Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

tetu

Użytkownicy
 • Liczba zawartości

  183
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

169

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. przedawkowałam słowa Piotrze umarły wraz z sensem i nie ma nic co zakwitłoby między nami chłód droga pod prąd i skała z którą przyjdzie się mierzyć samobójcom zostanie odpuszczone to nie ich wina że ciemność pochłania światło i nie ma gotowych aniołów ani żyznych ziem w których można posadzić nowe człowiek staje się ciężarem sobie zawdzięczam ten stan Piotrze a przecież mogłam oddzielić ziarno wyłuskać co lepsze i na dobre zapomnieć czym jest kara skamieniałam nie podniosę już oczu ani głosu on przyjdzie we śnie kiedy będziemy zamarzać
 2. tetu

  Seks w pakiecie

  Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma:P Tak, tak, trzeba doceniać. Większość robi to dopiero jak straci. Dobrze jest jak się jeszcze da odzyskać, bo jak nie to powiedzenie "lepiej późno niż wcale" jest w tym przypadku bezzasadne. Chyba, że jako nauczka na przyszłość. Fajnie i z humorem, pozdrawiam. seks w pakiecie to jest coś a do tego dobry mąż robi wszystko tak jak trza nie ma go co z chaty gnać! ;)
 3. tetu

  Czasofrenia

  Gdyby nie tytuł, pomyślałabym, że to zwyczajne rozterki podmiotu. Każdy z nas ma w sobie jakieś lęki, wahania, tęsknoty etc... Ale tytuł jest dość niepokojący i prowadzi mnie w głąb peela, a konkretnie w środek jego głowy. Wg mnie to stan, istnienie różnych umysłów, funkcjonujący w każdym z nas. Czasami nasz rozum podpowiada nam zrób tak, po czym za chwilkę już mamy w głowie coś zupełnie innego. Tutaj oprócz takiej rozdzielczości mózgu mamy do czynienia ze stanem czasowo-chorobowym. Słowo phren, czyli tytułowa frenia znaczy umysł, natomiast "czaso" imho zapętlenie, czasowe splatanie, emocjonalne rozchwianie w danym momencie, czasie, to objawy, które pasują do czasofrenii ( bardzo fajnie pomyślane) Oddychanie, łapanie się powietrza, po to by żyć, bo żyć trzeba. Strach i jeszcze raz strach przed czym? przed czasem, przed tym "jeśli" które nadejdzie z tym czasem, w tym czasie. Lubię się nad czymś zadumać, a tu znalazłam sporo. Ciekawe to, pozdrawiam.
 4. tetu

  Ostatni akcent dnia

  Piękny wiersz. Z ogromną przyjemnością autorze, pozdrawiam.
 5. tetu

  Przeciwieństwa

  Witaj Deonix. Miło Cię znów widzieć:) Bardzo się cieszę, że tak odebrałaś ten tekst. Dużo w nim trafnych spostrzeżeń i bardzo ciekawych przemyśleń. Przeciwstawne żywioły i to co dzieje się pomiędzy... cały ten kosmos, ta warstwa płynna, którą podmiot pokonuje jest być może stanem przejściowym, być może, bo towarzyszą temu różne wahania (i stąd ta zmienność) Ona nie jest tutaj czymś złym, jest czymś innym, nowym. Poza tym zmienność ma też swój porządek w naturze, jest jej stałym elementem. Tu kluczowe jest przechodzenie do porządku nad logos, bo to dotyczy wszystkiego, w tym człowieka, jego duszy, ciała itd To tu tkwi siła i to jest efektem walki przeciwieństw, przechodzenia z jednego w drugie. Te dwa odrębne chaosy o których wspomniałaś przyciągają się, chcąc stworzyć jakiś constans, niezmienność:) ale czy to jest osiągalne? Czy da się uporządkować nieuporządkowane? Fajnie puentujesz swój komentarz. Podoba mi się to, że oprócz tego co w czasie i przestrzeni, potrafiłaś jeszcze odnaleźć to co w nas. Bardzo celnie Deonix, pozdrawiam serdecznie.
 6. tetu

  Przeciwieństwa

  Niedouczonej?! No błagam Cię! Twoje komentarze na wagę złota:) Jeśli już to być może ja za dużo gadam:) Ale lubię odnosić się do waszych komentarzy. Są ciekawe i często zaskakujące, a to dla mnie fajna lekcja, bo skłania do refleksji nad własnym wierszem, który czasami dostaje drugie życie, pozdrawiam Natka.
 7. tetu

  Przeciwieństwa

  Witaj Iw. Fajnie że poczytałaś i podumałaś:) Niestety nie mogłam zakończyć na 1 strofie, bo wówczas byłby to inny wiersz, niedokończony;) W drugiej cząstce mowa o ogniu, który jest formą pewnego procesu. Pozdrawiam serdecznie.
 8. tetu

  Wiersz

  Bardzo fajnie i pomysłowo duszko. Ten rozpleciony na wietrze warkocz świetnie obrazuje frywolność myśli, które rozbiegane dają słowom wolność i niepowtarzalny kształt. Ot jak powstaje wiersz:) Pozdrawiam.
 9. Rzeczywiście z potarganych myśli koncept;) A tak poważnie, może drobna zmiana szyku tutaj? "wiesz dobrze że ta noc" Tak, to wielkie szczęście móc dzielić z kimś uśmiech, radość, miłość etc... I choć szczęście to pojęcie względne, to jak się takie złapie trza trzymać i nie wypuścić, ale czasami się nie da, wiem. Dobrej nocy Marcin.
 10. tetu

  Przeciwieństwa

  Witaj Natka. Mnie też się podobają spostrzeżenia Pi, bardzo:) Lubię kiedy ktoś z uwagą poświęca czas na moje twory. Macie sporo racji mówiąc, że nikt wszechświatem raczej nie będzie, że jesteśmy tylko jego cząstką. Tak, ale cząstki się łączą i powstaje jedność. Punktem wyjścia dla Heraklita jest przeświadczenie, że "wszystko jest jednością", stąd też ta kwintesencja wszystkiego na końcu. Zatem widzisz Natka Heraklit sam się w to wmieszał, dawno temu;) W całą tę filozofię która jest zgoła odmienna niż nasze wizje stworzenia świata wplotłam ciut ciut relacji międzyludzkich i byłam ciekawa opinii. Także cieszę się z takich właśnie. Podmiot i adresat są tu na siebie skazani zatem metaforycznie jak słusznie zauważyłaś Nat tworzą własny wszechświat, nie cały, a własny. Dominującą jest peelka, która mówi; jestem twoim wszechświatem. A co jeśli podmiotem lirycznym byłaby/jest materia? ;) Dobrej nocki życzę. Dzięki, że zajrzałaś.
 11. tetu

  Drwinizm

  Czytałam i komentowałam w innym miejscu. Czyżby drwinizm społeczny? :D Nie wiem dlaczego skojarzyło mi się natychmiast z powiedzeniem ""Gorzej jest jak ktoś wyżej sra niż dupę ma" to taki najgorszy rodzaj bezrozumności, głupoty. i tak sobie poczytuję Twój wiersz. Fajny tytuł:) Ino co Ci małpa zrobiła?
 12. tetu

  Przeciwieństwa

  Marcin, fenks za polubienie:) pozdrawiam.
 13. tetu

  Przeciwieństwa

  Pi, miło Cię gościć:) Bardzo rozsądnie, że zadajesz pytania, drążysz, rozkminiasz. To czytelnik jest biorcą i masz prawo widzieć i czuć wiersz po swojemu. Fajnie, że przystanęłaś i przedstawiłaś swoją wizję tworu. Jeśli chodzi o wiersz, ze strony autora to taka zadumka nad filozofią Heraklita, dla którego wszystko jest jednością, wszystko płynie. Lubię oszczędność słowa, dlatego zminimalizowałam myśl. Dziękuję za wizytę, pozdrawiam.
 14. tetu

  wiosennie

  Bardzo mi się podoba lekkość w tym wierszu Natka. W bardzo fajny, zwiewny sposób przedstawiłaś nieuchwytność czasu. Świetny pomysł.
 15. tetu

  przysięga (bezsilność 4)

  Dziękuję także Sylwkowi, Duszce i Mateuszowi za głosy oddane na wiersz, pozdrawiam.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...