Skocz do zawartości

Tomasz Kucina

Użytkownicy
 • Zawartość

  73
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

50 Excellent

1 obserwujący

Ostatnio na profilu byli

125 wyświetleń profilu
 1. Tomasz Kucina

  Córeczko

  Celna myśl, nie każda córka jest matką. Dobrze, zajrzę do ciebie w wolnej chwili z przyjemnością, nie warto jednak zbyt emocjonalnie podchodzić do jakichkolwiek komentarzy, są różne wrażliwości w odbiorze poezji i autor nie może brać wszystkich opinii pod uwagę, bo popadnie w konflikt z własną weną. Ona (wena) sama ciebie ukierunkuje. Zawsze trzymam się tej zasady. I dotyczy to negatywnych jak i pozytywnych komentarzy.
 2. Tomasz Kucina

  Dekret termita

  Cenię tego poetę, kiedyś tam kilka lat temu w przypływie szczeniackiej weny "poczyniłem" trawestacje tegoż kultowego utworu. Może zatem podzielę się z tobą tymże wierszątkiem. I tu istotnie uzasadnione podobieństwa. autor: Tomasz Kucina Evviva l'arte „ Kazimierzowi Przerwie – Tetmajerowi , w podzięce , że był i tworzył ” Problemy z każdej epoki... gardła przetarte Evviva l’arte ! Człowiek, pieniądz, browar - cóż, kto pieniędzy nie ma, kombinuje i do szuflady dzieła swoje chowa – gdy forsy braknie, promil nam winszuje chociaż kieszenie mamy wciąż rozdarte Evviva l’arte! Evviva l’arte! Niechaj śpią krytycy, dziany sponsorów naród! My, pozerzy, my, którym często bliżej do matrycy my, prymitywni cyniczni lanserzy, mamy umysły korupcją przeżarte Evviva l’arte! Evviva l’arte! Pieniądz naszym Bogiem wóda nam matką, nam, młodym artystom nasze etiudy są obce i wrogie butnym cenzorom, wrednym futurystom więc naprzód! Cóż jest prócz rauszu co warte? Evviva l’arte! Evviva l’arte! W sercach naszych płoną iskierki marzeń, nadzieje bez sensu że, w końcu jakiś rozsądny ekonom piękno dostrzeże w jednym choćby wierszu spisanym przez nas, i pójdzie w zaparte, Evviva l’arte! -- autor w kompozycji utworu wykorzystał wiersz K. Przerwy-Tetmajera pod tym samym tytułem. Oczywiście znowu literówka, to mój znak firmowy 🙂 Już poprawiam Skarbie, dziękuję.
 3. Tomasz Kucina

  Dekret termita

  dekret termita rausz i kir tu pełne szkła - tu gnije tył APERITIF … fino - uozo - wermut - gin tyle koktajli ile mil sens populacji pełno glin taki to młodych dzisiaj styl gdy w zapomnienie rygor dryl życie to jeden wielki cyrk APERITIF … ten jeden łyk zbawieniem był nosem po glebie smarkacz rył młodzi nie liczą lat i dni i pić i lżyć bo siła w nich życie nie boli życie mdli APERITIF … jedyny cel by wybić klin tysiące smaków wódek win i głowa szumi jak trakcja szyn złorzeczeń harem bluźni w rym miksturę znajdziesz na targu pchlim by nie był straszny ostatni czyn APERITIF … kieliszków pustych tu jak pind kumple na haju i babsztyl swing ogólnie życie - wulgarny krzyk powieka czasem lekko drży zapruty smarkacz pyta czy kosą przejechać rzekę żył? APERITIF ... i słychać zgrzyt czy warto było umrzeć by w niebycie gonić własny sznyt? w smarkacza pomnik wrosły bzy dziś już nieważne wisi mi… czy młodość łże czy młodość śpi jedno jest pewne - mówię Ci KOPIEC TERMITA ZEPCHNIE SPYCH... WIĘC W GÓRĘ SZKŁA... APERITIF! --
 4. Tomasz Kucina

  Straszny wiersz

  No nie chciał się poruszyć w czasie. Tkwił w martwym punkcie. Pozostał kultowy, ale to nie jest najważniejsze w życiu. Pokój jego Duszy.
 5. Tomasz Kucina

  Straszny wiersz

  Dlatego dobrą radą dla takich twórców jest by sumienniej zajęli się warsztatem słowa, a mniej angażowali emocjonalnie w poezji. Więcej z Muzy Kaliope a mniej z Euterpe. No i warto się uśmiechać, chociażby jak ty w emotikonie.
 6. Tomasz Kucina

  Mamo

  Moja też już nie.
 7. Tomasz Kucina

  Skłamałam

  Miłość czasem bywa drastyczna, zwłaszcza jak cechuje ją brak symetrii. Wtedy potrafi zranić, szkoda tylko że zawsze osobę bardziej zaangażowaną w związek. Przyznać należy - jest to ewidentna niesprawiedliwość. Pozdrawiam.
 8. Tomasz Kucina

  Zapotrzebowanie na głupca

  To fakt. Życie to taki bal maskowy, wszyscy tańczą, a maska w zależności od koniunktury obowiązującej. Cóż, takie czasy. Celna konstatacja, zwięźle, dosadnie ale treściwie.
 9. Tomasz Kucina

  Mamo

  Bardzo miło. Wiersz śliczny. I zbliża się dzień Mamy 😉
 10. Tomasz Kucina

  Małe nieMadzie

  Wzajemnie Justynko.
 11. Tomasz Kucina

  ?

  Wyobraziłem sobie ów znak zapytania wryty w noc, niczym harpun zakotwiczony w ciele zahipnotyzowanym. Bardzo ekspresyjny kawałek liryki. Przyciąga. Pozdrawiam.
 12. Tomasz Kucina

  Małe nieMadzie

  Dobrze że nie kut..ek, przepraszam za kolokwializm, nasza autoironia przybiera już paraboliczny charakter 😉 Muszę przywołać się do porządku 😛 No ok, wracam do obowiązków w realu. Miłego dnia "nasza Czarownico" 😉
 13. Tomasz Kucina

  Małe nieMadzie

  Justynka - Śnieżynka, hihihi, pozdrawiam 😉
 14. Tomasz Kucina

  Córeczko

  Dość ciekawa konstrukcja wiersza. Ponieważ jest ślicznie niejednoznaczny. Nie wiadomo bowiem, czy ta relacja podmiotu lirycznego, to głos matki autorki wiersza skierowany do niej (autorki) bezpośrednio, czyli że autorka cytuje swoją mamę i uwierzytelnia ją w wierszu, czy raczej są to rozważania odautorskie i skierowane do córki autorki. Te kalkulacje i oszacowania pozwalają na bardziej kompleksowe wnioski. A mianowicie czytelnik dochodzi ostatecznie do wniosku, że te relacje rodzicielskie są wzajemne, że działają w obu kierunkach, i są równouprawnione, kolokacje odnoszą się do miłości matczynej i miłości do rodzica.
 15. Tomasz Kucina

  Małe nieMadzie

  Możesz, jak najbardziej 😉 Ze mną jak z dzieckiem 😜
×