Dawid Rzeszutek

Użytkownicy
 • Zawartość

  101
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 1. Dawid Rzeszutek

  Płonące ciernie róży 

  Witaj Iwonaroma, Też myślę, że temat jest wyeksploatowany, jednak symbolika róży mocno wpadła mi w świadomości i pewnie podświadomość i stąd moje o niej wiersze. Jest to dla mnie święta symbolika i od czasu do czasu napisze o niej.. Dziękuję za czas poświęcony mojemu tworowi wyobraźni, serdecznie pozdrawiam.
 2. Dawid Rzeszutek

  białe firanki, muśliny, mgły...

  Witaj Iwonaroma, Wiersz do mnie bardzo przemawia. Rozumiem, że często nie chcemy o czymś wiedzieć, bo prawda bywa bolesna, ale również często bawimy się z nią w chowanego - biegamy we mgle, by ją znaleźć. Mądry tekst, naprawdę mi się podoba. W moim życiu częściej biegam we mgle, nocą w parku - by tę prawdę znaleźć. Jest to prawda o mnie samym, a także o życiu ( realiach) i innych ludziach. Dodam, że też na tym portalu jest trochę biegania w mroku i mgłach, by poznać ludzi, którzy z różnych przyczyn się tutaj pojawili. Jeszcze raz gratuluję wiersza. Pozdrawiam :).
 3. Dawid Rzeszutek

  Płonące ciernie róży 

  Płonące ciernie róży Natura dziś urodziła dziecię z innego wymiaru, różę o kolcach płonących, co ciepłem uczucie ogrzeją. Jedyna przyszła na świat, co swą dobrocią chce grzać. Płonące ciernie rozniecą chwilę, serc tańczących tango. Dla zakochanych ciepło róży wznosi aurę błogości, drży w strunach niewidzialnej gitary zakochanego grajka. Róża spłonie w poświęceniu, dzieląc się ostatkiem sił i wiedząc, że uniosła na ziemi wysoko, to co tak piękne... - Uczucie, że jest ktoś obok.
 4. Dawid Rzeszutek

  Czasami... Świat jest PIĘKNY

  Rozumiem, więc pozostaje mi dokonać zmiany :) za twoją mądrą wskazówką :). Dziękuję, że jesteś :) Serdecznie pozdrawiam.
 5. Dawid Rzeszutek

  Czasami... Świat jest PIĘKNY

  Witaj MaksMara, Cieszę się, że się materiał spodobał. A co do wielkich liter.. Myślę, że tworzą równoważnie pomiędzy całością fantazji o szczęściu a rozsądkiem. Gdy słowa są z dużych liter mają wystarczającą siłę, by przełamać smak słodkości tekstu, Jeśli się tak nie robi, to zmienię na małe... Pozdrawiam.
 6. Dawid Rzeszutek

  Czasami... Świat jest PIĘKNY

  Witaj Waldemarze, Miło uśmiechy zbierać, te są najcenniejsze. To "nie tylko " również sprawa radość, więc podwójnie dziękuję. Kłaniam się.
 7. Dawid Rzeszutek

  Zakończyli dzień w łóżku

  Fajnie, że utwór się spodobał :), pozdrawiam.
 8. Dawid Rzeszutek

  Czasami... Świat jest PIĘKNY

  Wiersz jest sporych rozmiarów, niestety teraz nie mam czasu na jego przeczytanie. Wrócę do tego w wolnej chwili. Pozdrawiam.
 9. Dawid Rzeszutek

  Czasami... Świat jest PIĘKNY

  Dziękuję, tak rozsądek należy zachować, uzależniają ludzie, uczucie, herbata, a także nieco mocniejsze używki. Jeśli dobrze rozumiem, to wiersz ten powinienem dedykować solenizantom? heh, nie wiem czy dobrze rozumiem, ale wiersz jest słodki, pozytywny, optymistyczny, więc chyba do tego bijesz. Takie teksty są zasadniczo rzadkością u mnie, ale obiecałem, że napiszę coś optymistycznego i stąd ten tekst. Dziękuję serdecznie za pochylenie się nad tekstem, pozdrawiam.
 10. Dawid Rzeszutek

  równanie

  Miło się czyta, przekaz jest też interesujący, jedynie bym się uczepił do mało liryczności wiersza, ale ostatecznie nawet jak na notę z pamiętnika jest to wartościowe. Na pewno pierwsze linijki nadają większej wartości całemu tekstowi - za to dam serducho i czekam na więcej... Serdecznie pozdrawiam.
 11. Dawid Rzeszutek

  Zakończyli dzień w łóżku

  Witaj Waldemarze, Napisałeś "scenariusz" klasyczny, który zawiera w sobie elementy przeżyć większości par na Ziemi. Bardzo mi się podoba, gdyż też porusza masę wspomnień. Różnica jest tylko taka, że już nie trzymamy się za ręce. Na pewno nie dosłownie, bo w formie przyjaźni, jak najbardziej. Hmm... Od siebie dodałbym tylko małą wisienkę na torcie - Teledysk, który mi w jakiś sposób pasuje do scenerii. Nie wiem czy lubisz flamenco, ale ten kawałek to klasyka i mam nadzieję, że się spodoba. Pozdrawiam Waldemarze.
 12. Diamentowy atom radości upadł na posadzkę, rozbił się jak co dzień i tysiącem elektronów siły szczęścia częstuje otoczenie. Już czuję falę uderzeniową mocy anielskiej w powietrzu. Już wdycham powiewy wzruszeń i autoironicznego humoru. Ogarnia mnie błoga radość. Zza ściany dociera śmiech, szczęście dotarło też tam. Śmieją się małe dzieci i rodzice ogarnięci atomowym wybuchem... Dobrze, że to codzienność. Ze szczęściem lepiej - nie przesadzać - Łyknę płynu Lugola, lecz tylko trochę, po to by zachować zdrowy rozsądek. Świat jest PIĘKNY.
 13. Dawid Rzeszutek

  nie letnie

  Muszę przyznać, że ta forma jest mi obca. Ale szczere mówiąc, pisałem "miniatura" tylko coś mnie zawiodło do napisania Haiku, heh,. Mimo to miniatura mi się podoba. Pozdrawiam.
 14. Dawid Rzeszutek

  Ginąca Idea

  Witaj Waldemarze, To prawda, tekst nie jest łatwy i nie jest optymistyczny, ale obiecuję, że następny taki będzie. Ja już wyżej napisałem, nie miałem łatwego życia, nadal nie jest zbyt kolorowe, ale nie poddaję się, to najważniejsze. Dziękuję, że pochyliłeś się nad moim tekstem, pozdrawiam.
 15. Dawid Rzeszutek

  Ginąca Idea

  Witaj :) Dziękuję, staram się :) Literówki poprawione i zastosowałem również inwersję. Miło, że poświęciłaś chwilkę na przeczytanie i wyłapanie wad tekstu- jestem niezmiernie wdzięczny. Dzięki raz jeszcze. Pozdrawiam.