Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Wolpik

Użytkownicy
 • Liczba zawartości

  8
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

2

O Wolpik

 • Urodziny 16.04.1992

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Wolpik

  Człowiek

  Mówimy o tym samym, tylko Ty patrzysz na to z góry. Reasumując "Pierdo** Ciebie i Twoje zdanie"( a mógłbym to napisać inaczej, ale nie chcę bo chcę Ci ukazać, że coś powiedziane wprost bardziej dociera niż sztuczne ubarwianie negatywnych słów) - To jest mój światopogląd napisany odpowiednimi słowami, które mają do Ciebie dosadnie trafić i tak samo jest z moim "wierszem". Jest napisany tak by trafił w czuły punkt, jeżeli Cię boli "PATOS" w nim, to sobie załóż te różowe okulary i ubieraj wszystkie złe rzeczy w piękne kolorowe barwy.
 2. Wolpik

  Człowiek

  Różnica jest taka, że Ty wolisz ubierać "zło" w piękne słowa, a ja opisywać rzeczy po imieniu. Wszystko można opisywać pięknie, wyzbyć się drastycznego obrazu, ale po co? Jak już poruszyłeś wiarę, religię, to sam powinieneś wiedzieć, że Biblia jest przesiąknięta prostym językiem oraz nazywaniem rzeczy po imieniu, wszystko po to by każdy mógł to zrozumieć. Jest wielka różnica pomiędzy moim, a Twoim sposobem opisywanie tego tematu. Jesteś pewny, że człowiek ma wolną wolę w Biblii, jeżeli tak to dlaczego Jezus już wcześniej zaznaczył, że zdradzi Go Jeden z Apostołów? Ja nie poruszam kwestii religijnych, nie narzucam wiary, nie pokazuje "przekazanej" wolnej woli. Ja pokazuje tylko to co stworzył człowiek od początku, Ty ukazujesz człowieka jako oddanego swojemu absolutowi, pokazujesz, że ma działać według schematu stworzonego przez Osobę, która dała Ci wolną wolę, ma czynić tak by w Jego oczach być dobrym. Nie każdy jest Katolikiem. Nie mam zamiaru opisywać zła pięknymi słowami, zmieniać wydźwięk negatywnych słów jakimiś pozytywnymi epitetami przed nimi. Wybacz, nie wpisuje się w trend poprawności słownej/politycznej tylko po to by nie urazić jakiś ludzi, bo to jest zbyt drastyczne. Wojna jest drastyczna, krew, śmierć, ból, cierpienie... Nie będę opisywał tego w kolorowych barwach...
 3. Wolpik

  Człowiek

  @Polman Jeżeli chcesz uciekać to uciekaj, ale to że Ty zamkniesz się sam w swoim schronie, nie oznacza, że na zewnątrz nie będzie wojen, bólu i cierpienia. Ogólnie wydaje mi się, że jest tu i tak zbyt mało "zła", które stworzył człowiek. Czy to budzi refleksje? We mnie tak, bo wiem, że największym demonem na ziemi jest człowiek, wiem też, że uznajemy się za rasę myślącą, ale jednak tworzymy to zło. Spis nieszczęść, które może dotknąć człowieka? Stanowczo Ci mówię NIE, to są nieszczęścia, które tworzy człowiek. Nie chce mówić, że tworzymy samo zło, ale patrząc wstecz, wojen było mnóstwo, śmierci niepotrzebnej, bólu, cierpienia, to że Ciebie dzisiaj nie dotyka, ten aspekt nie oznacza, że on nie istnieje. Masz nasz dom Ziemie (rysunek) oraz swoje życie (ołówek) - wybierz sam co chcesz narysować: (a) szary świat pełen zła, (b) swój schron, własny raj , albo (c) parę kolorów by zmienić ten świat. Wszystko zależy od Ciebie co sobie tam maźniesz.
 4. Wolpik

  Człowiek

  @Teslicus Czytałem w "Moulin Rouge", że V. Van Gogh kochał kolory, że szary świat wprowadzał go w stan depresyjny, tam niby jest napisane, że był w Paryżu, ale musiał z niego uciec bo depresja się tylko pogłębiała, a spokój ducha odnalazł w kolorach. Nie wiem czy wzór, ale jednak poszukiwanie przez Niego barwnego życia mnie przekonało (Mouline Rouge).
 5. Wolpik

  Człowiek

  Człowiek Wszechświat, gwiazdy, planety, i nasz dom Ziemia, kraina idealna, która łączy w sobie dar istnienia. Z pokolenia na pokolenie rządzi tutaj jeden gatunek, człowiek, zmienia wszystko jakby to był jego rysunek. Wojny, serc pożoga, czyste zło wycelowane w Twoją skroń, otwarta puszka Pandory jedynie obcą krew do niej wlewamy. Zrozum w końcu, że to nie ten świat jest zły, tylko My, naszkicuj schron może tam nie dosięgnie Cię ludzka dłoń. Mijają dni, miesiące, lata, a my nadal w swych kazamatach, uwierz mi, nie zmieni się tu nic, póki nie zmienisz się Ty. Odnajdź wewnątrz siebie różne barwy, nie bądź na nie zamknięty, jak Van Gogh pokoloruj szary świat, niech zatonie w kolorach. Żyję nadzieją, że razem możemy uzdrowić nasz dom Ziemię, podobno nadzieja matką głupich, więc nigdy się nie zmienię. Reprezentujemy gatunek, który stworzył broń oraz i ołówek, kreślić nim możesz tu wszystko, przecież to wspólny rysunek. Zakończyłem... Jakieś opinie?
 6. Napisałem dalszą część, a nawet 2 wersje ;/ która lepsza? Człowiek Wszechświat, gwiazdy, planety, i nasz dom Ziemia, kraina idealna, która łączy w sobie dar istnienia. Z pokolenia na pokolenie rządzi tutaj jeden gatunek, człowiek, zmienia wszystko jakby to był jego rysunek. Wojny, serc pożoga, czyste zło wycelowane w Twoją skroń, otwarta puszka Pandory, jedynie obcą krew do niej wlewamy. Zrozum w końcu, że to nie ten świat jest zły, tylko My, naszkicuj schron, może tam nie dosięgnie Cię ludzka dłoń. Która wersja lepsza? Ver. I Mijają dni, miesiące i lata, a my nadal w swych kazamatach, uwierz mi, nie zmieni się tu nic, póki nie zmienisz się Ty. Odnajdź wewnątrz siebie różne barwy, nie bądź na nie zamknięty, jak Van Gogh pokoloruj szary świat, niech zatonie on w kolorach. Ver. II Upływają lata, a człowiek nadal nienawidzi swego kamrata, uwierz mi, nie zmieni się tu nic, póki nie zmienisz się Ty. Życie ma różnorodne barwy, czemu jesteś na nie zamknięty? Pokoloruj ten świat jak Van Gogh, i pokochaj mnie jak brata.
 7. Witam, Szukam pomocy, a raczej osób, które wyrażą swoją opinię na temat niniejszego "czegoś". W sumie jest to połowa pracy...ale jak zakończę to podzielę się całością. Szukam szczerych opinii, krytyki, pochwał, czegokolwiek. Człowiek Wszechświat, gwiazdy, planety, i nasz dom Ziemia, kraina idealna, która łączy w sobie dar istnienia. Z pokolenia na pokolenie rządzi tutaj jeden gatunek, człowiek, zmienia wszystko jakby to był jego rysunek. Wojny, serc pożoga, czyste zło wycelowane w Twoją skroń, otwarta puszka Pandory, jedynie obcą krew do niej wlewamy. Zrozum w końcu, że to nie ten świat jest zły, tylko My, naszkicuj schron, może tam nie dosięgnie Cię ludzka dłoń.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...