WarszawiAnka

Użytkownicy
 • Zawartość

  1502
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Zakładki

 1. ZATRZYMAĆ DZIEŃ
  ZATRZYMAĆ DZIEŃ
  Urzekło mnie, że wiesz o czym piszesz, masz coś do przekazania w swojej poezji. Do tego dochodzi cudowny styl pisania, tzw. "lekka ręka", dzięki czemu subtelnie przekazujesz odbiorcy swoje odczucia. Jestem pełna podziwu ;)

 2. ZATRZYMAĆ DZIEŃ
  ZATRZYMAĆ DZIEŃ
  pięknie to napisałaś z dozą wdzięcznych pragnień i jak zawsze z polotem-myślę,że,kiedy przestaniemy biec na oślep,świat się zatrzyma i dzień się wydłuży,,,pozdrawiam

 3. ZATRZYMAĆ DZIEŃ
  ZATRZYMAĆ DZIEŃ
  Carpe diem!
  Pozdrawiam serdecznie :)

 4. dryfuje samotnie
  dryfuje samotnie
  A ja chyba zgodzę się z tym, że samotność, to jedyna bezpieczna przystań, że każdy z nas u swoich wewnętrznych podstaw jest samotny, jest tylko "czystym sobą"... Ta wewnętrzna samotność jest warunkiem tej czystości, zabezpiecza ją. W warstwach płytszych dopuszczamy do siebie innych, ale są oni raczej tylko (dobrymi, obojętnymi lub złymi) gośćmi. Gdy pozwolimy im wniknąć głębiej, tracimy swoją autonomię, swoją czystą indywidualność. Często dzieci staja się tego typu "ofiarami" zbyt dominujących nad nimi dorosłych.
   
  Wiersz jest dla mnie piękny, w swojej oszczędności i też - w swoim łagodnie i dlatego autentycznie przemawiającym smutku.
  Pozdrawiam. :)

 5. LUSTRA
  LUSTRA
  Choć początkowo niepokojąca i bolesna, to jednak pięknie kończąca się treść Twojego wiersza, WarszawiAnko... Wynika z niej dla mnie, że tylko w kochających nas oczach widzimy się prawdziwie, co dla mnie jest jednoznaczne z tym, że widzimy nasze własne piękno. To kochające spojrzenie wydobywa z nas nasze naturalne piękno i sami zaczynamy je dostrzegać i w nie wierzyć.
   
  Odpowiada mi forma czy struktura tego wiersza, bo dobrze się czyta i jednocześnie wydobywa z niego treść, to, co w niej najistotniejsze. Powyżej dopisałam jednak do tekstu propozycje małych stylistycznych poprawek, może któraś z nich ci się spodoba :) Pozdrawiam :)

 6. LUSTRA
  LUSTRA
  Dzięki za miłe słowa! I niejako płynący z nich pozytyw dla mojej osoby. Ale zaskoczona przewertowałam ślady swojej aktywności u Ciebie i nie wiem czy uwierzysz, ale to jest dopiero drugi wiersz, który skomentowałam, a pierwszy z uwagą, propozycją korekty:) Ale spotkałyśmy się już pod wieloma innymi wierszami i stąd pewno takie wrażenie. :D Tak czy inaczej dziękuję (jeśli to w takim przypadku nadal aktualne heh)
   
  Po prześledzeniu całej konwersacji, to mnie osobiście najbardziej pasuje ta bardziej skondensowana forma (bez trzykropków), ale ja bym jeszcze 'wyenterowała' te wymieniane przymiotniki, po staremu, jak w cytacie na początku tej wypowiedzi - to tak wg mojego gustu. Bo rzeczywiście ten słupek jest mniej wygodny w czytaniu.
   
  Co do słowa 'krzywy' - zrobisz jak czujesz, dla mnie już było po prostu zbędne;) a jest w tym kolejnym wymienieniu, także nie znika z wiersza 'na zawsze'. 
  Co do sukienki, to rozumiem to uczucie, zawsze jest trochę obco, ale akurat w tym wypadku jest to nadal ta sama sukienka, tylko z innym układem falbanek (jeśli tak się da):P
   
  Co do luster oczu, to racja, największy ciężar ma chyba to wtedy, gdy odnosimy wrażenie negatywnego postrzegania nas i stajemy się tacy w swoich oczach. I dobrze jest to u Ciebie ujęte- w tej drugiej strofie. Na tym aspekcie skupiłam się najmniej przy pierwszym odczycie. 
  Dobranoc:)
   
   
   

 7. LUSTRA
  LUSTRA
  Na portalu są bardzo dobre pióra jak Nata Kruk Oxyvia itd. Łączą wiedzę i talent potrafią takie osoby bardziej technicznie podejść do wiersza i wycisnąć ile się da. Ja niestety polegam na tym co czuje, albo jak odbieram wiersz. Niestety nie idzie za tym wiedza jak naprawić lub wskazać dokładnie, co szwankuje.
  Dlatego dając rady czuje sie jak moj tytułowy miś na łące z satyry :) 

 8. LUSTRA
  LUSTRA
  Może interpunkcję wprowadzić sam tekst jest bardzo dobry w moim odczuciu ale jakoś taki rozrzucony. Z drugiej strony był kot szarobury, który  pisał, że znany poeta potrafił pisać samo "i" w  osobnym wersie więc o co ja sie czepiam :) 

 9. LUSTRA
  LUSTRA
  Podoba mi się ten pozytywny akcent, niejako enklawy - oczu ukochanej osoby, w których odbiciu jest się pięknym.
   
  Jedyne co, to gryzie mnie w 1zwrotce powtórzenie słowa 'krzywe', wczesniej jest o krzywym zwierciadle, potem znów w drugiej zwrotce, więc myślę, że przy tej wyliczance, usunięcie krzywości wyjdzie na plus:) 
   
  A co do tego całego oceniania, to niestety tak jest, głupi i przykry odruch. 

 10. LUSTRA
  LUSTRA
  O tak bo w pełni tkwi pełne rozwiązanie.I w prostocie rozwiązania tkwi szczęście .

 11. LUSTRA
  LUSTRA
  Wiersz bardzo ładny myślę, że o ocenianiu, ale wszystkie te "krzywe zwierciadła" mogą tak widzieć jak pellka, ona też może być takim krzywym zwierciadłem dla innych.

 12. SŁONECZNY SCHRON
  SŁONECZNY SCHRON
  O, to jest wiersz, który czyta się z niekłamaną przyjemnością :) 
  Pozdrawiam 

 13. SŁONECZNY SCHRON
  SŁONECZNY SCHRON
  z ciekawością przeczytałem trzy razy. Podoba mi się. Pozdrawiam

 14. SŁONECZNY SCHRON
  SŁONECZNY SCHRON
  każda taka chwila jest na wagę złota-pięknie malujesz słowem każdą myśl,niezwykle stylowy wiersz,bardzo przyjemnie się czyta-miłego wieczoru-dobranoc*

 15. JA, SZATAN
  JA, SZATAN
  Jako kilkukrotnie nawrócony katolik muszę przyznać, że włos stanął mi dęba w trakcie czytania. Ale jako miłośnik poezji muszę przyznać, że jest napisany przepięknie (chociaż jako osoba wierząca wiem, że sam szatan powinien się pojawiać w pięknej postaci ;) ). Na szczęście przed odpowiedzią zauważyłem komentarze i trochę się uspokoiłem. :)
   
  Gdy traktowałem Biblię bardziej po "twórczemu" to było mi bardzo żal upadłych aniołów. 
   
   

 16. JA, SZATAN
  JA, SZATAN
  Oryginalny i dobrze napisany wiersz.
   
  Ale słyszałam też,
  że drugim imieniem szatana jest... ego.
  I jest w tym sporo racji, wg mnie.
   
  Pozdrawiam :)

 17. JA, SZATAN
  JA, SZATAN
  on niechce upodlic lecz daje narzedzia
  stwarza sytuacje podszeptuje cicho
  proznosc rownosc oraz czlowieczenstwo
  kpiaco trzepocze na sztandarach
   
   
   

 18. JA, SZATAN
  JA, SZATAN
  niech szatan się boi :) wszak to uosobiony strach

 19. JA, SZATAN
  JA, SZATAN
  co prawda nie przepadam ani w tę, ani w tamtą stronę,
  ale za rytmikę piątka się należy
  i linia melodyczna też :)
  Pozdrawiam.
   
   

 20. SŁONECZNY SCHRON
  SŁONECZNY SCHRON
  Eteryczna, idylliczna, słoneczna enklawa,
  z przyjemnością przeczytałam.
   
  Porywa lekkością i energiczną świeżością,
  @Annie_M pisała tu kiedyś o "słonecznej przezroczystości",
  Twój wiersz skojarzył mi się właśnie z tym określeniem.
   
  Spodobało mi się, choć ta jasność (myśli) może trochę porażać i oślepiać,
  ale to moje subiektywne wrażenie, za bardzo myślę obrazami :)
  Tosieupisałam ;)
   
  Pozdrawiam :)

 21. SŁONECZNY SCHRON
  SŁONECZNY SCHRON
  Tak, tak, forma graficzna cudna, i ten pomysł z śródtytułami :) Bardzo bardzo pokrzepiający przy tym :)

 22. SŁONECZNY SCHRON
  SŁONECZNY SCHRON
  Pomysłowy układ, zapis graficzny też ciekawy, wszystko dokładnie przemyślane, tytuł ładny, a ja zwracam uwagę na tytuły, one są (jak dla mnie) ważnym wprowadzeniem do wiersza. Jestem za, a nawet bardzo. Pozdrawiam :))

 23. JA, SZATAN
  JA, SZATAN
  Odważnie i zdecydowanie obnażający oblicze i naturę zła (Szatana) wiersz, WarszawiAnko.., tez w formie i stylu wyraźnie przemawiającym i bezpośrednim. Jedynie ten jeden wers, który zaznaczyłam, jedno w nim słowo - "rozkazu" nie psuje mi do mojego rozumienia zła: zło nie ma takiej mocy, żeby nam rozkazywać, zło może nas "tylko" kusić, okłamywać, zwodzić, osłabiać, dręczyć ... Mamy wolną wolę i dopiero nasze wejście w relację ze złem prowadzi do powstania konkretnego zła, które my realizujemy. Tak to rozumiem i też tak doświadczam. Pozdrawiam :)

 24. JA, SZATAN
  JA, SZATAN
  Bardzo dobry wiersz. Jestem pod wrażeniem.
  Pozdrawiam.

 25. WICHURA
  WICHURA
  Bardzo podobają mi się rymy i klimat jaki niesie burza widziana z bezpiecznego miejsca. Pozdrawiam :))