evicca

Użytkownicy
 • Zawartość

  357
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 1. evicca

  MASKA

  Masz może koncepcję na wiersz o dzbanie? 😂😂
 2. evicca

  Chłód

  @Czarek Płatak dziękuję!
 3. evicca

  Chłód

  Niestety, też nie robię sobie nadziei, że coś się zmieni. Nawet tragiczne wydarzenie z Gdańska pewne środowiska dodatkowo nakręca. Pozdrawiam Cię @Gaźnik i dziękuję za przeczytanie oraz polubienie wiersza.
 4. evicca

  Chłód

  Gazet strony krzyczą: nie żyje!! W radio grają smętne piosenki. Jutro znów ktoś kogoś zabije, gdy do głosu dojdą demony nienawiści, szaleństwa, gniewu, tak w nas dzisiaj za dużo tego. My słuchając demonów zewu, gdzieś tracimy miłość do ludzi. Strach wyjść z domu, że ktoś napadnie, nie ufamy sobie wzajemnie. Znieczulica empatię kradnie, o Iekarstwo na nią niełatwo. Co się stało, że ludzie bardzo nieżyczliwi innym się stali? Trzeba rozbić skorupę twardą, co powleka nam serca chłodem.
 5. evicca

  miłość do muzyki

  serduszka i serduszku, może czymś jedno zastąpić? Pozdrawiam
 6. evicca

  miłość do muzyki

  kontach w banku, czy kątach w pomieszczeniu?
 7. evicca

  Nie zamykajmy się w chwili

  By nie zawierzać jednej i otworzyć się na kolejne, bo na pewno będą.)
 8. evicca

  Nie zamykajmy się w chwili

  wprzód :)
 9. evicca

  Pamiętam

  wzdłuż :)
 10. evicca

  Letni poranek

  Ach, wakacje u babci na wsi.. Pozdrawiam.
 11. evicca

  Okruchy szczęścia

  Dziękuję, Justyno. Też rozglądaj się dziś za okruchami, są wszędzie. :)
 12. evicca

  Jeśli jesteś?

  Mario, mamy podobne myśli. Napisałam swój komentarz nie wiedząc, że Ty już ujęłaś moje myśli w słowa.
 13. evicca

  Jeśli jesteś?

  Ale co dzieci z głodu? (wiadomo, że każdy się domyśla, że umierają, ale nie powinno być to nazwane?) I usunęłabym środkowe przecinki. Jeśli jesteś, czemu wojen nie próbujesz powstrzymywać (nie brzmi równiej?) No własnie, Bóg uczy nakarmić , napoić, nie zabijać, ale też daje nam wolną wolę, czy to zrobimy, czy nie. Moje przemyślenia są takie, że Bóg nie jest zły, ale po to dał człowiekowi wolną wolę, aby ten ponosił konsekwencje swoich złych wyborów. I inni ludzie często też. Uważam, że nieszczęścia ludzkie są najczęściej wynikiem działań ich samych lub osób trzecich. Jeśli ktoś zabije dziecko na pasach, bo jechał pijany, to winny jest Bóg, bo na to pozwolił, czy ten pijak? Podobnie wojny. Nie Bóg je rozpętuje i prowadzi, a człowiek. Gdyby Bóg chronił nas przed wszelkim złem i nieszczęściem, byłby raj na Ziemi. A my mamy przecież swoim życiem na ten raj zasłużyć. Oczywiście szanuję Twoje poglądy, po prostu przedstawiłam swoje. I uważam Twój wiersz za bardzo ciekawy, skłaniający do przemyśleń. Pozdrawiam. .
 14. evicca

  różnica

  Daleko mi do jej sadu? Pozdrawiam
 15. evicca

  ***(Oceany podniebnych marzeń)

  Piękny, zgrabny sonet Ci się udał. :)