Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Pi_

Użytkownicy
 • Liczba zawartości

  504
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

187

2 obserwujących

O Pi_

 • Tytuł
  ona

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. do lustra? Wróbelkowi też mogłoby być. Bardzo fajny tytuł ;)
 2. Oli kakadu cudaka kilogram – Margoli kakadu cudaka kilo i czar oliwy dodam ćiut - tu i ćma dody w iloraz ci on i w jajo – ojaj wino a zebra im abrakadabra – ar bada karb, a mi ar beza Rad? O, też. A dar? Rada, że to dar. ;)
 3. Pi_

  list motywacyjny

  No i mnie złapałeś. A prywatnie: pewnego dnia wstałam, odeszłam od biurka, spakowałam pudełko i nie wróciłam. Od 23 dni jestem oficjalnie bez pracy. Będziesz z tego bardzo długo się leczył. Najlepiej samemu odejść i to wtedy, kiedy nikt się tego kompletnie nie spodziewa. Czytam wiersze, jesteś człowiekiem. Oczywiście firmy często różnią się poziomem zezwierzęcenia i można mieć różne doświadczenia. Czasami są smakowite profity, które dają złudzenie satysfakcji. Poza tym uczymy się być na adrenalinie, zamiast pustki w głowie stosy papierów, tabelek, rankingów itd itd. Wszystko "w porządku", dopóki niby jakoś w tym pływamy, ale co kiedy w końcu naprawdę zdarzy się, że przekroczymy jakąś granicę. To tak jak z kierowcą, który ciągle jeździ na kacu i myśli, że przecież teraz nie pił. Aż kogoś na tej drodze zabije, pół biedy, jeśli tylko siebie. Co, jeśli ktoś zrobi ci takie pranie mózgu, że faktycznie się zafiksujesz, albo, co jeśli to ty komuś zrobisz takie pranie mózgu, że skończy się to na przykład w sądzie. Przykład, można podać ich wiele. Człowiekiem trzeba być zawsze, wiesz jak się to zwyczajnie nazywa, takie wypożyczanie siebie na usługi... No uciekam, pozdrawiam ciepło.
 4. Pi_

  list motywacyjny

  Już aplikuję! W korpo jesteś i szczurem i rekinem w jednym ciele. Można się z tego wyleczyć? Pozdrawiam ;)
 5. Pi_

  "papugokrety"

  Czy sam czytałeś swój własny wiersz? No i sorry że się wtrąciłam, pisz dalej sam do siebie. Miłego.
 6. Wiódł ślepy kulawego... tak jakoś mi się skojarzyło. Nikt nie jest doskonały. Są różne sposoby zwrócenia uwagi - jest taki i na litość, tak z tego wiersza. Przepraszam, uśmiechnąłeś. Pozdrawiam :)
 7. Pi_

  "papugokrety"

  Poruszyłeś ważny temat, ale czy sam jesteś bez winy? Patrząc chociażby tylko na ilość limeryków, które mam wrażenie piszesz sam do siebie (nie bardzo wiem, jaka w tym przyjemność) idąc po prostu na łatwiznę, zamiast spróbować napisać coś trudniejszego (skoro masz na to czas) - jakoś nie widzę zbyt wiele Twoich komentarzy. Aż tak Twoje wiersze są lepsze od innych, że szkoda Twojej krytyki? A może nie o krytykę powinno chodzić, tylko po prostu o czytanie z uwagą i dzielenie się swoim sposobem odbioru? Krytyka to także próba oceny - a kto nam dał takie prawo, by oceniać? Wybacz, ale to nie jest poezja. Dla mnie wystarczyłby ten fragment, tu moim zdaniem jest w sam raz. Jakie zarodki? Łany zboża... Ale wszędzie tak jest, nie przez to upadają. Gorsze jest nieczytanie i niekomentowanie. Ale komentowanie i nieczytanie (to także bardzo częsta odmiana) jeszcze gorsze, to dopiero zabija, skrycie, podstępnie... Pozdrawiam.
 8. Pi_

  obraz świąt

  dźwięk dzwonów i kwitnące czereśnie płatki z drzew barwą wiatru niesione a na śmierć jest nam zawsze zbyt wcześnie van gogh z ram migdałowy w błękicie nieba gdy wielkiej nocy czuwanie werniks spiritualis z żywicą dzieci Twoich racz zesłać im Panie spokój olśniewający i wieczny Nazwa państwa Sri Lanka oznacza w sanskrycie „olśniewający kraj”. https://pl.wikipedia.org/wiki/Sri_Lanka
 9. Dziękuję za link. Film świetny. Bardzo dobrze oglądało mi się po przeczytaniu tych cytatów, które wybrałeś. Najpierw poczułam się nieco rozczarowana, że to po prostu cytaty, ale w porządku. Tam jest także wiele świetnych dialogów z dobrym humorem. Tak dla mnie: "Pewnie okaże się, że pisze rozprawę o szafach i spyta się, czy może popatrzeć na ciebie przy pracy: Przycupnę w rogu i będę cicho jak myszka". Pozdrawiam :)
 10. Tak łącząc oba tematy, jako ciekawostkę daję Ci link do mz dobrej książki. http://www.zabikraj.sklepna5.pl/towar/55/ks11-moja-droga-do-wolnosci.html Dobrej, ale nieliterackiej, nawet grafomańskiej (oby autor nie przeczytał!). Ale autentycznej - to wspomnienia AA. Co to znaczy dobrze pisać o problemie alkoholowym? Moim zdaniem tam jest dobrze, u Ciebie też, panie od dywanika nad poręczą. Pozdrawiam, miłego dnia :)
 11. Cóż to za wiersz świąteczny? Pozwolisz? do kanału prowadziła prosta ścieżka, gdzieniegdzie zakręcająca i pofalowana jak promienie słoneczne o poranku. luny świetlne rozświetlały drgające źdźbła traw. wszędzie wokół ścielił się miękki asfalt, a gnijące pozostałości, butelkowe zielenie wychlały się nieskromnie, obserwując totalną rzeczywistość kapitalizmu na ślady życia ktoś wylał beton
 12. @iwonaroma , @Marlett Dziękuję. Spokojnych, wesołych Świąt :)
 13. Pi_

  Efekt Albina

  Witaj. Nie jest idealnie. (Np. tam powinien być przecinek, ale mniejsza o to). Klasyczny podział ról - On cierpi. Ona musi przetrwać, rodzi, gotuje i wiadomo: Bohater zgłębia tajemnice życia i śmierci. Nie mam czasu więcej napisać. W wielkim tygodniu statystycznie wzrasta ilość samobójstw. Sztuką jest życie. Pozdr
×
×
 • Dodaj nową pozycję...