Skocz do zawartości
Informacja o ochronie danych osobowych Czytaj dalej... ×

Worldovsky

Użytkownicy
 • Zawartość

  42
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

14 Good

2 obserwujących

Ostatnio na profilu byli

119 wyświetleń profilu
 1. Worldovsky

  Miłka

  Wszystkie scenariusze, które pisze życie są niezwykłe, tak jak historia, którą ubrałaś w słowa pełne napięcia, emocji i wzruszeń 🙂 Treść wywarła na mnie wrażenie, tak samo jak determinacja bohaterki...tak bohaterki, bo cóż powiedzieć o kimś, kto bezinteresownie myśli o innych, nawet tych małych, bezradnych i często zdanych na ludzki odruch... Kawał wartościowego tekstu z bardzo ważnym przesłaniem: reagujmy ! Pozdrawiam ! 🙂
 2. Worldovsky

  Czasem zegar

  Dziękuje Justyna za niezwykle sympatyczny komentarz oraz za czujne i bystre pisarskie oko 🙂 Naniosłem poprawkę. No i to Ami... Zaskoczyłaś mnie tym słowem w połączeniu z polskimi słowami 🙂 Ciekawie to wyszło, a i przesłanie w komentarzu bardzo dobre !
 3. Worldovsky

  Foch

  Twój tekst wzbudził moje skojarzenia z relacjami między kobietą i mężczyzną. Taki rolerkoster we wzajemnych uczuciach. W zasadzie tytuł Foch (potocznie o kimś kto się na nas obraził) częściej kojarzy mi się z pewnymi niedomówieniami w relacjach domsko-męskich, ale nie jest to oczywiście reguła. W każdym razie, dualność tekstu pozwala na różnoraka interpretację i to w poezji jest świetna zabawa 😉 Pozdrawiam !
 4. Worldovsky

  Kurnik

  Tekst z przymrużeniem oka 😉 Dość zabawnie ujęty ze względu na dobrane słowa. Zresztą tytuł Kurnik najlepiej oddaje opisane przez Ciebie historie w tym utworze 😉 Nie wiem czy dobrze, ale jakoś skojarzyło mi się to co napisałeś z trzema obserwacjami: pierwsza - bezdomni o poranku buszujący w śmietnikach, druga - dzieciaki w rodzinnym domu, oraz trzecia - młoda dziewczyna (pisklę) zwraca uwagę innych swoją urodą. Podoba mi się, pozdrawiam !
 5. Worldovsky

  Czasem zegar

  Witaj Waldku 🙂 Dziękuje ! Cieszę się, że wywołał u Ciebie uśmiech. Pozdrawiam 🙂
 6. Worldovsky

  Obiecanka

  Tekst wydaje mi się tak przekorny, jak jego tytuł 😉 W zasadzie wszystko osadza się na bliskich sobie porównaniach i dzięki temu tworzą jasny klimat. Moim skromnym zadaniem słowa klucze, to: "studnia marzeń", "kubeczek łez", "dzban pełen rozkoszy", "szczęścia wiaderko". Dzięki tym nawiązaniom świetnie utrzymałaś jeden wspólny wątek i bardzo mi się to podoba 🙂 Pozdrawiam !
 7. Worldovsky

  dzisiaj nie sprzątam

  Bardzo fajny tekst 🙂 Powrót do przeszłości z nutą nostalgii, lekkiego uśmiechu nad tym co i jak było... Ostatnia zwrotka trafnie spina całość utworu, a szczególnie przypadły mi do gustu dwie ostatnie strofy: "patrzy w nas życia jesieńkto wzrok oderwie przegrywa" ------------------------> Bardzo prawdziwe 🙂 Forma i treść jak dla mnie, przemawia na plus ! Pozdrawiam
 8. Worldovsky

  Czasem zegar

  Czasem zegar pewnego dnia radość ustąpiła wieczna beztroska zabawy czas zbliżała się godzina na zegarze jesienne chwile wybiły łzami pokryte serce zrozumiały czym daty w kalendarzu niegdyś bez znaczenia trzymając w ręku pozostałości tęskniąc za kolorowym światem bez wad zastygłem w przeszłości zaglądam dzisiaj do wspomnień jak przez dziurkę od klucza widuję uśmiechu krąg bujając w obłokach © Worldovsky
 9. Worldovsky

  Nawet nocka

  "Nocka drzemie, listki drzew otula mile" - otulają mnie? ;-) "Spijmy" -Śpijmy? ;-) Bardzo ładny klimat :-)
 10. Worldovsky

  Pustka

  Dobry i ładny emocjonalny kawałek :-) Chwila, w której towarzyszą uczucia, niekiedy silne i potrzebujące więcej... Podoba mi się klimat i odniesienia pełne emocji. To działa na wyobraźnie. Pozdrawiam :-)
 11. Worldovsky

  Dni wspomnień

  Dni wspomnień przeszłość albumy żyją na nowo zabijają teraźniejszość dostrzegając wartość uśmiech codziennie przywitał swego czasu myląc dzisiaj z trwającą chwilą zatrzymać dawniejsze dni w złotej klatce na dnie gdzie nam dobrze żyć teraz czasami westchnąć sercem i umysłem poczuć wszystko na raz © Worldovsky
 12. Worldovsky

  To słowo

  "Przeżywamy to, co nie nazywa się." - Rewelacja ! :-) Bardzo ładnie i trafnie ująłeś wiele ważnych odczuć i nie wypowiedzianych myśli... Pozdrawiam ! :-)
 13. Worldovsky

  Wyszłaś

  Z pewnością: "Dobrze mieć siebie. Dobrze być w sobie." Oraz: "I tak sobie jesteśmy. Razem. Gdziekolwiek kto byłby." Świetne fragmenty, które zwróciły moja uwagę :-) Pozdrawiam !
 14. Worldovsky

  Ping - pong

  "choć uwędzoną i rozsnuwającą odór podłości," "i czerpać z przodka dobroci." "Zbliża się lekkość serca," Powyższe fragmenty są tym, co skłania do przemyśleń... Zapis, forma - ciekawa dla mnie. Skłania do refleksji... Treść - pewien wewnętrzny ból, pewna niezgodność, strata: " Już nie będzie ping - ponga. Pękła piłeczka." - świetne zakończenie ! :-)
 15. Worldovsky

  Pod chwilką

  Dzięki Justyna :-) Ach, fajnie, że zwróciłaś uwagę na ten szczegół w swoim tekście" Pejzaż z puentą", bo jakoś tak czułem, że ma coś w sobie, a tu proszę, twoja sugestia ;-) Miłej i spokojnej nocki !
×