Alexander Haus

Użytkownicy
 • Zawartość

  27
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 1. Alexander Haus

  Motyle w brzuchu

  Bardzo dziękuję :)
 2. Alexander Haus

  Motyle w brzuchu

  Dziękuję Ci serdecznie, że miłe słowa. Ja również uwielbiam synestezję. I zgadza się - jestem mężczyzną :) Serdecznie Cię pozdrawiam :)
 3. Alexander Haus

  Piekło Niebo - origami z wierszydeł

  Dziękuję, Karenko :)
 4. Alexander Haus

  Piekło Niebo - origami z wierszydeł

  Trafne spostrzeżenie z tą pracowitością i lenistwem, Gordonie. Dziękuję :)
 5. Alexander Haus

  Poezja

  Dziękuję za komentarz. Również pozdrawiam :)
 6. Piekło Niebo – orgiami z wierszydeł Origami 1. Do Nieba potrzebny jest paszport i wiza; do Piekła wystarczy Shengen. [Chyba powinniśmy przywrócić granice zdrowego rozsądku]. Origami 2. – Przepraszam, którędy dostanę się do Nieba? – Oj, to długa droga. Ani mostów, ani autostrady; na pieszo iść trzeba tak ze 50 lub 60 lat; tam – tą ścieżką w las. – A do Piekła się dostanę? – Do Piekła to już pan jedną nogą wlazł. Przekroczy pan tę miedzę i po drugiej stronie Piekło już samo pana pochłonie. Origami 3. – Przepraszam. Do Nieba to które drzwi? – Pójdzie pan schodami w górę na 10. piętro, potem trzeci korytarz w prawo, pierwsza winda, na dwudzieste ósme wjechać, za toaletą trzecie rozwidlenie; tam potem jest taka tablica informacyjna ze strzałką… – Dobrze, dobrze… A do Piekła? – Bramka po lewej, pan z rogami. Iść śmiało, nie pipka. POSŁUCHAJ wiersza "Piekło Niebo - origami z wierszydeł". Recytuje: Alexander Haus
 7. Alexander Haus

  Czarnej, czarnej nocy

  Podobają mi się Pana uwypuklenie czerni za pomocą zgrabnych powtórzeń - wewnętrznego refrenu, który pozyskuje status emfazy i nadaje utworowi jeszcze większego rytmu. Pozdrawiam serdecznie :)
 8. Alexander Haus

  Muszla

  Kolejny dojrzały utwór i - jak słusznie zauważył jeden z Panów - dobrze poprowadzona narracja. Mimo że Autor stroni od formy w procesie pisania wierszy, sprawnie i dojrzale dobiera słowa. Dojrzałe, dobrze smakujące i wiarygodne epitety i cała reszta poetyckiego obrazowania. P.S. Przepraszam, że tak "trzecioosobowo", ale nie wiem, ja się zwracać do Autora :) Pozdrawiam serdecznie.
 9. Alexander Haus

  Tren

  Utwór bardzo mi się podoba. Szorstki (bo wiersz biały), ale bardzo dojrzały! Pozdrawiam serdecznie.
 10. Alexander Haus

  Poezja

  Dziękuję Ci, Karenko :) Cieszę się, że mamy podobne odczucia :-*
 11. Alexander Haus

  Poezja

  Dziękuję, Gordonie, za komentarz. Pytasz, dlaczego "dziewica o siwych włosach"... Z ubolewaniem - My tworzący poezję - powinniśmy przyznać, że ta poezja postrzegana jest dzisiaj jako taka "stara panna": mało kto współcześnie ogląda się za poezją i potrafi dojrzeć w niej piękno, tak jak mało kto ogląda się za "starą panną"... Naszą rolą jest przywrócić zainteresowanie tą "starą panną", sprawić, że ludzie dojrzą w niej to piękno, tę czystość (myśli), to "dziewictwo". Naszą rolą jest być może sprawić, by ta "dziewica" była do wzięcia jako "piękna młoda kobieta" i by nie była omijana szerokim łukiem... Cały utwór jest przede wszystkim obrazem (odbiciem) współczesnego postrzegania poezji przez większość społeczeństwa. Druga strofa, którą nazywasz "wyliczanką bez celu" niesie za sobą bodaj jeszcze większy przekaz niż pierwsza. To na prowadzi do ukrytej w utworze tezy "poezji nikt już dziś nie chce" i to w niej odnaleźć można jeszcze jedną, istotną, tym razem nieco "wewnętrzną" prawdę o poezji samej w sobie... Szanuję jednak Twoje wrażenie/opinię i z uśmiechem przechodzę nad nim/nią do porządku dziennego :)
 12. Alexander Haus

  Poezja

  Dziękuję serdecznie :)
 13. Alexander Haus

  Poezja

  Poezja Pleśni zapach suchy, sylab galanteria w papierowych zwojach cnoty swoje suszy, staroświeckich rymów szara biżuteria nie uderza w oczy, a zastyga w duszy słomy zapach pusty, trawy smak wystygłej, niewspółczesny tranzyt nagich do cna myśli, doświadczenie śmierci przedwczesnej i rychłej, wszystko co poeta kiedykolwiek wyśnił… … to poezja – – dziewica o siwych włosach…
 14. Alexander Haus

  Ostatnia szansa

 15. Alexander Haus

  Ostatnia szansa

  I nawet, kiedy postradawszystkie dookoła rozumy, Karenko, ładny wiersz. Godne uwagi w Twoim utworze jest to, że "przełamałaś" stały związek frazeologiczny (idiom) postradać zmysły idiomem pozjadać wszystkie rozumy. I choć to moje przełamać idiom idiomem przez wielu strażników poprawności językowej podkreślone będzie na czerwono, a Twoje postradać rozumy okrzyknięte błędem frazeologicznym - warto, warto mieć w sobie odwagę do "rozbijania stałych związków frazeologicznych". Nie bójmy się tego jako ludzie piszący poezję czy też prozę. Ślę pozdrowienia :)