Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Łukasz Czuchoński

Użytkownicy
 • Liczba zawartości

  30
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0

O Łukasz Czuchoński

 • Urodziny 22.08.1990

Ostatnie wizyty

267 wyświetleń profilu
 1. Przechadzam się po ulicach i wspominam z żalem dni minione. Wędruje tak bez nadziei i jutra lepszego, ale tak myślę, że co może się jednak zmieni i dumnie głowę podnosząc pnę się hen pod górę.
 2. Jest taka brama na świecie co ostrą ją nazywają. Spogląda na nas z Niej czule Madonna nasza kochana. Z góry nas obserwuje uśmiechając się ciągle. Z Wileńskiej ziemi przychodzi na świat błogosławieństwo, a my pod Nią przechodząc z nadzieją w przyszłość patrzymy.
 3. Szanowny Joachimie. Ithiel sam krytykuje to co pisz. Zdaje sobie sprawę, że nie jestem Mickiewiczem, ani jakimś innym poetą, ale pisze to co mi przyjdzie do głowy i staram się tym dzielić z innymi i słuchać może ktoś mi coś bardziej doświadczony doradzi więcej, a ten PAN nie dość, że sam nie umie pisać to jeszcze krytykuje innych
 4. to jest dopiero badziewie
 5. Dlaczego słońce świeci? Dlaczego deszczyk pada? Dlaczego są gwiazdy i księżyc? Dlaczego tęcza barwnie wisi na niebie? Dlaczego drzewa gubią liście? To wszystko po to, żeby świat był bardziej kolorowy.
 6. kto cię tu wpuścił w ogóle. Już ci powiedziałem jak się nie podoba to nie czytaj błaźnie
 7. Kroczy pielgrzymka, jak wąż się wije do Jasno Górskiej Madonny, ze swymi prośbami, żalami i pytaniami też. A Ona spogląda na nas ze złocistego obrazu i uśmiechając się tuli nas wciąż ciesząc się, że odwiedziliśmy Ją z każdego krańca Polski i świata.
 8. Miło mi czyta się to co pan pisze
 9. Miłość nie jedno ma imię, Miłość ma wiele znaczeń, Miłość to kwiaty kwitnące, Miłość to gwiazdy świecące, Miłość to księżyc lśniący, Miłość to słońce, które świeci dla nas, Miłość to liście szumiące, Miłość to ptaki śpiewające, Miłość to błękit na niebie, Miłość to tęcza wielobarwna, Miłość to nie tylko jedno słowo ,,kocham”, Miłość to nie tylko trzymanie się za ręce; przytulanie się i patrzenie sobie w oczy, ale kochać prawdziwą miłością znaczy być wiernym i szczerym.
 10. Siadamy wspólnie jak co roku przy stole , w ten wyjątkowy dzień. Wszystko ładnie ustawione, w słońcu skrzy się stół. Radość wielka ze święconki, bo dziś w nocy On zmartwychwstał. Baranek nasz najlepszy uśmiecha się przyjaźnie i tuli nas do siebie jak ojciec dziecko swe. Cieszmy się, weselmy, bo Nasz Pan powrócił. Wychwalać go będziemy my.
 11. Co myślimy jedząc jabłko? Tylko jedno, że są smaczne, zdrowe, ale jedno zapominać chcemy, że to co smakuje także truje. Jabłkiem Adama po grzechu się zwie. My chodź nie nadzy, ale nie zdrowi, zasypiamy z myślą o lepsze jutro, a te jutro to my.
 12. Chodzimy we mgle jak ślepcy. Obijamy się o sobie jak pijani. A wystarczy zawierzyć w to, co najlepsze. W naszego Pana co wszystko wie. My chociaż ślepi On poprowadzić i zbawić cię chce. Podziękuj za miłość, którą daje Ci on i daj się kierować do wiary tej i do Syna co tuli Cię do Najświętszego Syna swego.
 13. Co pan proponuje panie Waldemarze??
 14. Klęczy w Ogrójcu Chrystus nasz Pana. Cierpi bolączki Zbawiciel świata za nasze winy. Za naszą miłość zhańbić się dał. Jeden co przyjacielem się zwał za garść srebrników skusić się dał. Jednym całusem i słowem ,,to ten!” zdradzając Mistrza grzech na siebie dał. Po chwili jednak rozum powrócił mu znów i oddał woreczek chodź krwią lśniła już. Poszedł na drzewo i skonał wieszając na nim ciało swe żałując, że skusić się dał, a także że Bogu zawierzyć się bał.
 15. Siedzimy przy stole i myślimy co dalej. Gdzie w podróż udać by się w ten rok. Wybraliśmy góry chodź to jest banalne. Ale po co nam ciepłe kraje, oceany, drinki jak najlepsze wakacje są w Polsce w naszym domu.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...