Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki


Pi_

Użytkownicy
 • Liczba zawartości

  288
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Pi_

 1. Było, że na składzieznalazł części. Wsadzęcoś pod maskę.Bezik z ciastkiem.Taki humor. Nie poradzę.
 2. Pi_

  INNA PENELOPA

  Wydziergała srebrną nicią,lewą dłonią, nie prawicą,w nocny szelest zasłuchana.Pruć musiała zaraz z rana.
 3. po wykładach składał na części do opla chyba dostał hopla na okrągło ganiał uskładał :-)
 4. Pi_

  Śmierć przewodnika

  wiecznych, wiecznej, ostrze wieków... No nie wiem... W ostatnim wersie także, po raz czwarty... O czem to, poza tym, że sonet? Przepraszam... Pewnie jestem w innej fazie i tyle :(
 5. Bardzo ładnie. Nie byłoby płynniej 5:6 w 2 i 3 wersie także? Ponad sen czarny, poprzez chmury dumne, Z twarzą skupioną i pytaniem w oczach, Smukła jak promień, wnosisz (?) na górę Naręcza kwiatów I słońce we włosach.
 6. Pi_

  portalowa

  Łapię, dzięki :) By mi potrzebny.
 7. Nie jestem pewna;) Na pierwszy 'rzut ucha" - oczywiście. Ale chyba tutaj chodzi o celowe wprowadzenie przejęzyczenia: piersi=pierwszy /Tobie się pomyliło, że on pierwszy?/ a jemu dalej... Jakie tam piegi... Takie tam moje. Pozdrawiam serdecznie ;)
 8. Pi_

  Róż

  Róż herbacianych ani rusz,Aj, rzuć trochę Ani na ruszt!Szuraj, ruszaj i rzucaj – byle nie spalAni trochę różanych jej ust.
 9. Pi_

  Uda Uli

  Bawiąc się w Krynicy, u stóp płowowłosej Uli, słońce zachodziło, kiedy rudy się przytulił jej włos do ud. Chyba to cud... Od Krynicy mieli z góry godzina do uli.
 10. Pi_

  Trzy czternaście

  Dobrze to pamiętam, że w trzeciej klasie, po pierwszym zakręcie, nocą, w hałasie, spadało się na cztery, nie łapy, lecz litery. W rozklekotanym po-ciągu na trasie.
 11. Pi_

  portalowa

  Dziękuję za taki odbiór wiersza ;-) Pozdrawiam serdecznie.
 12. Pi_

  Trzy czternaście

  Było to w środę, w styczniu do tego,że im zabrakło do gry czwartego.Stacha ochrzcimy.Z jego to winyznowu Bridget Jones lub w chowanego.
 13. Pi_

  gwałt

  Dla mnie również zdecydowanie pierwsza wersja - o szarpaniu - konsekwentnie. Natomiast - razem z tytułem, dla mnie zbyt ciężkie - w jednym tonie od początku do końca (przepraszam...) - to pewnie kwestia indywidualnego odczuwania. Skoro o włosach i kwiatach zła - może w tytule coś lekkiego dla przeciwwagi? Lilie symbolizują niewinność. Może coś w tym kierunku? Oczywiście, każdy pisze tak jak sam czuje, a przecież nie wiem, co Ty czujesz (mogę się tylko próbować domyślić). Nie wiem z resztą, możliwe, że dla kogoś, kto nie ma podobnych myśli, to co napisałaś, będzie właśnie jak grom z jasnego nieba. Pozdrawiam.
 14. Ne d... Ewa dała – wała! Da w Eden. toć Adam, ma dać, ot A eta laga - daj ! A da Galatea.
 15. Ballady i romanse styczność (bez Romana) (pauza po 6.) W świetle bladym — biała buzia — nie mów. Nikomu — nie wyszła Karusia dziś z domu (dosięgam już fortepianu). Zostań u sąsiadów, tam u babci (coś nam z tobą zrobić trzeba); zastrzyk dostała. A może ? Bym zagrała. Za mała! Paliczki, gdy smuklejsze wreszcie będą tak, by — z trzy klawisze objęły, to wtedy! Albo smyczki. A w pokoju tylko okno i drzwi, i tyk, tyk – na ścianie – i posłanie starego zegara – tyk – tykanie Rytmiczne i stałe, nie jak serce które rwie się, które ... rwie się, rwie się ... Wszystkie zegary — O — dde! Mnie weźcie! I obrazków świętych — kilka — babci oczy tylko mówić mogą jeszcze, cóż za oknem znaczy, że powietrze? Wskazała staruszka na jezuska wzrokiem, a rodziców – gdy pytali potem, skąd wiedziałam? (Jak medalik. Zabrałam) Go do mnie, by odeszła. Tak to zrozumiałam; na pamiątkę mały jezus w ramce — małej — rączce. Następnego razu już nie było. Z pianinem marzenie się skończyło; (też) rymy są, ale — znaleźć je [...] !
 16. @ 8fun - dzięki (naprawdę nie wiem jak się wkleja ten adres, żeby podziękować, może się później nauczę, to zrobię dobrze)
 17. Pi_

  Czekanie

  Twój wiersz do mnie jak najbardziej przemawia. Miłości nie da się z siebie wyrwać, można to próbować zdusić, zabić, katapultować się jak ze spadającego samolotu - i tak wraca jak bumerang - to nienawiścią, to żalem, pretensją, a nawet chłodem i pustką, ale zostaje w człowieku na zawsze - miejscem, które jest wydzielone specjalnie dla kogoś (choćby nawet pustym i martwym jak grób). (I tysiąc napisanych wierszy, że jej nie ma - nie pomoże - skoro piszemy, znaczy, że jest).
 18. Bardzo dziękuję. Kopalnia zwraca koszty finansowe, poniesione na remont. Dom i ziemię trudno sprzedać, chyba, żeby ktoś nie wiedział, w jakim miejscu są położone :( Śpisz, a nad twoją głową rośnie szczelina... Pozdrawiam i dziękuję :)
 19. Pi_

  portalowa

  Swojej melodii nie potrafię "wkleić", ale wyszukałam coś takiego:
 20. Pi_

  portalowa

  Masz ucho :) Tam jest KROPKA (pauza) - (trzeba wziąć oddech, żeby krzyknąć...) ;)
 21. Pi_

  portalowa

  PL _ (jakby co, to nie ja). Pozdrawiam ;)
 22. Pi_

  portalowa

  A nie wiem, ktoś tam coś opisał - pi razy oko, a jednym okiem na Maroko ;)
 23. Pi_

  białe szaleństwo

  Tutaj najładniej, bo już nie wiadomo, o czym to jest - i dobrze ;)
 24. Ziemia, po której chodzisz, nie należydo ciebie. Ziemia, z której to rodzącesą drzewa, własną twą ręką — owoce, kwiaty zrywane, od której zależysz.Na której dom ten, to przodkowie twoibudowali, nie … należy do ciebie;gdzieś się urodził; w której żyznej glebiesiejesz i sadzisz, a dom na niej stoi.W księgach wieczystych – tobie zapisanai żadnych innych nie ma spadkobierców,lecz nie należy do ciebie. Przepisówstrzegą państwowe, poważne organa.Pionowe prawo własności ziemi, ato, co w jej wnętrzu – ono reguluje.Znają się na nim ich prawnicze gremia.Zatem odpowiedź trzeba przyjąć z żalem,że gdy pod gruntem kopalnia fedruje,to jak najbardziej — jest to zgodne z prawem.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...