Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki


Nieznajomy Niewidzialny

Użytkownicy
 • Zawartość

  125
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

64

1 obserwujący

O Nieznajomy Niewidzialny

 • Urodziny 17.01.2000

Ostatnio na profilu byli

512 wyświetleń profilu
 1. Nieznajomy Niewidzialny

  Niechęć

  Zostaw mi chociaż te ulice ;) Jedno z najlepszych źródeł natchnienia.... Pozdrawiam i czekam na więcej ;)
 2. Nieznajomy Niewidzialny

  zawieszeni

  Otóż to! ;) Pozdrawiam ;)
 3. Nieznajomy Niewidzialny

  zawieszeni

  Stan przejściowy pomiędzy wzbudzeniem zaufania a kompletnym brakiem uwagi- poruszenie. Z samego obrazowania można wywnioskować, że peel dosłownie nie poruszył zaufania odbiorcy x, czy to w dobry czy w zły sposób. Jest to wręcz moda zalewająca świat, gdy człowiek zachowuje się i powiada, że nic go nie poruszyło (sprawcza ręka? ) ;) Wzbudzać to też napawać, obdarzać siłą, dobrą myślą lub po prostu okazać uczucia- w tym przypadku dosyć tajemniczo zwrotne. To fragment o istnej niewidzialności oraz beztrosce wydarzeń ,,Po" ;) Pozdrawiam i mam nadzieję, że chociaż trochę przedstawiłem to w sensowny sposób, bo tak jakoś ostatnio nie w sosie jestem :/ NN. Ps, Dosyć często wykorzystuję metodę stwarzania obrazu poetyckiego poprzez właśnie takie gry słowne, gdzie słowo dosłownie można poruszyć, złapać w ręce i poczuć. No, ale to już moje odczucia ;) Dzięki.
 4. Nieznajomy Niewidzialny

  zawieszeni

  Nawet nie poruszyłem zaufania, a już chcemy wzbudzać się. Złapałem w dłonie promyk lata, ostatni odcisnąłem wdech i już nie ma mnie, nie ma odsunąłem życie w cień. Tam chłód uliczek ciągnie z błękitnego nieba w dzień Pochwyciłem oddech w toni i zimny prąd zalewa mój żar, ciągnie do serca aby utopić zamiast poczuć przeszłości czar.
 5. Nieznajomy Niewidzialny

  O bezruchu słów kilka, fragment opowiadania.

  Bardzo nie żałuję przeczytania i i poczucia!
 6. Nieznajomy Niewidzialny

  śmierć (p. śpiewana i krzyczana)

  Czasami jak to nagle strzeli... ;)
 7. Nieznajomy Niewidzialny

  kwiaty pachnące

  Ja i ty, tworzymy świat dla którego rozgrzebać liście, wszystko warto dla skorupy ziemskiej, to jak patrząc pod skórę, wciąż widzieć światło i zanucę ci w rytm bicia, o cieple parzącym owoce Co tam u nas słychać, kwiaty pachnące! Zaczniemy leżeć i wtulać w nią, aż zapuści wygodę bez-pory I tylko raczkujące dłonie, rzucą nam trzeba iść w wieczność.
 8. Nieznajomy Niewidzialny

  śmierć (p. śpiewana i krzyczana)

  Wcale nie uważam, że zostałem obdarzony większym talentem... A bezczelność rodzi też inne, już pozytywne cechy ;)
 9. Nieznajomy Niewidzialny

  śmierć (p. śpiewana i krzyczana)

  Może to tylko kwestia pory roku ;) Chyba rozumiesz mnie jak nikt :D
 10. Nieznajomy Niewidzialny

  brak tytułu (S.Z)

  ,,opalam się w gwiazdach jak opiłki w oczach" Dwa wersy, które można czytać naprzemiennie i z każdą kombinacją ;) Do czysto poetyckiego lub romantycznego obrazu poetyckiego, dodałem walory czysto mechaniczne, związane z rzemiosłem. Buntuje to się samo w sobie z ideą romantyzmu, ale jest to tylko powielanie i interpretowanie dawnych wzorców. Mnie osobiście te dwa wersy przenoszą w ciepły krajobraz, który jest nieświadomie interpretowany ( brak pełni) , gdyż coś dzieje się w tle, jakaś praca wrze. W połączeniu z dalszymi strofami, pozorny spokój zostaje nagle rozwiany i trwa niepewność- no, mniej więcej tak :D Drugi sposób tak dla mnie wyraźny, to tusz z rzęs w oku kobiety. Może w tej kwestii nie jestem specjalistą, ale potrafi to przyprawić o łzy. Natomiast mi taki obraz kobiety zapada w pamięć. Spojrzenie/oczy przecież potrafią błyszczeć, można się wręcz emocjonalnie opalać w spojrzeniu, zawsze jednak jest jakaś wada estetyczna, powrót do ,,ziemskości". PS. Ale, ale! Nie chcę zdradzić wszystkiego- intymność,intymność! Je t'aime jest symbolem samo w sobie, a gdzie użyłem tego stwierdzenia w swoim życiu, a gdzie zasłyszałem, może zostać w spojrzeniu ;) Pozdrawiam serdecznie ;) NN.
 11. Nieznajomy Niewidzialny

  brak tytułu (S.Z)

  mogę zmienić twoje życie przecież wiem jak skończyć Je! t'aime, samotne serce opalam się w gwiazdach jak opiłki w oczach, obojętny świat, cierpię nie spojrzeć już w niebo na przecięty sufit, zbyt biały by jeszcze zobaczyć czy coś w tobie się żarzy kiedy upadniesz strzaskana nie usłyszę też wycia, mam tu okna zamknięte i nie oddycham.
 12. Nieznajomy Niewidzialny

  śmierć (p. śpiewana i krzyczana)

  Bardzo dziękuję :D Gdzieś na dysku sporo siedzi podobnych treści ^;^ Ale to są właśnie takie luźne formy, gdy jestem czymś zawiedziony lub zasmucony ;) Pozdrawiam i liczę na jakiś odzew, jak najszybciej ;)
 13. Nieznajomy Niewidzialny

  Przepis na życie

  Bardzo podoba mi się ten fragment. Kojarzę go z jednym z moich starszych utworów ;) Pozdrawiam.
 14. Nieznajomy Niewidzialny

  dykta

  Bardzo dziękuję @Don_Kebabbo, pozdrawiam ;)
 15. Nieznajomy Niewidzialny

  śmierć (p. śpiewana i krzyczana)

  @Annie_M Bardzo dziękuję za ocenę i komentarz, pozdrawiam ;)
×