Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Gaźnik

Użytkownicy
 • Liczba zawartości

  743
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Gaźnik

 1. Nie obraź się, ale wydaję mi się, że słabo znasz towarzystwo stadionowe, a zwyczajnie chciałeś im pojechać. Jako nastolatek trochę pojeździłem na mecze i nie mogę pozytywnie ocenić tego tekstu. Zupełnie nie popieram moich dawnych "braci" z trybuny. Jednak to nie takie proste jak się wydaję. Do bitwy wysyła się tępych nastolatków, którzy mają kisiel zamiast mózgu. W takich Mysłowicach kumpel z ławki szkolnej skacze po głowie swojemu byłemu koledze, bo ten jest kibicem Ruchu czy Górnika. Jednak na szczycie władzy to wygląda inaczej. Goście wspólnie handlują dragami i sterydami, wystawiają własnych klakierów policji (która z nimi współpracuje), a barwy wykorzystują tylko dla zwiększania zysku. Chciałbym wierzyć, że historia Wisły odmieni ten bieg historii stadionowej w naszej piłce, ale raczej tak nie będzie. To już nie są bandy patologicznych awanturników tylko mocno zorganizowane struktury przestępcze współpracujące z lokalną policją, oddziałami CBA/CBŚ czy co tam ma obecnie zajmować się takimi rzeczami... Na szczęście jestem już od tego daleko. Osobiście znam chuliganów, którzy byli wysoko postawionymi urzędnikami, maklerami czy też doszli wysoko w lokalnej polityce... Nawet po kilkuletnich wyrokach wiele osób robi kariery w biznesie... Walenie farmazonów na murach i tępe mordobicie pozostało dla starszych nastolatków. Często zmuszanych do treningów w klubach walki i sponsorowanych (poprzez sterydy i karnety na siłownie) przez starych gangsterów, którzy sami bić się już nie muszą i nawet... nie potrafią.
 2. Gaźnik

  Odkryto ład

  Przepraszam za dosadnosc formy. Byłem w ciężkim stanie wtedy.
 3. Wybacz, mimo że rozumiem wiele to jestem twardym katolikiem. Sam mam na koncie tyle romansów, że mógłbym o tym książkę napisać. Bóg wybacza, ludzie nie koniecznie. To co jest grzechem (nawet kiedy sam to robiłem wielokrotnie) według mojej wiary zawsze będzie dla mnie grzechem. Jednak nie zamierzam nikogo umoralniać. Po prostu napisałem swoją opinię zgodnie ze swoim doświadczeniem oraz religijnym podejściem do życia (a w tym jest także miłosierdzie do każdego bliźniego). Zresztą jak powiedział św Augustyn "Kochaj i rób co chcesz". A jeszcze podkreślę swoją myśl cytatem z Biblii "Nie ma przeto usprawiedliwienia dla ciebie, kimkolwiek jesteś, człowiecze, który sądzisz; albowiem, sądząc drugiego, siebie samego potępiasz, ponieważ ty, sędzia, czynisz to samo."
 4. Gaźnik

  arpedżio

  @Nieznajomy Niewidzialny znowu piszesz fantastycznie NN :) Pozdrawiam
 5. Gaźnik

  Odkryto ład

  ludzie niszczą swoją okolice by w kieszeni oszczędzić drobnice ignorancja, debilizm, kurestwo? tak się ścierwi poprzez oszczędność!
 6. A mi się akurat to podoba. Pamiętam siebie z technikum ile było we mnie wyniosłości, ignorancji, pogardy itd... Dzisiaj widuję na przystanku młode dziewczyny, które podczas rozmowy wciąż są delikatnymi dziewczynkami, ale gdy przypadkiem bez podtekstu skrzyżują się nasze spojrzenia wyczuwam taki lekko ordynarny błysk pogardy - i bardzo dobrze. Dla mnie każda obca osoba jest równie aseksualna, ale dla większości facetów jest inaczej. Pozytywnie odbieram, że młode, piękne dziewczyny potrafią spojrzeniem powiedzieć potencjalnemu zbokowi "wyp...". Taka potencjalna licealistka mogła zgrzeszyć ze swoim rówieśnikiem, odczuwać wstyd pochopnej decyzji itd... ale wciąż ma prawo do swojej wyniosłości w starciu z resztą świata. Popełnia się w życiu błędy, które trzeba przemyśleć wewnątrz duchowo. Grunt by nie stać się niewolnikiem i nadal czuć własną wartość.
 7. Chciałbym wierzyć, że autorka nie jest peelką wiersza, ale tekst brzmi bardzo osobiście. Wybrzmiewa brutalnie podkopana psychika, raczej mało popularne w świecie poezji, ale cieszę się i takie mocne pozycje się pojawiają. A dla skrzywdzonej, delikatnej psychiki poezja jest najlepszą terapią. Pozdrawiam.
 8. Gaźnik

  Miłosna zagadka II

  Mi się wydaję, że młódki zawsze tak postępowały. Kwestia ich inteligencji. Dla jednych tym bezpieczeństwem był dobrobyt materialny - tak jak dla mojej byłej, ex-ex niedoszłej żony, która przerzuciła mnie dla szychy ze swojej firmy nie zastanawiając się nad tym, że on i tak dla niej nie zostawi swojej rodziny (podejrzewam, że facet nie miał czasu pochwalić się swoją sytuacją życiową). Ale znam też inną sytuację. Moja siostra będąc pewną, że żaden ambitny facet nie przyjmie kobiety z niepełnosprawnym dzieckiem zaczęła uderzać do najgorszej maści pajaców byle kogokolwiek znaleźć. I szczerzę mówiąc wstyd mi za wspólne geny patrząc na to z jakimi idiotami ta desperatka się zadaję...
 9. Gaźnik

  Rymowanka o kochankach

  Bardzo dobry wiersz. Nie wiem sam czemu, ale skojarzył mi się ze sceną z pewnego filmu (który był moim zdaniem słaby, chociaż pierwszą część uważam za majstersztyk).
 10. Gaźnik

  Miłosna zagadka II

  Nie obraź się, ale hipotetyczna odpowiedź na to pytanie jest bezsensowna. Przyjaźniłem się z kobietami, które bajerowały mnie tekstem, że byłbym idealnym mężem... Chociaż same wybierały partnera życiowego, który jest moim przeciwieństwem. I mimo wszystko twardo trzymają się swoich partnerów. Zdarzają się ideały teoretyczne i faceci, których się wybiera dla walorów praktycznych. Aczkolwiek ciekawi mnie czy twoje znajome były szczere. :) Pozdrawiam, ciekawe tematy obierasz Marku. :)
 11. Chciałem odzyskać spokój stanąłem na dachu bloku przyjaciel zagnał mnie w róg Nadal znajduję się w szoku od ostatecznego kroku powstrzymał potencjalny wróg Z mych oczu odpadły łuski inaczej pracuje mózg i pokonam dziś każdą przeciwność Odpycham zaloty tłuszczy głupota ludzików próżnych nie przejdzie już przez naiwność
 12. Gaźnik

  Miłosna zagadka II

  Może się mylę, ale wydaję mi się, że masowe rozwody itd rozpoczęły się kiedy ludzie zaczęli się kierować właśnie "sercem". Małżeństwa z rozsądku trwają dłużej niż te z miłości
 13. Gaźnik

  Żabka

  Na zdjęciu może to tak fajnie nie wygląda, ale bardzo mi się podoba gdy, któraś z żabek przybierze taką pozycję w kokosie :D
 14. Gaźnik

  Miłosna zagadka II

  Nigdy o tym nie myślałem, ale chyba masz rację. Sam osobiście nie zamierzam już nigdy pchać się w związki, swoje przeżyłem. Jednak jak słucham o problemach znajomych to czasem czuję poważne zmęczenie tematem. Nie ukrywajmy, nie każdy nadaje się na męża czy żonę. A wielu ludzi, których znam zachowuje się jakby chciało całemu światu udowodnić, że wszyscy się mylą w sprawie ich partnerów, a później liczą na współczucie, że męczą się w toksycznych związkach... Może rzeczywiście przydałaby się nauka racjonalnego dobierania partnerów...
 15. Gaźnik

  To tylko sen

  Ładny erotyk, chociaż wydaję mi się, że można by trochę popracować nad rytmiką. Proponowałbym zrezygnowanie z wielkiej litery w wyrazach "Twą", "Twoich" i "Twój". Pozdrawiam :)
 16. Bardzo ładny wiersz :) Pozdrawiam
 17. Gaźnik

  Retro

  Pierwszy raz słucham tego kawałka i szczerzę mówiąc w ogóle mi się nie podoba. Przekaz może i szczery, ale zbyt prosty i sztampowy. Trochę mnie to dziwi, nigdy tego faceta nie słuchałem. Jednak słyszałem go kiedyś na żywo, nawet nie pamiętam dokładnie komu supportował, chyba Eldoce. Wydawało mi się, że ciekawsze wersy składa. Jestem pewien, ze gdybyś Ty się akurat rapem zajmował to robiłbyś dużo ciekawsze kawałki niż ten co wrzuciłeś. Pozdro NN :)
 18. Gaźnik

  Strumień

  Nie ma za co. Ładny wiersz to i serducho wpadło. Przypomniałeś mi pewną sytuacje z pracy. W rurociągu z czystą wodą zrobiła się malutka dziurka. Woda ciekła przez nią ciurkiem, jednak wpadała w dość duży pęd powietrza i szybko przemieniała się w mgiełkę. Dopóki obserwowałem ją jedynie z naprzeciwka dojeżdżając do tego miejsca pociągiem nie zwracałem na to szczególnej uwagi. Jednak raz miałem sytuacje gdy lokomotywę z zapalonym światłem zostawiłem jakieś 30 metrów od miejsca gdy ona się tworzyła. Kilka metrów przed moją maszyną jest boczny chodnik, na który musiałem wejść sprawdzić sytuacje. Kiedy wracałem miałem okazję zaobserwować z boku podświetloną, wyżej wymienioną mgiełkę. Dopiero z tej perspektywy widoczne było, że woda nie układa się równomiernie. Tworzyły się drobne obłoczki, przelatując naprzeciwko mnie przypominały właśnie taką wędrówkę dusz. Niezwykle piękny widok jak na kopalniane warunki, żałowałem że nie jestem w stanie tego zarejestrować. Przy okazji pojawiła mi się pewna retrospekcja. Kiedy w dzieciństwie usłyszałem, że po śmierci gdy już się znajdziemy w niebie spotykając naszych bliskich będziemy czuć szczególne uczucie, ale nie będziemy pamiętać kim ta osoba była dla nas w trakcie życia doczesnego. W jednej z bajek mojego dzieciństwa ludzie po śmierci byli właśnie takimi swobodnymi obłoczkami. Tak mi się to wszystko skrzyżowało, że wyobraziłem sobie, że tak właśnie powinni wyglądać ludzie w raju. Nikt nie byłby brzydki, piękny, seksowny, odrażający... itd Pozdrawiam Artbook :)
 19. Gaźnik

  Retro

  Kolejna ciekawa propozycja NN. Bardzo ładnie się rozwijasz
 20. Gaźnik

  Wycisk (Cyklotymia)

  Dziękuję. Akurat dzisiaj do niego sobie wróciłem. Postanowiłem to dopisać w swój "korek". :D
 21. Gdyby nie ten wypadek to pewnie nigdy bym nie zwrócił uwagę na faceta. Wielka szkoda. W dodatku kolejna porażka dla naszego społeczeństwa. Wylew hejtu zmusił serwisy informacyjne do likwidacji komentarzy przy wiadomościach na temat zmarłego. Dla hien internetowych śmierć człowieka sukcesu jest wielką pożywką. Przykre. Podwójny ból dla rodziny.
 22. Pewnie to źle interpretuje, ale ja inaczej odczułem ten fragment. Nocne przemyślenia potrafią nadać nowego blasku doświadczeniom uzyskanym w trakcie dnia. Sam proces tych przemyśleń może być wskrzeszaniem dnia. A Zostawiony może być wyjątkowo czuły na te różne nocne myśli... Tak czy inaczej... Jak zwykle ciekawy wiersz publikujesz NN :)
 23. Warto zapracować na taki bilet, ale z jego realizacją proszę Cię byś się nie śpieszyła. Bardzo ładny wiersz. :)
 24. Gaźnik

  ..?

  Mój błąd. Trochę głupio, bo sam rzadko bywam peelem w swoich wypocinach. :D
 25. Gaźnik

  ..?

  My nawet sobie nie zdajemy sprawy jak mocno jesteśmy rozwinięci cybernetycznie. Oczywiście, że to nie poziom Estonii. Jednak nie mamy się czego wstydzić. https://www.dw.com/pl/welt-polska-dystansuje-niemcy-pod-względem-cyfryzacji/a-49592166 Przepraszam za didaskalia, ale myślę, że wątek warty zapoznania. PS. Nie potrafiłem tego zbić w jedną wypowiedź. Przepraszam za spam.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Nasza witryna korzysta z plików COOKIES („ciasteczka”). Dowiedz się więcej o COOKIES z naszej Polityki Prywatności Polityka prywatności