nie poradzą, że są też i targowiczanie. Nie wypowiadam się więc za wszystkich. Piękna historia Polski to historia tych uczciwych, a nie tych zaprzańców, jak Szczęsny Rzewuski, Branicki i inni.
 13. Bogumił

  FAŁSZERZE HISTORII

  No tak, Hitler czy Stalin prawdopodobnie nikogo nie zamordowali, ale byli szefami tej bandy ludobójców. Choć co do Stalina to nie jestem taki pewien, czy nikogo osobiście nie zamordował.
 14. Bogumił

  FAŁSZERZE HISTORII

  Przecież Hitler mordował też Polaków, Cyganów i co z tego? Te 100 milionów ofiar komunizmu to jakiej były narodowości. Bezpaństwowcy? Każdy na ogół ma jakąś narodowość. A Żydzi teraz kogo mordują i prześladują? Palestyńczyków. Szerzej Arabów czyli semitów. Czyli jadą rasowo.A Żydów hitler mordował nie z powodu rasy ale dlatego że byli propagatorami komunizmu. Poczytaj sobie mein kampf to będziesz znał prawdziwe przyczyny 2 wojny światowej. Oskarżał też żydowską finansjerę o porażkę w 1 wojnie. Akurat jego tezy o Żydach były zgodne z tezami Dmowskiego.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...