Łukasz Czuchoński

Użytkownicy
 • Zawartość

  30
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 1. Łukasz Czuchoński

  Wspomnienia

  Przechadzam się po ulicach i wspominam z żalem dni minione. Wędruje tak bez nadziei i jutra lepszego, ale tak myślę, że co może się jednak zmieni i dumnie głowę podnosząc pnę się hen pod górę.
 2. Łukasz Czuchoński

  OstraBrama

  Jest taka brama na świecie co ostrą ją nazywają. Spogląda na nas z Niej czule Madonna nasza kochana. Z góry nas obserwuje uśmiechając się ciągle. Z Wileńskiej ziemi przychodzi na świat błogosławieństwo, a my pod Nią przechodząc z nadzieją w przyszłość patrzymy.
 3. Łukasz Czuchoński

  odpływ

  Szanowny Joachimie. Ithiel sam krytykuje to co pisz. Zdaje sobie sprawę, że nie jestem Mickiewiczem, ani jakimś innym poetą, ale pisze to co mi przyjdzie do głowy i staram się tym dzielić z innymi i słuchać może ktoś mi coś bardziej doświadczony doradzi więcej, a ten PAN nie dość, że sam nie umie pisać to jeszcze krytykuje innych
 4. Łukasz Czuchoński

  odpływ

  to jest dopiero badziewie
 5. Łukasz Czuchoński

  Dlaczego? Pytania i odpowiedzi

  Dlaczego słońce świeci? Dlaczego deszczyk pada? Dlaczego są gwiazdy i księżyc? Dlaczego tęcza barwnie wisi na niebie? Dlaczego drzewa gubią liście? To wszystko po to, żeby świat był bardziej kolorowy.
 6. Łukasz Czuchoński

  Pielgrzymka

  kto cię tu wpuścił w ogóle. Już ci powiedziałem jak się nie podoba to nie czytaj błaźnie
 7. Łukasz Czuchoński

  Pielgrzymka

  Kroczy pielgrzymka, jak wąż się wije do Jasno Górskiej Madonny, ze swymi prośbami, żalami i pytaniami też. A Ona spogląda na nas ze złocistego obrazu i uśmiechając się tuli nas wciąż ciesząc się, że odwiedziliśmy Ją z każdego krańca Polski i świata.
 8. Łukasz Czuchoński

  Miłość znaczy kochać

  Miło mi czyta się to co pan pisze
 9. Łukasz Czuchoński

  Miłość znaczy kochać

  Miłość nie jedno ma imię, Miłość ma wiele znaczeń, Miłość to kwiaty kwitnące, Miłość to gwiazdy świecące, Miłość to księżyc lśniący, Miłość to słońce, które świeci dla nas, Miłość to liście szumiące, Miłość to ptaki śpiewające, Miłość to błękit na niebie, Miłość to tęcza wielobarwna, Miłość to nie tylko jedno słowo ,,kocham”, Miłość to nie tylko trzymanie się za ręce; przytulanie się i patrzenie sobie w oczy, ale kochać prawdziwą miłością znaczy być wiernym i szczerym.
 10. Łukasz Czuchoński

  WielkaNoc

  Siadamy wspólnie jak co roku przy stole , w ten wyjątkowy dzień. Wszystko ładnie ustawione, w słońcu skrzy się stół. Radość wielka ze święconki, bo dziś w nocy On zmartwychwstał. Baranek nasz najlepszy uśmiecha się przyjaźnie i tuli nas do siebie jak ojciec dziecko swe. Cieszmy się, weselmy, bo Nasz Pan powrócił. Wychwalać go będziemy my.
 11. Łukasz Czuchoński

  Jabłko-grzech

  Co myślimy jedząc jabłko? Tylko jedno, że są smaczne, zdrowe, ale jedno zapominać chcemy, że to co smakuje także truje. Jabłkiem Adama po grzechu się zwie. My chodź nie nadzy, ale nie zdrowi, zasypiamy z myślą o lepsze jutro, a te jutro to my.
 12. Łukasz Czuchoński

  Jak ślepcy

  Chodzimy we mgle jak ślepcy. Obijamy się o sobie jak pijani. A wystarczy zawierzyć w to, co najlepsze. W naszego Pana co wszystko wie. My chociaż ślepi On poprowadzić i zbawić cię chce. Podziękuj za miłość, którą daje Ci on i daj się kierować do wiary tej i do Syna co tuli Cię do Najświętszego Syna swego.
 13. Łukasz Czuchoński

  Ghetsemani-zdrada

  Co pan proponuje panie Waldemarze??
 14. Łukasz Czuchoński

  Ghetsemani-zdrada

  Klęczy w Ogrójcu Chrystus nasz Pana. Cierpi bolączki Zbawiciel świata za nasze winy. Za naszą miłość zhańbić się dał. Jeden co przyjacielem się zwał za garść srebrników skusić się dał. Jednym całusem i słowem ,,to ten!” zdradzając Mistrza grzech na siebie dał. Po chwili jednak rozum powrócił mu znów i oddał woreczek chodź krwią lśniła już. Poszedł na drzewo i skonał wieszając na nim ciało swe żałując, że skusić się dał, a także że Bogu zawierzyć się bał.
 15. Łukasz Czuchoński

  Podróże

  Siedzimy przy stole i myślimy co dalej. Gdzie w podróż udać by się w ten rok. Wybraliśmy góry chodź to jest banalne. Ale po co nam ciepłe kraje, oceany, drinki jak najlepsze wakacje są w Polsce w naszym domu.