evicca

Użytkownicy
 • Zawartość

  52
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 1. evicca

  Dla Marysi

  Kiedy mnie jutro obudzisz o świcie, Zawołasz: chodź tu, mamusiu, Pobiegnę do Ciebie i z wielką miłością Przytulę do siebie, Pączusiu. Tak mocno Cię kocham, że bardziej nie można, Córeczko, Ty moje Maleństwo, I jestem szczęśliwa, że jesteś tu z nami, Dopełniasz rodziców małżeństwo. Bądź zdrowa, szczęśliwa i zawsze radosna Pięknie nam rośnij, Marysiu. My zawsze Cię kochać będziemy, Maluszku, Nasz Skarbie, Dziubeczku i Ptysiu.
 2. evicca

  Psina

  Dziękuję wszystkim za piękne słowa. To bardzo budujące, że nas, kochających zwierzaki, jest tak dużo. Mam nadzieję, że o wiele więcej niż sadystów, którzy je krzywdzą.
 3. evicca

  Psina

  Nie, ale też przygarnięta, tyle, że nie ze schroniska. :)
 4. evicca

  Psina

  Tamtego dnia nasze spojrzenia się spotkały. Jej wzrok- smutny, doświadczony, bez nadziei I mój- zaciekawiony. Nawet nie merdała ogonkiem, Jakby już nie wierzyła, że jeszcze może znaleźć dom. Podeszłam do klatki i spytałam: - Chcesz zamieszkać ze mną? Ogonek drgnął, a w brązowych ślepkach błysnęła nadzieja. Dziś, gdy wracam do domu, ona szaleje z radości. Nieważne, czy nie było mnie kwadrans, czy kilka dni. A ja wiem, że mam prawdziwą przyjaciółkę.
 5. Czas jest jak fale Bałtyku, Unosi nas bez litości, Nie można Chronosa cofnąć, By błędy naprawić z przeszłości. Czas płynie i szumi Bałtyk, Przyszłość nadciąga jak fale, Kto wie, co Polsce przyniesie, A może nie zmieni jej wcale? Może my- ludzie wymrzemy, Zajadli w swej niepokorze, Lecz czas będzie płynął i bez nas, A Bałtyk obmywał Pomorze.
 6. evicca

  Mamo

  Współczuję, na to nigdy człowiek nie jest gotowy
 7. Szumi Bałtyk, brzeg zalewa, Wdziera fale w piękny ląd, A po plaży chodzą ludzie, Naprawiając dawny błąd. W morzu żyją ryb ławice, Gęste glony, stada fok, Płyną statki, na nich ludzie, W zgodzie z morzem cały rok. Ludzkość dawno się ocknęła, W dobro złe uczynki zmienia, Dziś nie niszczy, lecz ocala, I natury dar docenia. Zrozumiała, że źle czyni, I w zagładę prosto zmierza, Dziś naprawia, co zniszczyła, Bałtyk lepszy czas odmierza.
 8. evicca

  rozmyślania sedesowego poranka

  😊😊😊😉
 9. evicca

  Tryptyk bałtycki, cz.1

  Jutro będzie kolejna część :)
 10. evicca

  nie kochasz

  Pięknie, podoba mi się!
 11. Szumi Bałtyk, brzeg zalewa, Wdziera fale w martwy ląd, A na plaży żywej duszy, Zniszczył wszystko ludzki błąd. W morzu martwe rybie ciała, Nie ma glonów, ani fok, Nie żeglują żadne statki, Pusto tu kolejny rok. Szumi Bałtyk smutnym szumem, Zgarnia śmieci z plaż i wydm, Było świadkiem śmierci życia, Nie ma nawet statków widm. Ludzie w morze ścieki lali Śmieci wyrzucali skrycie, Ich tankowce przeciekały, Klejąc ropą morskie życie. Wyniszczyli to, co żyło, Potem wyniszczyli siebie Został Bałtyk- martwa woda, Ludzkie szczątki gniją w glebie
 12. evicca

  Duchy na drzewie - „Neue Sachlichkeit”

  Bardzo mi się podoba ten wiersz. Masz talent. 😊
 13. evicca

  Dziękuję

  Dziękuję. I tak, Adresat już od kilkunastu lat sobie "zasłuża" 😊
 14. evicca

  meteoryt

  Bardzo mi się podoba. Tylko jest jedna maleńka literówka 😋
 15. evicca

  Dziękuję

  Ciężko mi znaleźć jakiś sensowny rym do słowa Kochany, a zależy mi, aby tym kończył się wiersz. Ale bardzo dziękuję za uwagi. Byłabym wdzięczna również za konstruktywną krytykę w odniesieniu do mojego poprzedniego wiersza. 😉