duszka

Użytkownicy
 • Zawartość

  766
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 1. duszka

  wielka ucieczka

  Piękny, choć też dramatyczny wiersz, piękne chwila uwolnienia... Bardzo mnie poruszył - do głębi.Tak, ta nasza "wielka ucieczka" przed lękiem śmiertelności to właśnie w głębię i przestrzeń i wystarczy tylko się do niej zwrócić, podnieść wzrok... Pozdrawiam :)
 2. duszka

  Bo jesteś Bogiem

  @Marcin Krzysica Ciesze się, że wiersz Ci się spodobał :) Pozdrawiam.
 3. duszka

  Bo jesteś Bogiem

  Zgadzam się z Twoim odczuciem i Twoja propozycja tez mi się podoba i przejęłabym ją na pewno, gdyby... nie ta bardzo wyraźna potrzeba obecności słowa "Bogiem" w tytule. Chcę to słowo w nim widzieć i zachować. Odważnie. :) Dziękuję za czytanie i wczuwanie się :)
 4. duszka

  Bo jesteś Bogiem

  Tak, ja chyba właśnie za tym "najtrwalszym połączeniem" cięgle od nowa gonię, bo ciągle od nowa gubię drogę do niego... Dziękuję za, jak zwykle, ciekawą i głęboką myśl i pozdrawiam. :)
 5. duszka

  Bo jesteś Bogiem

  Cieszę się z Twojej pochwały i dziękuję za nią :) Co do tytuł natomiast... hm, może tylko "Bo jesteś"? Jednak zależy mi na tym, żeby była pełna jasność, o kim wierszu mowa, poza tym to właśnie stwierdzenie "bo jesteś Bogiem" zabrzmiało we mnie bardzo wyraźnie w opisywanym doświadczeniu i zapoczątkowało ten wiersz. Pozdrawiam.
 6. duszka

  Bo jesteś Bogiem

  . znów bólem pukasz do mnie i uchylam drzwi i wdycham powiew z Twoich płuc a potem płyną słowa Twoje z moich ust i już za nimi gonię .
 7. duszka

  Miłość nie śpi

  Ale radość, że tak to widzisz :) Dziękuję i również spokojnego wieczoru.
 8. duszka

  potrzebujesz

  Z tym impulsem według mnie rodzimy się, ale może ulec potem zagłuszeniu, a razem z nim świadomość, że jest pierwszym i największym darem "stwórczej siły". Dla mnie większość mojego życia składa się z jej darów, a jego znikoma część jest moim dziełem i moją zasługą. Dlatego może mniej się "siłuję" z życiem. ;) Lubię Cię komentować, ale tez troszeczkę się boje, bo tematy, o których piszesz są bardzo wrażliwe i nie chciałabym ich za mocno dotknąć. Pozdrawiam :)
 9. duszka

  Miłość nie śpi

  @iwonaroma cieszę się, że wpadłaś i dziękuję za serduszko :) Pozdrawiam
 10. duszka

  Miłość nie śpi

  @Wojciech Bieluń -Targosz i @poczwarka dziękuje Wam za przeczytanie wiersza i refleksję oraz pozdrawiam :) :)
 11. duszka

  potrzebujesz

  Dla mnie ten wiersz to jakby rozpaczliwe siłowanie się człowieka z przeznaczeniem, z porządkiem Stworzenia i prawami życia... Siłowanie może z braku zaufania w ich słuszność lub braku wiary w ich istnienie... Pozdrawiam :)
 12. duszka

  Miłość nie śpi

  Rzeczywistość miłości... Tak, człowiek chyba tylko poprzez miłość prawdziwie jednoczy się z rzeczywistością i - współdziała w jej tworzeniu. Nawet jeśli są to tylko chwile takiego spełniania naszego ludzkiego powołania, to warto dla nich żyć i warto walczyć o ich przedłużanie. Dziękuję za tą inspirującą myśl do mojego wiersza i cieszę się, że ją wyzwolił. :) Pozdrawiam
 13. duszka

  Miłość nie śpi

  . Jej dotyk zamienił nas w słuch i nie ma już ślepych uliczek i nocy milczących bez gwiazd obudził się świat i nie chce znów zasnąć. . .
 14. duszka

  Kartka z kalendarza

  Lekko, tanecznie przeżyta codzienność zakończona dopełniającym szczęście spojrzeniem w znajdującą się zawsze tuż obok głębię. Dziękuje Ci, Mario, za tą taneczną lekkość, którą czytając poczułam i uśmiech na końcu. :) Pozdrawiam.
 15. duszka

  Dzban pełen goryczy

  To chyba pech, albo nieszczęście, o którym piszesz? I podoba mi się co i jak o nim piszesz. Jest w tym nadzieja, a nawet wiara w zwycięstwo sensu istnienia. Tylko tytuł jest w porównaniu z treścią dla mnie nieco zbyt gorzki i w drugim wersie nie pasuje mi trochę "na coś co" - może zamiast tego np: "tam gdzie nie powinno"? Pozdrawiam :)