eMy

Użytkownicy
 • Zawartość

  59
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 1. eMy

  ceremonia

  Mam już dość waszego umba- bumba wokół truchła pobawcie się w końcu w chowanego waszych śpiewów nikt już nie słyszy wy też nie słyszycie tego głosu posiedźmy w ciszy, tak bardzo proszę przecież każdy ma jakieś wspomnienia spójrzcie są z nami, zawsze jak cząstki nieba gdy minie czas, popatrzmy w górę to jeszcze nie teraz gwiazdy nie przestaną świecić do jednej z nich jak ta malutkiego księcia będziemy mogli się uśmiechać
 2. eMy

  Próba Boga

  Dla sprostowania- nie twierdze, że bóg nie istnieje. Po prostu niekoniecznie musi być taki, jakim go sobie wyobrażamy. Moje podejście nie jest czysto ateistyczne, w zasadzie nie opowiadam sie po żadnej ze stron. Powiedzmy, że nadal "szukam" po swojemu. @Annie_M Fakt, kosmos w pewnym sensie przypomina sen osoby, której nie znamy. A przynajmniej nie pamiętamy, byśmy znali ;)
 3. eMy

  Próba Boga

  Znam te dzieła, żaden z autorów nie mógł być naocznym świadkiem. W całym zestawieniu jedynie Tacyt, słynący ze swej bezstronniczości i dokładności, jako-tako wspomina o Jezusie, niekoniecznie stawiając go w dobrym świetle. Nie zrozum mnie źle- nie twierdzę, że Jezus nie istniał, historyczność tej postaci jest raczej wiarygodna. Chodzi bardziej o to, że o jego czynach- sądząc po opisach, były raczej głośne- nie ma wzmianki w żadnych ówczesnych zapiskach rzymian.
 4. eMy

  Raj

  Dziękuje, miło mi to słyszeć!
 5. eMy

  Próba Boga

  Jeśli masz jakieś wiarygodne źródła to podeślij, proszę! Chętnie poczytam ;)
 6. eMy

  Próba Boga

  Wszyscy tak pięknie snują własne rozważania o bogu, a czy nie przyszło nikomu do głowy, że "nie odpowiedział", bo go nie ma? Być może nie jesteśmy w aż tak tragicznej sytuacji; możliwe, że jest, w jakiś tam sposób przyczynił się do naszego stworzenia, ale w obecnej chwili nasze czyny są mu obojętne? Twierdzimy, iż każdemu należy wpajać pewne wartości od dziecka, ale czy w ogóle zastanawiamy się czym one są? Jakie znaczenie dla boga miałoby to, czy ktoś pojawi się, bądż nie, w stosie kamieni i szkła ułożonym w harmonijną, z naszej perspektywy, całość? Pominę już fakt istnienia mniej znanych, dla nas, Polaków, religii i tego co wraz sobą niosą. Nie neguje, czy ktoś wierzy, czy nie. Część skutków, które niesie ze sobą wyznawanie danej religi ma pozytywny wpływ na społeczeństwo- mam na myśli zasady moralności i tym podobne. Ale czy nie jest tak, że i bez nich, człowiek, sam z siebie, chcąc żyć w społeczeństwie- prawdziwym, bez zbędnych napięć, nie niszcząc go- jest w stanie postępować moralnie? Część informacji, które znamy z Biblii jest przeredagowanym zapisem ustnych przekazów, które, podejrzewam, ludzie tworzyli od momentu, gdy wykształcili zalążki mowyi zastanawiali sie czym jest zaobserwowane, niezrozumiałe dotąd zjawisko- mam na myśli śmierć, myślę, że to ona mogłabyć motywatorem do wytworzenia świata "pozagrobowego". Oczywiście, jak wiemy, bądź nie, zjawiskom atmosferycznym również dopisywano boski pierwiastek. Do czego zmierzam? My, jako ludzie, istoty niezwykle inteligentne, rozwinięte w niesamowitym stopniu, czyniące rzeczy, które dla części zwierząt mogą wydawać się niewytłumaczalne, nadal pozostajemy zwierzętami... Zdaję sobie sprawę z tego jak to brzmi, aczkolwiek to okrutna- albo i piękna- prawda. Sam paradoks istnienia jest, no właśnie, jaki? Fajny? Nie powinniśmy liczyć na to, co "po drugiej stronie", bez względu na to jaka będzie, ale żyć najlepiej jak potrafimy, tak jak tylko MY tego pragniemy. Być może nic nie ma sensu, po prostu jest, a ja, Ty, czy oni to ziarenka piasku. Wiara jest naszą gwiazdką nadziei, uśmierzającą ból istnienia.
 7. eMy

  Raj

  Dziękuję za odwiedziny!
 8. eMy

  Raj

  A jakby było hał, hał- a nie... Dziękuję za odwiedziny, cieszę się, że element zaskoczenia był skuteczny!
 9. eMy

  Raj

  Trafne spostrzeżenie!
 10. eMy

  Raj

  Gdybym tylko znał odpowiedź... Kto wie co w tym raju gotują!
 11. eMy

  Raj

  Bóg który nas stworzył jest wspaniały daje nam pokarm nie pozwala by komukolwiek zabrakło wody obcujemy ze sobą na codzień czasem przychodzi i muska moje ciało kiedyś działa mi się krzywda ale to na pewno nie jego wina Raz na jakiś czas wybiera część z nas moje przyjaciółki mówią że trafiamy wtedy do lepszego miejsca takiego, w którym wszyscy są niesamowicie szczęśliwi każda chciałaby, aby to ją wybrano nie wiemy co nas czeka ale skoro wszyscy mówią że jest tam tak pięknie to jestem ciekawa kiedy padnie na mnie chciałabym być tak szczęśliwa ko, ko
 12. eMy

  To

  Justysiu, wpadłaś sobie powycinać fragmenty gazet i zrobić z tego własną układankę? Mam się wczytywać we własne odpowiedzi? Jestem, kurcze, sobą! Eureka! Odkrycie roku, naukowcy go nienawidzą zobacz jak! Jeśli nie możesz to nie patrz, chociaż, tutaj każdego prowadzi się za rączke, wiec spytam; Zamknąć Ci oczka? Ps Nadinterpretacja, praca wyzerowana. jeśli chcesz wkładać mi coś do ust to niech to będzie dobre jedzenie, nic innego nie zdzierżę.
 13. eMy

  To

  Tekstowo- rozważania w utworach są świetne, muzycznie- nie każdemu musi się podobać, mi pasuje! Za podesłane teksty bardzo dziękuje, utonąłem w tym konkretnie i czytałem kilka godzin, nie tylko teksty, ale też komentarze. W trakcie tego naszła mnie refleksja, iż czasem niektórzy nie potrafią spojrzeć na coś porzucając wszelkie utarte schematy i zasady. Czasem warto jest patrzyć na życie jak w tym słynnym powiedzeniu z okładką. Nie brać niczego za wyznacznik, gdyż każdy z nich musiał jakoś się narodzić, zrozumienie jest w tym wszystkim najważniejsze. A wykreowane formy? Czas i tak mamy limitowany, niech sobie będą, ale czy warto o nie walczyć?
 14. eMy

  Tatuś

  Wierzę w boga ojca który mnie zostawił i we wszystkich świętych których uświęcono W trójcę jedyną bo jestem jedynakiem i sam jestem w całym tym tłumie Podziwiam wszelką istotę stworzoną bo istnieje i jest prawdziwa Ożywion i martwą choć nie wiem co z drugą -wiedzieć nie chcę- nic nie zmienię, szkoda Skoro tworzę jako człowiek ślepy najmądrzejszy z wielu samotnik cwany oszust I pokonałem naturę dla siebie w małym stopniu to muszę pokonać ją dla innych by poprawić błędy boga taty skoro już widzę, że tylko ja mogę
 15. eMy

  To

  Nie takie to inne znowu! Co kto lubi, jedni z dupy, drudzy do- różnorodność zachowana! a Ty? Jak wolisz?