Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki


WarszawiAnka

Użytkownicy
 • Liczba zawartości

  2541
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez WarszawiAnka

 1. WarszawiAnka

  Miłość

  "Marność nad marnościami i wszystko marność." Wiersz bardzo uduchowiony, wpisujący się w nurt poezji metafizycznej, gdzie Peel, znużony i rozczarowany światem materii, wyrusza w duchową podróż do źródeł bytu. Wiersz brzmi przekonująco, ponieważ Peel sam jest przekonany o słuszności wyciągniętych wniosków i podjętych decyzji. Peel wspomina też swoje dawne odejście (od Boga?) i wyraża szczere pragnienie powrotu. Mimo obecnych w tekście emocji wiersz tchnie spokojem i skłania czytelnika do zadumy... Tak ja to odczytuję. Pozdrawiam
 2. WarszawiAnka

  Serce

  Lubię takie alternatywy. :) Czasami mogą dużo zmienić - nawet wymowę całości. Pozdrawiam
 3. WarszawiAnka

  INNA PENELOPA

  @Pi_ : Dziękuję. :)
 4. WarszawiAnka

  INNA PENELOPA

  @Wędrowiec.1984 : ...i dziękuję. :)
 5. WarszawiAnka

  INNA PENELOPA

  Już kiedyś tę piosenkę wklejałam, ale nie mogę się oprzeć... :) Miłego nocnego żeglowania! :)
 6. WarszawiAnka

  INNA PENELOPA

  Prawidłowe skojarzenie, choć, jak pisałam powyżej, w moim wierszu Odys jest nieobecny.
 7. WarszawiAnka

  INNA PENELOPA

  @Wędrowiec.1984 : Czas tkaninę już odłożyć: na spoczynek się udaję, by w marzeniach sennych ujrzeć niezbadane, piękne kraje... Dobranoc :)
 8. @Wędrowiec.1984 : Dziękuję. :)
 9. Cztery zwrotki wystarczą. A sens wiersza jest podany w pierwszej zwrotce: "wiersz co chwali ciszę". :) Relaksujący tekst. :) Pozdrawiam
 10. WarszawiAnka

  INNA PENELOPA

  Czytając Twój czterowiersz uświadomiłam sobie, że mój wiersz jest cytatem - odpowiedzią, jaką Penelopa mogła dawać zalotnikom pozornie zaskoczona tym, co się dzieje. Wcześniej tego nie widziałam - dzięki! :)
 11. Każdy ma własne skojarzenia... :)
 12. WarszawiAnka

  INNA PENELOPA

  Sugerujesz, że nie wie lewa ręka, co czyni prawa? A zasłuchanie pogłębia tylko rozkojarzenie? Czyli Peelka sama pruje, a później się szczerze dziwi? Może tak być! :)
 13. Niespełnione marzenia są wiecznie żywe... Aby zaś marzeniom nie opadły skrzydła, polecam Ci utwór wklejony przez @Artbook™✍. Odkryłam go wczoraj:
 14. Nie tylko marzysz, ale dobierasz swoim marzeniom piękne ramy. :) Widzę, że Cię nie doceniałam... :)
 15. Piękna metafora - ale skąd pochodzi cytat?
 16. A ja ten wiersz rozumiem jednak trochę inaczej, bardziej "humanistycznie", jako alegorię losów narodów, plemion, pokoleń... Ale pozostawia on szerokie pole dla interpretacji. Ja też uważam, że powinieneś trzymać się własnego stylu. Piszesz tak, jak czujesz i dobierasz formę (renomowaną, zresztą), która Ci najbardziej odpowiada. Chciałam jeszcze dodać, że sonet ma własną siłę nośną, oprócz treści przemawia formą. Bardzo wyraźnie to czuję, chociaż sama nie próbuję... Sonet "prowadzi" poetę i czytelnika.
 17. WarszawiAnka

  INNA PENELOPA

  A cóż innego Peelce pozostaje... Pozdrawiam
 18. WarszawiAnka

  INNA PENELOPA

  @Pi_ : Dziękuję za Twój głos. :)
 19. ...a ja chcę, żebyś dalej tak pisał! Po pierwsze: sprawia Ci to przyjemność Po drugie: kto będzie tak pisał, jak nie Ty? :)
 20. Głębia przestrzeni - i głębia myśli. I to jest to, co mi się u Ciebie tak podoba: rozmach i monumentalność, a na ich tle egzystencjalne przemyślenia i intymność ludzkich uczuć. Bardzo do mnie przemawia ten wiersz swą gwiezdną symboliką i wzrusza bólem ludzkich przeżyć. Jest tu fatalistyczny trud, ale też iskierka nadziei... Pozdrawiam
 21. Ostro kontrastują ze sobą dwie części wiersza - w pierwszym panuje chaos wywołany zmianą paradygmatu, a w drugim - zaskakujący spokój Peela, który nie popada w rozpacz, ale ma nadzieję na objawienie się prawdy. Dla mnie kluczowe są słowa: "Bo to nie jest moje miejsce To cudzy dom." Pozdrawiam
×
×
 • Dodaj nową pozycję...